Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres cisnieniowy KRUPS EA 8050 brak zaparzonej kawy

dziubeklidzia 24 Lis 2008 20:50 25010 38
  • #1 24 Lis 2008 20:50
    dziubeklidzia
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich.
    Kupiłam "nowy" ekspres KRUPS EA 8050, tj. od znajomych którzy dostali go w prezencie.
    Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i ekspres nie parzy kawy, a dokładnie tak jakby pobiera wodę , i kawy wychodzi z niego kilka kropli i koniec, na każdym programie tak samo.Kawę mieli i fusy wyrzuca. Piankę robi idealnie. Nie wyskakują błędy, jak gdyby nic. Ale mam problem i nie wiem co z nim zrobić, BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDŹ na forum. Podaję również numer gg 2998028 .
    Nie mam do niego gwarancji.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

3 29
  • #2 24 Lis 2008 22:02
    brummer
    Poziom 13  

Kolego u nas w serwisie pracuje pan Andrzej który od rana do wieczora
    naprawia expresy ciśnieniowe KRUPSA i na ich temat wie wszystko ....
    Zadzwon do niego napewno pomoże jest bardzo porządny ..+48501135583.

1
  • #3 24 Lis 2008 22:03
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Spróbuj zmienić grubość mielenia kawy na "grubiej". Może przy tej kawie co wsypujesz stopień grubości mielenia jest za mały i nie może jej przeparzyć.

0
  • #4 25 Lis 2008 00:43
    dziubeklidzia
    Poziom 9  

Próbowałam regulować pokrętłem, ale to nie pomogło.
    Postaram się zadzwonić do Pana z Łodzi...
    Dziękuję za pomoc...
    Dam znać rano czy działa...

0
  • #5 30 Lis 2008 21:01
    dziubeklidzia
    Poziom 9  

Witam
    Problem rozwiązany, w sumie to drobnostka.
    Problem polegał na kombinacji guzików, za szybko chciałam uzyskać kawę, przez powtórne naciśnięcie guzika OK, kawa zanim zaczęła się parzyć kończyła cykl parzenia.
    Dziękuję za pomoc pozdrawiam
    Można zamknąć temat...

0
  • #6 25 Gru 2008 18:13
    sokol15
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem z nowo zakupionym krupsem 8050. po włłączeniu, ustawieniu jezyka, godziny następuje "ogrzewanie" i po chwili zostaje przerwane komunikatem "włóż szufladę na miejsce" i piktogram obrazujący szufladę na resztki kawy, która cały czas jest włożona. Nie działają żadne przyciski, nnie da się wyłączyć. Po ponownym włozeniu szuflady- bez zmian. po odłączeniu od zasilania- to samo. telefon alarmowy Krups nie odpowiada, a jednak kawy chciałem spróbowac w święta. Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

5
  • #7 24 Lip 2011 13:06
    bibiak
    Poziom 9  

Problem jak wyżej da sie to usunąć tą awarię ( woła o opróżnienie pojemnika na fusy) bez serwisu? ma ktoś instrukcje serwisową do KRUPS EA 8050?
    dziękuje

4
  • #8 02 Paź 2011 22:39
    myszofox
    Poziom 10  

Witam może ktoś mi pomoże mi pomóc w ekspresie cieknie woda jak parze kawę i kawa wylatuje sucha.Usterka polega na tym ze jak parzę kawę to jest tylko trochę zaparzona i wylatuje dużo wody pod ekspresem,wymieniłem już uszczelkę tłoka i dalej nie leci kawa tylko pod ekspresem woda i to dużo wody.?Jak włączam parę to para leci.Co może być jeszcze uszkodzone? Proszę o pomoc.Bo już sam nie wiem.

2
  • #9 09 Paź 2011 13:19
    rumek7
    Poziom 1  

Mam to samo. Część kawy się zaparza a reszt ucieka spod ekspresu. Proszę o pomoc.

