Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik sterowany przez WiFi (do załączania pieca)

24 Lis 2008 18:43 3983 3
  • Poziom 10  
    Witam,

zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z elektrycznego konwekcyjnego na piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem i rozważam różne warianty sterowania. Chciałbym nie musieć kuć ścian (mam już wystarczającą instalację elektryczną - 2,5 mm2 - ale żeby zastosować komercyjne sterowniki ładowania pieca i tak trzeba by jeszcze nieco podłubać, a tego nie chcę). Ponadto takie sterowniki są drogie - około 500 zł sterownik pogodowy ładowania + sterownik rozładowywania (pokojowy, temperaturowy) ok. 300 zł, jeżeli jest bezprzewodowy. To drugie naturalnie razy liczba pokoi.

Stąd pytanie: nie słyszał może ktoś o stycznikach sterowanych poprzez WiFi, a także termometrach WiFi? Nie mogę znaleźć niczego takiego w sieci, z podobnych technologii znalazłem jedynie PoE (Power over Ethernet), ale to jednak nie to. Zrobiłbym sobie wtedy centralny sterownik software'owy (jestem informatykiem). Sieć WiFi już w domu mam, wystarczyłby mały serwer (też mam) i działa.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Obawiałem, że czegoś takiego w sprzedaży nie ma, przynajmniej nie do amatorskich zastosowań. Jeżeli chodzi o 433 MHz - wiesz może, czy są w sprzedaży wielokanałowe moduły nadawczo / odbiorcze z konwerterem na jeden ze standardów komputerowych, a także styczniki? Wiem, że są takie termometry, np. do stacji meteorologicznych.

Standard transmisji radiowej jest mi w zasadzie obojętny, byle by były w nim dostępne w miarę tanie potrzebne mi elementy i konwerter na np. RS232, choć lepiej USB lub Ethernet.
  • Poziom 20  
    Są takie rzeczy w sprzedaży zajrzyj np. na http://www.automatyka.com.pl/ szukaj sieci bezprzewodowe w automatyce. To znajdziesz modułu wyjść z których możesz sterować stycznikami. Zobacz też moduły Ethernet- owe TCP/IP. To na pewno znajdziesz co potrzebujesz.