Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fax Sharp ux 81 - obsługa

24 Nov 2008 20:22 2962 11
  • Level 10  
    Proszę o pomoc w rozpracowaniu tego faxu. Potrzebny mi jest chociaż schemat z niemieckim menu a odnośnikami polskimi. Urzadzenie ma ustawione fabrycznie wybieranie pulsowe, nie wiem czy można to zmienić automatycznie na tonowe . Zyczliwych posiadaczy tego urządzenia bardzo proszę o instruktaż obsługi. Dzieki za każdą pomoc.[/b][/tex]
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 27  
    Znajdź funkcję TONWAHL- wybieranie tonowe i zatwierdź ją.
  • Level 10  
    Funkcje podaje wyswietlacz. Wygląda to tak:<0-4> EINGEBEN czyli wg. tego 0 : ANRUFB.EINST 1: TIMER MODUS 2: AUSDRUCKE 3:EINGABEN 4 : OPT.EINST. To wszystko jezeli chodzi o funkcje ale moze czegoś nie wiem . Dzieki szukam cały czas !
  • Helpful post
    Level 27  
    Te funkcje od 0 do 4 to są główne. W każdej z nich są jeszcze podrzędne funkcje. I tak: 0 Anrufbeantworten to sekretarka. Po zatwierdzeniu jej otworzy ci się następnie okno ze wszystkimi funkcjami dotyczącymi sekretarki. 1 to ustawianie czasu z opóźnionym wysyłaniem faksów. 2 wydruki. Otwórz tę funkcję i wydrukuj sobie wszystkie nastawy z listy podstawowej i zaawansowanej. To czego szukasz będzie w F 3 lub F4. Najlepiej by było jakbyś znalazł w F3, lub F4 zmianę jezyka na angielski. To powinno być schprichtwahl- wybór języka. Może w angielskim będziesz mógł łatwiej się dogadać. Powodzenia.
  • Helpful post
    Helpful for users
    Wybierz funkcję 7 (DIAL MODE) i wciśnij 1 (tonowe) lub 2 (impulsowe).
    Fabrycznie jest ustawione na 2.

Czyli jeszcze raz po kolei.
    Naciskasz "Funktion" i potem "4"
    Teraz za pomocą "*" i "#" wybierasz "7" (DIAL MODE)
    Teraz wciskasz cyfrę "1"(Tone)
    Na końcu naciskasz znak stop.

Ps. Jak potrzebujesz całą instrukcję po polsku, to podaj swój e-mail
  • Level 10  
    Widać,że jestes fachowcem. Ja niestety nie mam o tym pojęcia . Stosuje się do Twoich zaleceń. Bardzo jestem wdzieczna za pomoc . :D Jakiś czas temu fachowiec próbował ustawiś ten fax. Nie udało mu się. Jest ponoć trudny. Może sobie poradzę za pomocą tego portalu .na pewno jeszcze będę pytać o wiele rzeczy sory ! Bardzo mi pomagasz dzięki.
  • Helpful post
    Helpful for users
    Bez przesady, nie jestem fachowcem, ale po prostu to co podaję wyczytałem w instrukcji obsługi. :|
  • Level 10  
    Dzieki Wam bardzo za podpowiedzi . Jestem w trakcie rozpracowywania Fax-u. Jestescie nieocenieni. :D Zmieniłam jezyk i jestem w domu.
  • Level 10  
    Prosze o rade. dot, Fax sharp Ux 81. Jaka moze byc przyczyna ,ze urzadzenie automatycznie nie wywołuje zapisanych w pamieci numerów. Postepuje zgodnie z instrukcja . Czy cos pominełam ,czy jest to usterka faxu. Pomózcie ! Prosze.

Moderated By Mirek Z.:

Proszę nie zakładać kolejnych tematów o obsłudze tego sprzętu! Scaliłem.

• Helpful post
    Level 27  
    To zależy o jaką pamięć chodzi. Są dwie ONE TOUCH jednodotykowe i z klawiatury numerycznej- dwudotykowe. Te pierwsze wybiera sie bezpośrednim dotykiem danego przycisku, a drugie muszą być poprzedzone pośrednim klawiszem n.p "auto" Nie pamiętam jak jest w tym faksie.
  • Helpful post
    Helpful for users
    W instrukcji jest taki fragment, cytuję:
    Aby móc korzystać z funkcji automatycznego telefonowania, należy zapisać w
    pamięci urządzenia pożądany numer. Przy zapamiętaniu, każdemu numerowi
    przyporządkowywana jest dwucyfrowa liczba, poprzez którą później będzie on
    wywoływany; do numeru możemy dołączyć także nazwę, będzie się ona
    pojawiała podczas wybierania tego numeru. W pamięci można zapisać 15
    numerów.
    Numery od "01" do "05" mogą być przywołane za pomocą przycisków pamięci
    oraz przyciskiem SPEED. Numery od "06" do "15" mogą być przywoływane
    tylko za pomocą przycisku SPEED.
    Aby móc szybko i sprawnie korzystać z przycisków pamięci można dołączyć
    do nich etykietki.
  • Level 10  
    Problem rozwiazałam dzieki życzliwym i fachowym poradom Lucjana i zybexa. Dostosowałam sie dokładnie do tego co mi radzili . Wszystko ok! sprzet działa super dzieki. Wasz portal jest super.:D