1
  • #10 15 Lut 2012 17:24
    j1405
    Poziom 1  

Miałem expres krupsa ea8005 a wiec nieco starszy model. Parzył kawę dokładnie 2 lata i 20 dni po czyn w trzy miesiące zepsuł się cztery razy.Objawy były taki same mielił kawę wyrzucał fusy ale kawa nie leciała.W serwisie za każdym razem naprawiano coś innego. Raz uszczelki, raz wężyk, raz zawór. Wyrzuciłem go przed chwilą na śmietnik bo znajomy który też miał krupsa powiedział mi że to normalne w tej marce że jako tako działa na gwarancji a potem same kłopoty. Przestrzegam wszystkich przed zakupem towarów ze znaczkiem Krups gdyż jest to moim zdanie firma której produkty są na poziomie jakości tanich produktów chińskich mimo że mają znaczek made in france.

1
  • #11 01 Mar 2012 18:04
    miki22222
    Poziom 12  

chętnie odkupię na części :D 512841872

0
  • #12 09 Lip 2015 23:35
    horn.info
    Poziom 12  

Nie jest to prawdą z te modele KRUPA XP EA są totalnymi złomami i nie warto ich kupować są może bardziej kapryśnie ze względu na swoją konstrukcję hydrauliczno-mechaniczną co odróżnia je od ekspresów z mechanicznym systemem zaparzania. Większość usterek nie jest poważna jak i bardzo skomplikowana o ile się wie o co chodzi, najczęściej wynikają z nie wiedzy lub niedbalstwa użytkowników no i ta ich cena jednak zbyt drogie.

" Wszystko da się naprawić - kwestia czasu i pieniędzy"

2
  • #13 30 Gru 2015 15:06
    qucia
    Poziom 9  

Witam serdecznie ! Mam nieciekawy problem z moim ekpresem KRUPS EA8050. Jesienią zaczęła od spodu wyciekać woda z kawą . Zawiozłem do serwisu do Lublina ,,Dukat Servis'' (totalna porażka - nie polecam). Skosili mnie 250 zł. Wymienili kilka gumowych uszczelek i miało być ok. Zapłaciłem, przywiozłem ale błąd pozostał ,żałuję, że na miejscu nie sprawdziłem. W domu włączyłem i nie dość , że młynek mielił z przerwami, przepuszczał (na sucho kręcił bez problemu), z kawą w środku słychać było jakby ktoś linijką przejechał po sztachetkach w płocie i problem wycieku pozostał. Zawiozłem ponownie , przeprosili i znowu pokazali mi kilka wymienionych uszczelek ale kasy już nie wzięli, w ramach rekompensaty jeszcze wyczyścili i odkamienili. Ekspres pochodził dwa tygodnie. Teraz problem młynka opisany powyżej powrócił oprócz tego zamiast - powiedzmy- nastawionej 160ml kawy wylatuje tylko 50 ml, reszta wody znajduje się w ociekaczu pod filiżanką. Już nie miałem śmiałości jechać do tych partaczy. Żona zawiozła - stwierdzili, że tym razem na 100% pompa ale koszt wymiany to już 600zł ale po znajomości to 450 zł. Co o tym myślicie ? Czy taka awaria jest do usunięcia? Wg mnie to chyba awaria zespołu kotła lub elektronicznego sterowania, bo skoro woda została pobrana i wyleciała (część do filiżanki, część do ociekacza) to nie awaria pompy . Może znacie jakiegoś mechanika w okolicach Kraśnika ? Bardzo proszę o pomoc.

1
  • #14 30 Gru 2015 15:48
    horn.info
    Poziom 12  

Świadczenia pełny serwis tych ekspresów w Lublinie proszę o kontakt na pw.

4
  • #15 30 Gru 2015 20:55
    nioop

Specjalista AGD

qucia napisał:
    ...stwierdzili, że tym razem na 100% pompa ale koszt wymiany to już 600zł ale po znajomości to 450 zł. Co o tym myślicie ?

