Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik palnika olejowego

24 Lis 2008 18:08 7106 10
 • Poziom 11  
  Witam. Poszukuję pilnie jakiegoś sprawdzonego schematu sterownika palnika olejowego. Jest mi bardzo potrzebny. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  producenci palników stosują sterowniki palnikowe produkowane przez satronik landis danfoss itp podaj jaki ma to byc sterownik
 • Poziom 11  
  Chodzi o sterownik do nagrzewnicy olejowej bez odprowadzania spalin. Model Mizar 50 ze sterownikiem Brahma. Ale głównie chodzi o jakikolwiek sterownik z kontrolą płomienia za pomocą fotorezystora, myślę, że poradzę sobie z adaptacją.
 • Poziom 21  
  Schemat wyprowadzen jest pod spodem jak wyjmiesz sterownik z gniazda (sterowniki przewaznie sa zamienne - niestety razem z gniazdem i fotka)
 • Poziom 11  
  Mój problem polega na tym, że oryginalny sterownik jest uszkodzony, i poszukuje jakiegoś schematu, aby zrobić inny samemu. Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  możesz zadaptować np satronika tf801 on współpracuje z fotoopornikiem
  lub podobny. schemat wyprowadzeń jest pod spodem
  własna adaptacja musi gwarantować bespieczną prace
  łatwo o detonacje mieszanki paliwowo powietrznej
 • Poziom 11  
  Najlepiej gdyby ktoś miał własne opracowanie możliwe do zmontowania we własnym zakresie. Chodzi o cenę. Nowe sterowniki są drogie i nie zawsze mają najlepsze parametry np. czas rozruchu ok. minuty.
 • Poziom 21  
  Kolego nie radze praktykowac wlasnych wynalazkow zwlaszcza ze kpl tj automat +fotka +podstawka kosztuje ok 70 - 80 euro a mozesz sobie wlasnymi zabawkami zrobic krzywde pozdrawiam
  m
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Automaty palnikowe z takim czasem przewietrzania,stosuje się w w polnikach wielkiej mocy-to po primo,po wtóre z tego typu urządzeniami lepiej nie eksperymentowac.Można więcej stracic niż zyskac.Nowe automaty to wydatek od 200do 500 PLN.Więc chyba nie warto dla takich sum narażac zdowia.
 • Poziom 11  
  A mógłby ktoś wyjaśnić na czym polega to zagrożenie? Obecny oryginalny sterownik wykorzystał chyba wszelkie możliwości poczynając od niewłaściwych czasów załączania elektrozaworu i transformatora zapłonowego. Poprzedni właściciel testował na nagrzewnicy wiele typów dysz i ustawienia ciśnienia dolotowego do dyszy, i nic groźnego się nie wydarzyło, poza oczywiście dymem wydobywającym się z nagrzewnicy wskutek niewłaściwych parametrów spalania. Pozdrawiam.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Otóż każdy automat palnikowy,ma do znamionowej mocy urządzenia które obsługuje,dobrane tzw.czasy bezpieczeństwa.Odpowiadają one za czas przewietrzania komory paleniskowej,aby wyczyścic ją z gazów które powstały z procesów spalania oleju,czas od startu transformatora do momentu zapłonu.Jeżeli płomień się nie pojawi ,palnik powinien się wyłączyc i zasygnalizowac awarię.Zapobiega to gromadzeniu się oleju w palenisku i mogącemu przez to nastąpic wybuchowi.