Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA problem kod błędu 7

gbiolik 24 Lis 2008 10:08 3048 4
  • #1 24 Lis 2008 10:08
    gbiolik
    Poziom 2  

Pomocy,

Mam problem z pralką amica PA która sygnalizuje kod błędu 7. Sprawdzałem następujące rzeczy test pralki jest ok wszystko działa, zarówno lewe jak i prawe obroty są, sprawdzałem również tachometr pokazuje napięcie od 0 do 19 V przy wirowaniu.

Objawy,

Na dowolnym programie rozpoczyna pranie normalnie i po około 10 - 15 minutach pokazuje błąd 7, reset pralki nic nie daje problem się powtarza,

aby dalej prać trzeba ręcznie ustawić program wirowanie, po zakończeniu płukanie i później ponownie wirowanie. Sprawdzałem również jak to się zachowa z pustym bębnem ale jest dokładnie tak samo, odnoszę wrażenie że pralka ma problemy z przechodzeniem do kolejnych etapów programu.

0 4
  • #2 24 Lis 2008 10:17
    staszekf
    Poziom 32  

Do sprawdzenia silnik, prądniczka tacho, kostka na silniku oraz okablowanie do samego modułu.Pozdrawiam.

0
  • #3 24 Lis 2008 10:38
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź też czy nie kończą się szczotki silnika lub nie poluzował się magnes tachoprądniczki.

0
  • #4 25 Lis 2008 09:39
    gbiolik
    Poziom 2  

Fakt nie sprawdzałem szczotek ale puściłem pranie bez rzeczy w bębnie, i problem jest ten sam. Dodatkowo nawet jako pokarze błąd i przejdę do wirowania i lub płukania to problem nie występuje.

Prądniczka i przewody sprawdzone.

Czy możliwe jest że programator z jakiegoś powodu nie przechodzi do następnej fazy programu ?

GB

0
  • #5 06 Sty 2016 10:25
    jetfon805
    Poziom 2  

Witam !
    Mam dokładnie takie same objawy .
    Testy przechodzi , w trybie servisowym chodzi.
    Tacho i szczotki OK.
    Czy uporałeś się ? , czy kupiłeś nową ?
    Pozdro. / B

0