Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA5580B421 - wywala bezpieczniki

Daab 24 Nov 2008 19:30 3300 5
 • #1
  Daab
  Level 12  
  Witam! Chciałem ostatnio włączyć pralke, więc włożyłem wtyczkę do kontaktu, wciskam START, pobrało trochę wody i potem wywaliło korki. Potem już pralka włączała się, ale na przycisk START już nie reaguje. Zauważyłem spalony tranzystor (mocno okopcona płytka), który dzisiaj wymieniłem na zamiennik, jednak nie wiele pomogło - efekt ten sam dalej. MA ktoś jakieś pomysły jak temu zaradzić ?? czy może przełącznik też muszę wymienić ?? Nie udało mi się zlokalizować bezpieczników :/
 • #3
  Daab
  Level 12  
  5bkera wrote:
  Chyba jednak wypada podać firmę,model pralki .... :-)


  Racja :D

  Amica
  typ: PA5580B421
 • #4
  5bkera
  Level 18  
  Hmm... stwierdziłeś ,że tranzystor był ewidentnie spalony (okopcona płytka).Jesteś w stanie napisać co on zasilał,co sterował?.Wybicie bezpieczników świadczy o być może zwarciu któregoś z elementów sterujących (triaka), może dostała się gdzieś woda lub przebiło na którymś złączu.Musisz dokładnie przyjrzeć się jeszcze raz płytce elektroniki i elementom wykonawczym sterowanym przez triaki,bo być może przez uszkodzenie któregoś z nich padł tranzystor ,który wymieniłeś (jeszcze raz go sprawdź).
 • #5
  hefid
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
  Przeniosłem z: Inne Diagnoza
 • #6
  Daab
  Level 12  
  A wie ktoś może gdzie zlokalizować bezpieczniki ?? bo na płytce ich chyba nie ma :? A tka w ogóle to może być tak że poszedł przełącznik po prsotu ??