Ho ho.. To zaszaleli z ceną.. W każdym autoryzowanym serwisie zapłacił byś połowe tego lub mniej ;) Ale bez obaw - To na pewno nie jest winna pompa wody..

A więc - duża ilość wody w tacce ociekowej.. - Proszę zrób kawę i obserwuj, bez kratki czy podczas nalewania kawy kapie do tacki czy po skończonym zaparzaniu ta ilość leci zbyt duża..
    Wspominałeś coś o problemach z młynkiem- więc ja obstawiał bym drugą opcję, która to też powodować będzię zapychanie się młynka..

Ale w pierwszej kolejności napisz w którym momencie leci woda do tacki.. ;)
    A jak masz śrubokręt T15, to naprawimy bez serwisu ;)

3
  • #16 30 Gru 2015 21:07
    horn.info
    Poziom 12  

Wspomniany ,,Dukat Servis'' to właśnie autoryzowany service Krups-a, z całym szacunkiem dla tej firmy miałem już przyjemność poprawiać sprzęt po ich naprawach.

3
  • #17 06 Lis 2016 10:42
    walek21
    Poziom 10  

Cytat:

więc - duża ilość wody w tacce ociekowej.. - Proszę zrób kawę i obserwuj, bez kratki czy podczas nalewania kawy kapie do tacki czy po skończonym zaparzaniu ta ilość leci zbyt duża..

Kolego horn.info odgrzewam ten temat, bo mam dokładnie to co opisałeś wyrzej.
    Podczas parzenia kawy leci mi woda do ociekacza i efekt jest taki, że połowa wody w kubku z kawą, a druga połowa w ociekaczu.
    Czy da się to jakoś naprawić?
    Pozdrawiam

1
  • #18 06 Lis 2016 12:20
    horn.info
    Poziom 12  

Zaczą bym od czyszczenia lub już od wymiany jeśli przebieg eksresu jest > od 3÷4 k zrobionych kaw, zaworu 2-barowego znajdujacego się na boku dystrybutra ( czyt. czy też wielozawóru)
    Sprawdzić poprawność montażu tłoka, sręrzyny oraz szczelności, następnie sprawdzić drożność pomedzy zaworem a bojlerem z zespołem zaparzacza. Kolejna sprawa związana jest ze stanem młynka i ilością namielanej kawy, konieczne jest sprawdzenie ilości i grubości ew. poprawne skalibrowanie młynka. Jesli krążki w pojemniku na fusy po wykonaniu 3-4 kaw o ilości 60 ml na ustawieniu młynka w pozycji grubego mielenia są zwarte i odsączone nie brejowate o wysokości ok 12-14mm to powinno być już ok. jesli nie to przeprowadzic czyszczenie samego młynka i ponownie ustawic czas (ilość) namielania kawy.

0
  • #19 18 Lis 2016 16:33
    miki22222
    Poziom 12  

Kup nową uszczelkę bojlera ms 5015004 i wymień i po sprawie.Możesz przesmarować i wyczyścić przy okazji sitko oraz jego mechanizm

2
  • #20 19 Lis 2016 22:36
    horn.info
    Poziom 12  

Wymiana uszczelki Barista napewno nie zaszkodzi ale kolega pisał że nie wycieka kawa lecz woda więc skłaniał bym się w kierunku 2 bara.

Dodano po 11 [minuty]:

przy uszkodzeniu Baristy kawa byla by pod ekspresem ( sprawdzić to można przechlając ekspres pod kątem 45 st. górą ekspresu ku przodowi ) a tu kolega stwierdza ze jest w ociekaczu.

