Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 9N podgrzewane fotele - aktywacja

24 Nov 2008 10:32 7917 7
  • Level 12  
    Witam! Proszę o pomoc w następującym problemie. Po dołożeniu do polo z 2002 roku oryginalnych podgrzewanych foteli + oryginalnej wiązki + oryginalnych przełączników fotele nie grzeją. Według danych ze strony de.openobd.org.

Steuergerät Codierung

STG 09 (Bordnetz) auswählen
    STG Codierung -> Funktion 07

+00001 - Anhängevorrichtung
    +00002 - Heckdeckelfernentriegelung
    +00004 - Elektrisches Lastmanagement
    +00008 - Innenlichtfunktion Klemme S
    +00016 - Rücksitzlehnenerkennung
    +00032 - beheizbare Sitze
    +00064 - nicht relevant
    +00128 - beheizbare Aussenspiegel
    +00256 - Schwinwerferreinigungsanlage
    +00512 - Regensensor
    +01024 - Heckdeckelfernentriegelung impulsgesteuert
    +02048 - seperater Schalter für beheizbare Aussenspiegel
    +04096 - nicht relevant
    +08192 - Heckscheibenwischer mit Komfortschaltung
    +16384 - Ansteuerung elektrische Krafstoff-Pumpe

Moje kodowanie to 17420. Po dopisaniu 00032 (podgrzewane fotele) wartość nie zapisuje się.

Pozdrawiam
    Marek
  • Level 2  
    a WSC masz wpisany w VAG?
  • Level 12  
    Nie wpisywałem, ale składowe w zakresie 17420 da się wyłączać i włączać.
  • Level 39  
    Jaki kod wpisujesz?
  • Level 12  
    17452
  • Level 27  
    i jak z tymi fotelikami udało sie cośzdziałać?? Ja też prubuje podłączyć, ale chyba mam inne typy przełączników i inne typy mat w fotelach bo instalacja od przełączników do mat sugeruje że w jednym z foteli znajdowała sie sterownik sterujący obydwoma fotelami, za pomocą sygnałów z przełączników. A znowu maty które są w fotelach wyglądają tak jakby były zwykłymi matami od np glfa czy passata gdzie są dwa przewody do grzania grube i da przewody od czujnika czyli dwa cienkie. No i oczywiście zielone kostki pasują lecz piny na siebie nie trafiają. Wydaje mi sie że musiały byćdwa typy tych instalacji w przedziale roczników 2002-2007 ale nie jestem pewien. Nie wiem gdzie znaleźć jakiś schemat do tego polo bo w necie nic nie ma. W każdym razie u mnie w fotelu jest zielona kostka z 4 pinami i z jakimś małym sterownikiem pod fotelem.

Jak ktoś wie cokolwiek na ten temat to prosze o pomoc!! Z góry dzięki i wesołych świąt!
  • Level 12  
    W Polo 9N (2002-2005) były dwa sterowniki - jeden na fotel. Polo 9N3 (2005-) ma już tylko jeden sterownik z wyjściem na drugi fotel. regulatory są takie same ale wiązka nie. Do mat rzeczywiście idą tylko 3 przewody plus, masa i czujnik temperatury. W golfie, passacie itp. są rzeczywiście identyczne maty, z tą różnicą, że cały układ regulacji znajduje się w przełączniku:
    VW Polo 9N podgrzewane fotele - aktywacja

Regulator 9n/9n3 to zwykły potencjometr a całym sterowaniem zajmuje się sterownik pod fotelami. Mam praktycznie wszystkie schematy do tych aut jeśli coś potrzebujesz to najlepiej PW.

Jeśli dokładamy oryginalną wiązkę i oryginalne maty nic nie trzeba aktywować.
  • Level 27  
    Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź i przesłanie schematów! Dzięki temu bez problemów uruchomiłem te foteliki, mimo tego, że wiązke miałem od nowego a fotele od starego. Pozdrawiam!