Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd E02 w pralce aeg 41030

kamildominik 24 Lis 2008 14:08 3037 4
  • #1 24 Lis 2008 14:08
    kamildominik
    Poziom 2  

Proszę o pomoc,posiadam pralkę AEG 41030,zerwał się pasek napędowy pzerwał kabel od masy,założony nowy pasek kabel podłączony,pralka nie włącza się i wyskakuje kod E02.Prosze o odpowiedż :cry::cry:

0 4
  • #2 24 Lis 2008 16:55
    basgol
    Poziom 23  

E 02 błąd zamknięcia drzwi .

1
  • #3 24 Lis 2008 17:26
    kamildominik
    Poziom 2  

Serdeczne dzięki,ale co z tym fantem zrobić,te drzwi wcześniej też musiały być mocno dociskane żeby załapała i zaczęła program a teraz dociskam ale nie chce ruszyć.Proszę o radę jak się tam dostać do tego zamka i co ewentualnie zrobić żeby załapała i zaczęła prać.Będę wdzięczny za odpowiedż.Pozdrawiam basgola

Dodano po 10 [minuty]:

Podczas tej awarii z paskiem wyłączyłem z kontaktu , ale pralka była w trakcie wirowania,i nie był to koniec cyklu tylko jakieś 50 minut przed końcem.Żeby ja otworzyć przekręciłem pokrętło na 0 i wtedy ją otworzyłem by wyjąc pranie.Polutowałem kabel ten od masy dokupiłem pasek ,i tylko ten błąd E 02 nie pozwala jej uruchomić,a tak jak napisałem wcześniej nie wiem jak się zabrać do tej klapy z zamkiem.

0
  • #4 25 Lis 2008 11:40
    kamildominik
    Poziom 2  

Witam ponownie,proszę o pomoc,może ktoś miał do czynienia z podobnym problemem.

0
  • #5 06 Kwi 2013 22:28
    maestro_2_1
    Poziom 10  

Hey .. temat stary ale może mam ważną informację jak to rozwiązać. Może pomoże to innym. Błąd e02 to błąd drzwi. W moim przypadku problem był trywialny. Po odkręceniu bocznej blachy okazało się iż kostka z przewodami łącząca panel sterujący i blokadę zamka sama się wypięła. Prawdopodobnie drgania podczas wirowania spowodowały wysunięcie się kostki. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrowienia.

1