Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic gaśnie na gazie. Co może być przyczyną?

lukash007 24 Lis 2008 18:36 3356 7
  • #1 24 Lis 2008 18:36
    lukash007
    Poziom 9  

witam posiadam honde civic 98r:)75 koni,otóz mam problem posiadam w niej sekwencje firmy ag zenit i jest problem :(na gazie faluja mi obroty a czasami gasnie co moze byc przyczyna na benzynie jest wszystko ok:)

0 7
  • #2 24 Lis 2008 18:53
    dariusz105
    Poziom 26  

zla regulacja,zbyt wysokie cisnienie,zbyt duze dysze,za wolne wtryski itp.

0
  • #3 24 Lis 2008 18:59
    gimak
    Poziom 37  

A ja bym zaczął od sprawdzenia pracy reduktora, czy daje stabilne ciśnienie gazu. Jak jego praca będzie niewłaściwa, to tego nie nadgoni komputer gazowy.

0
  • #4 24 Lis 2008 22:25
    wmgaz
    Poziom 14  

lukash007 napisał:
    witam posiadam honde civic 98r:)75 koni,otóz mam problem posiadam w niej sekwencje firmy ag zenit i jest problem :(na gazie faluja mi obroty a czasami gasnie co moze byc przyczyna na benzynie jest wszystko ok:)

Za mało danych aby Ci kolego udzielić trafnej odpowiedzi.
    Należałoby podać jaki masz zastosowany reduktor,jaka listwa wtrysków i kiedy gaz był zakładany ewentualnie ile na tej instalacji przejechałeś kilometrów.....
    Ponadto jeśli instalacja jest w okresie gwarancji to usunięcie usterki zleciłbym gwarantowi a nie usuwałbym jej we własnym zakresie.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 24 Lis 2008 23:03
    lukash007
    Poziom 9  

hm malo:(otoz kupilem ten samochod niespełna miesiac temu i sam nie znam zbyt wielu informacji na jego temat wiem tylko ze gaz został zalozony w maju 2007:(nic pozatym nawet nie wiem czy jest jeszcze objety gwarancja:)

0
  • #6 24 Lis 2008 23:32
    gimak
    Poziom 37  

Z tego co słyszałem to obecnie na instalację jest 2 lata gwarancji. Jak gazowałem corollę w 2005 roku to na instalację dawali 1 rok, ale w Toyocie dali mi na 3 lata. Powinieneś te wszystkie dane mieć w papierach dotyczących instalacji gazowej, które powinien dąć poprzedni właściciel samochodu.

0
  • #7 25 Lis 2008 11:42
    wmgaz
    Poziom 14  

Na każdą instalację udzielana jest 2-letnia gwarancja,ale....jeśli zostały złamane warunki gwarancji to z prawnego punktu widzenia będzie ona nieaktualna....
    Gwarantem instalacji jest punkt montażu wyżej wymienionej.

0
  • #8 27 Mar 2010 10:53
    techacus
    Poziom 8  

witam mam ten sam problem posiadam crx del sola D16y8 ,ta sama instalacja Zenit na niebieskiej listwie.Prawdopodobnie przyczynom jest niedobieranie właściwej mieszanki paliwa przez komputer pomimo ze działa sonda,co za tym idzie zła mapa paliwa.Nie można ustawić prawidłowo mapy gazu pod złą mapę paliwa i z tąd problem z falującymi obrotami na gazie.przyczynom tego mogło być odłączenie akumulatora i reset kompa. Gdy podłączyłeś akumulator po uruchomieniu silnika komp zaczyna robić mapę na nowo na benzynie ,gdy przełączy sie szybko na gaz to sterownik wariuje . Sprubój zresetować kompa i uruchom auto na samej benzynie niech pochodzi do uruchomienia wiatraka przejedz się na benzie 20 km w stylu mieszanym szybciej wolniej i wtedy jedz do gazownika żeby podłączył kompa i ustawił mapę gazu

0
  Szukaj w 5mln produktów