Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym podłączyć kostkę ISO z resztą instalacji w samochodzie.

24 Lis 2008 10:13 15656 13
  • Poziom 15  
    Witam !

Mam pytanie i problem natury technicznej a mianowicie czym podłączyć standardową kostkę ISO do radia z instalacją samochodu ? Do tej pory miałem typowo obrane przewody z izolacji, skręcone i owinięte taśmą izolacyjną. Wiadomo jak wygląda taki obrazek. Chciałbym to jakoś rozwiązać estetycznie i z możliwością rozłączenia w przypadku chęci zastosowania innego radia. Myślałem o tych wtyczkach Molexach używanych w zasilaniu komponentów komputerowych. Mam nawet uszkodzony zasilacz mógłbym odciąć tamte kable z niego i tą samą techniką pinów podłączyć już estetyczniej kostę ISO z resztą instalacji. Czy mogę zastosować te kable od zasilacza (wytrzymają prąd) ? Oraz czy nie będzie jakichś przydzwięków oraz charszczenia w głośnikach w przypadku takiego podłączenia ? Mam też pytanie czy poszczególne piny w kostce ISO da się wyciągnąć bez uszkodzenia i przełożyć w inne potrzebne miejsce ? Być oże też istnieją jakieś szybkozłączki samochodowe do ttego typu połączeń, że nie trzeba nic kombinować. Bardzo proszę o radę. Dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Normalnie, kup meskie kostki ISO, lutownica w dlon, koszulka termokurczliwa i jechane. Dzis juz wszystkie radia maja ISO, wiec przepinanie bedzie banalnie proste.
  • Poziom 15  
    ale ja właśnie chce bez lutowania termokurczek itp osprzętu i pytam się tylko czy te molexy to dobre rozwiązanie ? Męską wtyczkę ISO też trzeba będzie podłączyć do instalacji a po co 2 łączenia tak to było by jedno. Chodzi mi tylko o sprawny i estetyczny sposób połączenia ISO z dalszą częścią instalacji w samochodzie.
  • Poziom 21  
    Witam a jaką wtyczkę masz przy swoim samochodzie iso czy jakąś inną.
  • Poziom 15  
    teraz jest jakaś stara, podwójna, rozdzielona iso dokoptowana ale z pękniętymi zaczepami tymi co powinny się zatrzaskiwać z boku także trzeba ją wymienić już kupiłem tylko no z kostki wychodzą z 2 strony gołe przewody i teraz jak włączyć je w sposób rozłączany albo estetyczny stały (bez lutowania, skręcania czy czegoś innego) do instalacji w samochodzie.

Dodano po 4 [minuty]:

usielnie upieram się przy molexach są fajne łatwe w montażu zobaczcie Koledzy zastosował bym 2 osobne molexy jeden z 4 przewodami czyli plus minus, podświetlenie wyświetlacza, ewentualnie (jako czwarty podtrzymalnie bo nie iem czy jest) a 2 molex też 4 kable bo mam 2 przednie głośniki tylko czyli dwa plusy dwa minusy i gra gra ? Pyytanie tylko co podłączyć jaki kabel na tył obudowy tam do śróby taki jest czy normalnie minus z instalacji radia czy jakaś inna osobna masa jest do niego ?
  • Poziom 21  
    Najlepiej kup kostkę iso męskie żeńskie i bez kombinacji będziesz sobie zapinał i odpinał przy zmianie radia na inne.
  • Poziom 15  
    no dobrze wszystko fajnie ale jakoś tę kostkę iso będę musiał też wpiaść do instalacji samochodu jak sciągnę tą co teraz mam gołe kable.
  • Poziom 21  
    Witaj mówiłeś że posiadacz w samochodzie kostki iso tylko mają pozrywane zaczepy z boku to poco chcesz je wymieniać.
  • Poziom 15  
    tak mam oczywiście ale są one w opłakanym stanie poza tym nie pasują wyprowadzenia bo są w innych miejscach a zerwane zaczepy to też niefajna sprawa bo kostka łatwo daje się wyciągnać nie wskakuje z oporem tylko luźno. I te sztukówki chce zlikwidować bo jest ona właśnie podłączona na zasadzie takich właśnie skręconych przewodów i niedbale zaizolowanych tylko. Nową kostkę iso mam zespolona ale no z 2 strony ma ona gołe przewody do włączenia i to właśnie połączenia nie wiem jak rozwiązać instalacja samochodowa -----(czym połączyć)----> kostka > RADIO
  • Poziom 21  
    Drapak jeśli jest tam taki kocioł jak piszesz, to wez nowe kostki iso polutuj przewody załóż koszulki termo kurczliwe i nikt się do ciebie nie przyczepi o estetykę, a jak nie chcesz lutować i zakładać koszulek to pozostaje wymiana wiązki idącej z samochodu do radia na nową pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    wymiana wiązku no dobre sobie nie wchodzi w gre o tam przecież cała wiązka od ogrzewania i innych gratów nic będę musiał polutować co zrobić w każdym razie jakieś kombinacje z molexami odrzucacie ?
  • Poziom 24  
    IMHO nie ma to sensu - zrobisz ISO raz a dobrze i bedzie spokoj. Od biedy moze byc bez lutownicy, na skretki albo szybkozlaczki.
  • Poziom 15  
    o te szybko złączki mi właśnie chodzi bo nie chcę lutować kapnie mi na przewód i utopie jeszcze albo na siedzenie. Jaki są szybkozłączki do tych takich kabli ?