0
  • #21 19 Lis 2016 22:49
    miki22222
    Poziom 12  

Ja tam zawsze robiłem krupsy kompleksowo uszczelki tłoka zbiornika ,wody, bojlera do tego zawór 2 barowy nie wspomne o komplecie uszczelek siłownika:-)wyczyścić przesmarować i mamy spokój na dłużej a koszt części ok 100zł

0
  • #22 19 Lis 2016 23:29
    horn.info
    Poziom 12  

jasne że komplet tylko w ten sposób można przedłużyć sprawność urządzenia nie wspomniał kolega o młynku i pompie wody. Przy takich naprawach koszt to nie tylko części chyba że robimy własnie tylko dla siebie.
    Powodzenia dla wszystkich w naprawach tej klasy urządzeń.

0
  • #23 24 Lis 2016 14:10
    casper_
    Poziom 8  

Nie krzyczcie, za podpinanie się pod wątek ale ten przynajmniej żyje, więc widzę nadzieję, że ktoś odpowie.

Mam ekspres krups z młynkiem, na gwarancji i mi dziadostwo ześwirowało :(
    Parzy 100ml kawy, a potem leje burą wodę. (Sprawdziłam, podmieniając w połowie parzenia szklankę). Także wtedy, jeśli nastawi się go na 100ml, to robi kawę normalnie. Większa pojemność - lura nie kawa.

I do meritum - był w autoryzowanym serwisie w Katowicach. Jest na gwarancji, więc przyjęli i "naprawili" - wymienili jakieś uszczelki.
    W domu jak się okazało że nic się nie zmieniło po tej "naprawie", zadzwoniłam tam, a pan "serwisant" stwierdził, że on już wszystko zrobił i mogę sobie ekspres do innego serwisu oddać... i jeszcze jakieś farmazony, że to tak zawsze działa, robi 100ml kawy a potem dolewa wody...

Jakiekolwiek pomysły? Albo namiary na serwis z prawdziwego zdarzenia?
    W necie znalazłam tyle, że Krups to można do znudzenia oddawać do naprawy, nie uwzględniają żadnej wymiany na nowy itp... Mam jeszcze rok gwarancji tego wynalazku no i przede wszystkim kawę chcę pić!

0
  • #24 24 Lis 2016 14:36
    horn.info
    Poziom 12  

Witam, wydaje mi się że, to nie jest do końca wina ekspresu lecz mogę się też mylić. Problem może być gdzie indziej,
    klasyczny błąd użytkownika. Z ekspresu ciśnieniowego nie pije się na szklanki, kubki, musztardówy itp. tylko subtelnie
    w filiżankach począwszy od wielkości jak naparstek 20 ml i wzwyż.

Geneza dobrej kawa (to czas parzenia, temperatura, i wiele innych czynników) ale ilość w standardzie,
    jak to mówią w Italii espresso to 30-35 ml lub też lungo ok 70 ml mocnego naparu i to jest dopiero kawa a za razem nośnik
    wyjściowy do dalszego przyrządzania napojów na jej bazie.
    Kawa robiona z jednego mielenia i robiona w ilości 180 - 220 ml to będzie zawsze lura jaką preferują amerykanie.
    Druga sprawa to rodzaj mieszanki kaw w stosunku ziarna arabiki vs rebusta jej proporcji i sposobu palenia oraz pochodzenia.
    Trzecia to proszę poczytać o przepisach na dobrą kawę i w jaki sposób się ją przyrządza a na chwile obecną proponuje ustawić młynek na drobne mielenie tym samym spowoduje to że kawa będzie mocniejsza i do tego kubka lub szklanki zrobić sobie 3-4 kaw mocnych espresso w ilości ok 40ml. jedna po drugiej i ewentualnie uzupełnić niewielką ilością gorącej wody lub mleka do smaku i problem jest rozwiązany.

0
  • #25 24 Lis 2016 20:04
    nioop

Specjalista AGD

Całkowicie się zgadzam z kolegą powyżej..
    Jedyne co można zrobić to zmienić kawę, z doświadczenia wiem, że paradoksalnie większa ilość domieszki robusty lepiej się sprawdza na większe kubki :)

Jeżeli jest Pan smakoszem dobrej kawy radzę zrezygnować z kupna kawy w sklepach a znalezienie w okolicach palarni kawy, 3-4 dniowa kawa zarówno wizualnie jak i smakowo będzie zdecydowanie górowała nad sklepowymi , nawet tymi droższymi.

