Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie styków RJ45

Tomerrro 24 Lis 2008 10:09 1994 4
  • #1 24 Lis 2008 10:09
    Tomerrro
    Poziom 10  

Witajcie!!
    Mam pytanko- chodzi mi o jakiś preparat w srayu który
    skutecznie zabezpieczy mi złącze RJ 45 M/Ż. Złącze to jest wystawione
    na dość niekorzystne warunki pracy ( zmiany temperatury , wilgotność).
    Jest zabezpieczone przed bezpośrednim zamoknięciem i deszczem
    , ale niestety po ostatnich spadkach temperatur trafiły mi się juz 2 awarie spowodowane złym stykiem.Wiec pomyślałem ze przydało by sie cos co by zabezpieczyło ten styk i ewentualnie cos do czyszczenia styków .
    Bardzo proszę odpowiedzi Osób które sprawdziły takie preparaty w akcji.

Pozdrawiam
    Tomek

0 4
  • #4 28 Lis 2008 17:58
    Tomerrro
    Poziom 10  

Fajne rozwiązanie , ale myśle że w moim przypadku wystarczy
    zabezpieczenie jakimś sprayem lub wazeliną techniczną.
    Sama RJ jest schowana w dławiku, jednak dławik niedokońca zaciska sie na UTP-ie.

0
  • #5 28 Lis 2008 19:03
    dipol
    Poziom 33  

Spraje to do niczego. W telekomunikacji załatwić w osłonę do naprawy kabli telekomunikacyjnych KM1 włóż w żel zamknij a przeżyje ciebie na pewno hi. może leżeć w wodzie.Wilgoć w powietrzu to roztwory kwasu i zasad w zetknięciu z prądami i napięciem na stykach następuje elektroliza i pojawiają się tlenki .Dobry sposób to zaklejenie takiej złączki plasteliną szkolną-polską tylko, tez wilgoć się nie dostanie -robimy kulkę, oklejamy całość,dobry jest silikon tylko dekarski .Żadne spraje ,wazelina tez zawiera kwasy. Plastelinę stosuje do zabezpieczenia pkt styku wzmacniacza z dipolem przy antenach tv i innych pkt lutowań itp. .Zawsze śruby da się odkręcić i żadnych śladów korozji stosuję od 30 paru lat hi
    Powodzenia 73!

0