Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialog - Telewizja cyfrowa. Podłączenie, brak programów...

xKillgorEx 24 Lis 2008 18:20 7162 3
  • #1 24 Lis 2008 18:20
    xKillgorEx
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jakiś czas temu zafundowałem sobie telewizję cyfrową z Dialogu (+internet), kilka dni temu kupiłem nowy telewizor lcd i pojawił się problem. Po podłączeniu telewizora z tunerem kablem hdmi nie da się wyświetlić żadnego programu na pełnym ekranie, jest jedynie takie jakby powiększone 4:3. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Pełny ekran uzyskuję jedynie na kablu euro, jakiej jakości jest obraz nie muszę chyba mówić. Co ciekawe menu tunera, pięknie wyświetla się na pełnym ekranie! Zadzwoniłem do biura napraw telefonii dialog i otrzymałem informację, że tak ma być, a jak chcę obraz na pełnym ekranie to mam podłączyć urządzenia przez kabel euro! Nie potrafiono mi wyjaśnić po co oferują telewizję cyfrową, kiedy nie można jej normalnie oglądać, oraz po co jest wyjście hdmi w tunerze.

Mam więc prośbę do znawców tematu o wyjaśnienie czy taka sytuacja jest normalna. Mam zamiar rozwiązać umowę z Dialogiem na podstawie niezgodności towaru z umową (przedstawiciel podczas podpisywania umowy twierdził, że na żadnym telewizorze nie będzie problemu z odbiorem), chciałbym zamiast tego Cyfrę+ lub Polsat i mam pytanie:

Czy nie będzie przypadkiem podobnego problemu z tunerami?

0 3
  • #2 24 Lis 2008 20:04
    xentro
    Poziom 15  

Jaki telewizor model, marka? To samo tuner? więcej info...

0
  • #3 24 Lis 2008 20:28
    xKillgorEx
    Poziom 2  

Tuner siemens 7110
    TV samsung LE-32A451C1

0
  • #4 19 Gru 2008 14:51
    boju
    Poziom 2  

Witam,
    mam podobny problem tv samsunga podobny do kolegi tylko 37''

Czy to wina kabla ze nie jest tej najnowszej wersji 1.3b?
    juz sam nei wiem co to moze byc i tv sprawdzałem i dekoder i nic....

0