Ale z ekspresów by kawa była kawą a nie zabarwioną wodą to zdecydowanie do 100ml :)

0
  • #26 25 Lis 2016 10:25
    casper_
    Poziom 8  

Zgodziłabym się może, gdybym nie użytkowała sprzętu od prawie roku. Dotychczas można było nalać dowolną ilość mocnej kawy a nie żadnej lury. Mielenie na drobne ziarna już przerobiliśmy, bez zmian. Kaw mam już nakupiony spory zapas, właśnie ze względu na testowanie czy to aby nie kiepska kawa jest przyczyną...

Więc co, miałam zepsuty od początku a teraz nagle się naprawił?

Wybaczcie ale to się jakoś kupy nie trzyma - coś działa od początku poprawnie a potem zaczyna działać inaczej i nagle się okazuje że tak jest ok?
    Nigdzie nie jest napisane "parzy 100ml espresso". Jest możliwość regulowania mocy kawy (mocna-słabsza) i litrażu... i nigdzie słowem nie jest wspomniane w dokumentacji, że moc kawy uzależniona jest od ilości.

Tak logicznie rzecz biorąc - skoro ekspres "wie" jaką wartość nastawiłam, to powinien stosownie do tego zmielić odpowiednią ilość ziaren. Więc może młynek za mało kawy mieli? Może oprogramowanie nie czyta ilości z pokrętła, tylko mieli za każdym razem tyle samo?

0
  • #27 25 Lis 2016 20:03
    horn.info
    Poziom 12  

To może jeszcze raz od początku,
    do pustego pojemnika włóż ręcznik papietowy do wysokości 3/4 następnie ustaw młynek na grube mielenie i zrób mocne espresso w ilości 60 ml 1 lub 2 kawy.
    Po zakończonym procesie sprawdź w pojemniku w jakim stanie jest krążek, czy jest zwarty, prawie suchy i najważniejsze zmierz jedo wysokość powinno być 1.2 - 1.5 cm po tej czynności możemy rozmawiać o dalszej weryfikacji.
    Spróbuj jeszcze to samo z kawą z innej dystrybucji być może kawa jest nie hallo.
    Daj znać lub dołącz zdjęcie jak to wygląda i jeszcze jedno jaki przebieg zrobionych kaw na ekspres.

P.S: bywały już przypadki z ekspresy przerabiały kawę z przeznaczeniem do gastronomi nie wspomnę o zielonej kawie na odchudzanie 😉

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Dziwi mnie tylko że serwis nie przeprowadził sprawdzenia poprawności działania i parametrów przed oddaniem do klienta?

0
  • #28 25 Lis 2016 21:53
    miki22222
    Poziom 12  

Witam a jaka to kawa najlepiej mocno palona espresso z dobrą datą jak za słaba.Proszę zmierzyć dokładnie jaki jest czas pracy młynka ,można ewentualnie zwiększyć dawkę mielonej kawy.Niektóre modele przy nalewaniu kawy powyrzej 120ml mieliły 2 krotnie porcję kawy.

0
  • #29 25 Lis 2016 23:38
    horn.info
    Poziom 12  

Hem, jaki model Krupsa sam robi dwie kawy automatycznie jak to kolega pisze po przekroczeniu 120 ml. ???

0
  • #30 26 Lis 2016 12:16
    miki22222
    Poziom 12  

Np ea 8260 wciskasz duża kawa i jest np 2 raz 100ml dwa razy mieli normalna kawa do 160ml ale wiadomo że powyrzej 100ml już będzie słaba czyli do max 120ml wybieramy kawa a powyrzej duża kawa i po problemie :-)Dodaję fotkę kawy 160ml z modelu ea8260 po pełnym serwisie.

1