Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3, nierówno chodzi silnik, stracił moc

bumbux 24 Lis 2008 20:38 3283 7
  • #1 24 Lis 2008 20:38
    bumbux
    Poziom 10  

witam
    mam problem z passatem b3 1992r
    od soboty zaczął nierówno chodzic silnik, stracił moc i strasznie trząsie podczas jazdy, wymieniłem świece bo myślałem że może nie zapala na jeden cylinder, dzis wymieniłem kable dalej nic.
    Zauważyłem że wentylator wiatraka się nie kręci, temperatura na wskaźniku ok. 80 stopni, a gotuje wode, ale czy to może byc przyczyną tego że nierówno chodzi silnik.
    Moóe termostat nie nagrzewa się do temperatury otwarcia i nie załącza wiatraka, ale dlaczego jeżeli woda się gotuje.
    Proszę o pomoc.

• Fibaro
  • #2 24 Lis 2008 20:47
    trans-serwis
    Poziom 39  

wentylatora nie włącza termostat.
    Podjedż do warsztatu niech zdiagnozują o co chodzi.

• #3 26 Lis 2008 21:41
    autopl
    Poziom 12  

wymień uszczelkę pod głowicą

• Fibaro
  • #4 26 Lis 2008 21:45
    Michu10
    Poziom 32  

Uszczela pod głowicą do wymiany zgadza się

• #5 27 Lis 2008 16:25
    Staszek49
    Poziom 33  

Aby zmniejszyc koszt naprawy sprawdź wcześniej ciśnienie w cylindrach, albo zwróc uwagę, czy w zbiorniku płynu chłodniczego "bulgocze" płyn przy pracującym silniku. Jeśli tak to faktycznie trzeba wymienic uszczelkę pod głowicą. Czujnik temperatury może byc dobry, gdyż w przypadku wypalenia uszczelki ciśnienie z cylindra wraz z temperaturą wdziera się do tzw. "małego" układu chłodzenia i nie dociera w takiej temperaturze do czujnika.

• #6 28 Lis 2008 20:37
    miroslaw baśkiewicz
    Poziom 10  

od kiedy woda jest scisliwa ,korowody sie powykrecają . badania tylko pod gaznikiem szczelność ukladu ssacego . a jezeli uszczelka to tylko bedzie tryskala w zbiorniczku i puchna przewody.

• Fibaro
  • #7 18 Gru 2008 15:32
    bumbux
    Poziom 10  

po części to była uszczelka bo wody już nie gotuje, jednak dalej trzęsie, nie chodzą 3 ci i 4ty cylinder,
    podejrzewam zawory (przepalone), najlepszym pomysłem chyba będzie kupno używanej głowicy

• #8 18 Gru 2008 16:28
    trans-serwis
    Poziom 39  

Kupno używanej głowicy to chyba najgorszy pomysł.
    Przy wymianie uszczelki nie sprawdzałeś stanu głowicy?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo