Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik palnika olejowego

gbtronik 24 Nov 2008 18:08 7532 10
 • #1
  gbtronik
  Level 12  
  Witam. Poszukuję pilnie jakiegoś sprawdzonego schematu sterownika palnika olejowego. Jest mi bardzo potrzebny. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  znx
  Level 13  
  producenci palników stosują sterowniki palnikowe produkowane przez satronik landis danfoss itp podaj jaki ma to byc sterownik
 • #3
  gbtronik
  Level 12  
  Chodzi o sterownik do nagrzewnicy olejowej bez odprowadzania spalin. Model Mizar 50 ze sterownikiem Brahma. Ale głównie chodzi o jakikolwiek sterownik z kontrolą płomienia za pomocą fotorezystora, myślę, że poradzę sobie z adaptacją.
 • #4
  igrzelczyk
  Level 21  
  Schemat wyprowadzen jest pod spodem jak wyjmiesz sterownik z gniazda (sterowniki przewaznie sa zamienne - niestety razem z gniazdem i fotka)
 • #5
  gbtronik
  Level 12  
  Mój problem polega na tym, że oryginalny sterownik jest uszkodzony, i poszukuje jakiegoś schematu, aby zrobić inny samemu. Pozdrawiam.
 • #6
  znx
  Level 13  
  możesz zadaptować np satronika tf801 on współpracuje z fotoopornikiem
  lub podobny. schemat wyprowadzeń jest pod spodem
  własna adaptacja musi gwarantować bespieczną prace
  łatwo o detonacje mieszanki paliwowo powietrznej
 • #7
  gbtronik
  Level 12  
  Najlepiej gdyby ktoś miał własne opracowanie możliwe do zmontowania we własnym zakresie. Chodzi o cenę. Nowe sterowniki są drogie i nie zawsze mają najlepsze parametry np. czas rozruchu ok. minuty.
 • #8
  igrzelczyk
  Level 21  
  Kolego nie radze praktykowac wlasnych wynalazkow zwlaszcza ze kpl tj automat +fotka +podstawka kosztuje ok 70 - 80 euro a mozesz sobie wlasnymi zabawkami zrobic krzywde pozdrawiam
  m
 • #9
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Automaty palnikowe z takim czasem przewietrzania,stosuje się w w polnikach wielkiej mocy-to po primo,po wtóre z tego typu urządzeniami lepiej nie eksperymentowac.Można więcej stracic niż zyskac.Nowe automaty to wydatek od 200do 500 PLN.Więc chyba nie warto dla takich sum narażac zdowia.
 • #10
  gbtronik
  Level 12  
  A mógłby ktoś wyjaśnić na czym polega to zagrożenie? Obecny oryginalny sterownik wykorzystał chyba wszelkie możliwości poczynając od niewłaściwych czasów załączania elektrozaworu i transformatora zapłonowego. Poprzedni właściciel testował na nagrzewnicy wiele typów dysz i ustawienia ciśnienia dolotowego do dyszy, i nic groźnego się nie wydarzyło, poza oczywiście dymem wydobywającym się z nagrzewnicy wskutek niewłaściwych parametrów spalania. Pozdrawiam.
 • #11
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Otóż każdy automat palnikowy,ma do znamionowej mocy urządzenia które obsługuje,dobrane tzw.czasy bezpieczeństwa.Odpowiadają one za czas przewietrzania komory paleniskowej,aby wyczyścic ją z gazów które powstały z procesów spalania oleju,czas od startu transformatora do momentu zapłonu.Jeżeli płomień się nie pojawi ,palnik powinien się wyłączyc i zasygnalizowac awarię.Zapobiega to gromadzeniu się oleju w palenisku i mogącemu przez to nastąpic wybuchowi.