Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt London RDM 42 jak podłączyć i wpisać kod

Raat 24 Lis 2008 17:42 1944 13
  • #1 24 Lis 2008 17:42
    Raat
    Poziom 12  

Witam.Nie dawno siora kupiła auto(Micre) i było w niej radio wsadzone,lecz tylko wsadzone nie podlaczone.Wziąłem sie za podłaczanie.Znalazłem stałe napiecie,podtrzymanie i mase.podłaczyłem pod radio i wystepuja nasptepujące problemy: ;) radio sie włącza,wyswietlaja się 4 kreski,chwile po chodzi i zaczyna całe migać.tak jakby gubiło prąd.Co więcej gdy włącze światła to radio gaśnie całkowicie.Czy poszukac innego kabla masowego czy jest to wina napięcia??Mam kod do radia i nie wiem co dalej.z tego co czytałem trzeba włączyć radio na kilkanaście minut az poprosi o wpisanie kodu.narazie martwi mnie podlaczenie tego radia,a kolory kabli sa tam róznisto-kolorowe;) ma ktoś jakis pomysł?

0 13
  • #2 24 Lis 2008 23:23
    SlaweK
    Poziom 43  

A to radio nie jest przypadkiem na kartę kodową a kod służy do ewentualnego jej douczenia co użytkownikowi nie jest potrzebne ? A co do masy to napewno nie ją podłączyłeś. Poszukaj masy w najbliższej śrubie do karoserii i podłącz ją z obudową radia.

SławeK

0
  • #3 24 Lis 2008 23:57
    mjars
    Poziom 24  

Brak właściwej masy,jeżeli radyjko gaśnie po włączeniu świateł to źle podłączyłeś radio,masę radyjka podłączyłeś do przewodu który po włączeniu świateł steruje podświetleniem radyjka

0
  • #4 25 Lis 2008 14:15
    Raat
    Poziom 12  

Witam.Mieliscie racje brak własciwej masy.dzisiaj podłaczyłem pod mase z prawdziwego zdarzenia(czarny kabel) ;) radyjko nie wyłącza sie.Teraz pytanie co dalej.Co z kodem do radia i z ta kartą.Mam kod i nie wiem jak go wpisac.gdzies czytałem ze trzeba zostawic radio właczone nawet do 40min. i po tym czasie poprosi o kod.Na czym polega douczenie karty??Zrobie to bez Motoroli,bo z tego co czytałem to w tym radyjku ona siedzi;)

0
  • #5 25 Lis 2008 15:32
    wit007
    Poziom 24  

Ale masz karte czy nie? Pod wyswietlaczem jest chyba szczelina na nia...

0
  • #6 25 Lis 2008 15:37
    Raat
    Poziom 12  

jest tam jakas karta.nie moge jej wyciagnąć (o ile to jest mozliwe) nie wiem czy to karta czy co.wystaje kawałek że tak powiem koncówka kart chyba w kolorze fioletowym.Czy to ta karta??

0
  • #7 25 Lis 2008 15:41
    brofran
    Poziom 37  

Raat napisał:
    Co z kodem do radia i z ta kartą.

Kodu żadnego nie potrzebujesz. ale potrzebna jest karta wkladana do szczeliny pod wyświetlaczem ( wymiar jak do bankomatu ). Jeśli jej nie masz to ci nie zagra radyjko.
    Tak to jest karta!. Musisz ja popchnać i szybko puścić i sama wyskoczy . Ale jeżeli jest włożona to powinno grać . Nie gra = zepsute.

0
  • #8 25 Lis 2008 15:42
    wit007
    Poziom 24  

Trzeba ja nacisnac i wyskoczy. O ile jest.

0
  • #9 25 Lis 2008 15:47
    Raat
    Poziom 12  

wyciagne ją i co dalej??radyjko zatrybi po ponownym jej włozeniu czy jak?czyli juz raczej radia nie uruchomie jak karta jest i nie zaskoczylo.4 kreski i lipa?

0
  • #10 25 Lis 2008 16:05
    brofran
    Poziom 37  

Karta po to jest , aby ja wyjmowac kiedy opuszczamy pojazd. Zatem mozesz ja wkładać i wyjmować do woli. W swojej strukturze ma zaszyfrowany kod.

0
  • #11 25 Lis 2008 17:20
    Raat
    Poziom 12  

a to teraz rozumiem do czego jest ta karta.nie wiem jak ta katra wygląda.z tej kiesoznki gdzie ją sie wsadza w tym radyjku wystaje kawałek folii(takiej jak do nakładania układów)i próbowłem ją wyciągnąć wciskająć...i wcisłem ją do środka(śrubokręcikiem(nie chciała wyjąść za Chiny))albo sobie odpuszzce albo nie wiem co:)

0
  • #12 25 Lis 2008 18:04
    wit007
    Poziom 24  

Jesli to cos bylo pomaranczowe byla to kieszonka - taka prowadnica do karty. Znaczy nie masz karty - radio nadaje sie na czesci. Tzn. mozna karte dorobic ale koszty sa duze

0
  • #13 25 Lis 2008 18:38
    Raat
    Poziom 12  

Raczej nie ma napewno tej karty.Szoda,myślałem że uda mi sie to uruchomic.W kazdym razie dziękuje Wam za pomoc;)pozdrawiam

0
  • #14 25 Lis 2008 19:25
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Wszystko się da zrobić tylko trzeba wiedzieć jak :arrow: z kartą i bez , ale takie informacje są sprzeczne z regulaminem forum {a i pozwalają tym co wiedzą zarobić na kawałek chleba dlatego ciężko będzie Ci się tego dowiedzieć jak}. Ta usługa , dziś nie kosztuje majątku. :idea:

0
  Szukaj w 5mln produktów