Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatronik.....Seat Toledo '00r.

tm3s 24 Lis 2008 19:10 6008 12
  • #1 24 Lis 2008 19:10
    tm3s
    Poziom 9  

Witam!
    Kupiłem ostatnio Seata i nie załącza sie w nim klimatronik. Sprzedający powiedział mi ze przy tak niskich temperaturach sie nie załączy. Co mam o tym myśleć? Czy tak jest faktycznie? I co zrobić aby sprawdzić czy on faktycznie działa?
    Z tego co sie orientuje taki sam klimatronik jest np. w audi A3.
    Z góry dziekuje za szybkie odpowiedzi:) :D
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 24 Lis 2008 20:32
    Stefanek1
    Poziom 26  

Jak to nie załącza ci się panel klimatronika ? Mruga pewnie na nim wyświetlacz parę sekund po załaczeniu silnka?
    Czy chodzi ci o włączenie klimatyzacji /sprężarki klimy/ i ustawienia na panelu klimatronika.
    Pozdr.

0
  • #3 24 Lis 2008 22:33
    tm3s
    Poziom 9  

Chodzi mi o to, że nie moge włączyć klimy przyciskiem, który do tego służy:/ Mignie raz ikonka na panelu i sie nie włącza:|

0
  • #5 25 Lis 2008 15:01
    tm3s
    Poziom 9  

hmm.. To znaczy, że wystarcy ja napełnić i bedzie wszystko dobrze?:D Czy są to objawy popsutej sprężarki?
    Pozdrawiam..

0
  • #6 25 Lis 2008 20:20
    autoas
    Poziom 42  

Chłopie weź się do roboty wszystkiego na forum sie nie załatwi, jedź gdzieś, gdzie ci to sprawdzą (ciśnienie, szczelność itp) a potem napisz konkrety i nie wymyślaj problemy tylko w końcu coś sprawdź!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #7 25 Lis 2008 22:03
    Stefanek1
    Poziom 26  

tm3s napisał:
    Chodzi mi o to, że nie moge włączyć klimy przyciskiem, który do tego służy:/ Mignie raz ikonka na panelu i sie nie włącza:|

Na kliamtroniku nie ma ikonki "właczonej klimy", chyba że sie mylę to poprawcie, jak masz na wyświetlaczu ECON to clima nie chodzi, a jak tego napisu nie ma, lub jest AUTO, to klima jest właczona i sprzężarka cały czas chodzi, pomimo róznych ustawień.
    Możesz to łatwo sprawdzić zagładając pod maskę i zobaczyć czy sprzęgiełko na sprężarce ciągnie wałek, czy tylko się obraca bez załączenia.
    Jak byś nie miał odpowiedniej ilosci i ciśnienia czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji to panel klimatronika powinien mrugać przez chwilę, parę sekund po przekręceniu stacyjki
    Pozdrowienia.

0
  • #8 25 Lis 2008 23:19
    tm3s
    Poziom 9  

Faktycznie ta ikonka miga po przekreceniu stacyjki. Wychodzi na to ze musze uzupełnic klime:D Wielkie dzięki Stefanek:) hehe:) I widzisz Autoas..? Teraz moge jechać z konkretami do kogoś kto mi ją napełni:D
    Pozdro:)

0
  • #9 25 Lis 2008 23:33
    autoas
    Poziom 42  

Dzieki, że mogliśmy ci pomóc :)

0
  • #10 26 Lis 2008 07:57
    Blicek
    Poziom 26  

tm3s napisał:
    Teraz moge jechać z konkretami do kogoś kto mi ją napełni

Gaz tak od sobie nie uciekł. Przygotuj sie na nieszczelnosc w układzie.

0
  • #11 26 Lis 2008 10:17
    Stefanek1
    Poziom 26  

tm3s napisał:
    Faktycznie ta ikonka miga po przekreceniu stacyjki. Wychodzi na to ze musze uzupełnic klime:D Wielkie dzięki Stefanek:) hehe:) I widzisz Autoas..? Teraz moge jechać z konkretami do kogoś kto mi ją napełni:D
    Pozdro:)

Jak jest źle to ma mrugać cały panel / wyświetkacz / klimatronika, a nie jakaś jedna ikonka, ale to nie koniecznie znaczy ze masz mało czynnika w układzie. Mozesz mieć inne błedy w układzie grzania - chłodzenia, np. złe ustawienie klapy, awaria silniczka klapy, awaria czujnika temperatury w nawiewach i wiele innych przyczyn, a to wszystko wywołuje mruganie tego panelu.
    Najlepiej podpiąć pod kompa i zczytać błady za pomocą VAGa i wszystko już bedziesz widział. Zobacz czy ciągnie sprężarka, to chociaż dowiesz się czy masz czynnik, bo jak go nie ma, to prezostat wyłączy dopływ prądu do sprzęgiełka sprężarki.
    Pozdr.

0
  • #12 29 Kwi 2009 22:00
    joe20
    Poziom 10  

Witam podepne sie pod temat! Mam rowniez toledo i u mnie nie zalancza sie klima!Na wyswietlaczu pojawia sie ikonka jednak wentylatory nie startuja czujnik cicnienia podstawilem drugi bezpieczniki sprawidzilem i nic nadal cisza i cieplo! Co moze byc jeszcze przuczyna braku reakcji!

0
  • #13 17 Gru 2009 11:28
    pkolpak7
    Poziom 1  

koledzy jak nie wiecie to nie piszczcie głupot bo można kogoś na zbędny wydatek narazić przy temperaturze 5C klima się nie załancza

1