Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic 93 1.3 16v dziwne obroty

peter82 04 Mar 2009 10:15 88660 401
  • #181 04 Mar 2009 10:15
    imtheone86
    Poziom 14  

ma zostac wkrecona, ona jest do modeli gdzie nie ma komputera.

Dodano po 1 [minuty]:

dziekuje ze stawiles sie za mna

• ambtechnic
  • #182 04 Mar 2009 10:39
    peter82
    Poziom 14  

No nie ma za co zaraz pójde zobacze czy wkręcona jest jak tak to chyba jej nie będę ruszać i zaczne ustawiać aha wiesz nijak nie moge otworzyć tego poradnika dla hond pobrałem go sobie tylko nie wiem jakim programem go otworzyć?Próbowałem wszystkimi jakie mam na kompie i nic.

• #183 04 Mar 2009 11:30
    imtheone86
    Poziom 14  

mususz miec winrara klikasz na pierwszy part prawym dajesz wypakuj do i on wypakuje do jednego pliku. To sa dwa party wieloczęściowego archiwum rar, sa dwa bo plik zajmuje 18 mb, a tutaj mozna max 10 mb, dlatego jest podzielony

Dodano po 43 [minuty]:

jesli go wypakowales to *.pdf urachamiasz Adobe Reader

• ambtechnic
  • #184 04 Mar 2009 11:33
    peter82
    Poziom 14  

Aha no nie wiem czy mam winara zaraz zobacze.A co do śrubki to jest wkręcona patrzyłem no i czas iść ustawić na nowo bo po zmianie filtra spalanie mi podskoczyło o jakieś 1,5 litra a jak tam kolegi sprawy?

• #187 04 Mar 2009 11:53
    peter82
    Poziom 14  

No będzie co czytać wieczorem.Pozdrawiam.

• #189 04 Mar 2009 12:18
    peter82
    Poziom 14  

No to sobie poczytałem nie mam jak otworzyć tego pobrałem ale nie mam programu:-( żeby otworzyć...idę pokręce się koło hani może coś zrobie.

• #190 04 Mar 2009 12:26
    imtheone86
    Poziom 14  

jak nie bedziesz mogl sobie poradzic to pisz

• #191 04 Mar 2009 12:30
    peter82
    Poziom 14  

No i mam coś jak zrobić ten pęknięty suwak od regulacji ciepło zimno który ułamał mi się dodam że mam tą drugą część no klejenie nic nie dało.Chyba trzeba rozebrać to wszystko.Aha a samego tego suwaka nie dostane chłop od części powiedział że tylko ze wszystkim mi sprzeda.Także co tu wykombinować?
    https://obrazki.elektroda.pl/30_1236165875.jpg

• #192 04 Mar 2009 12:57
    imtheone86
    Poziom 14  

ciezka sprawa, naj lepiej po szrotach pojezdzic, ja tam gdzie pokazuje czerwona strzalka mam diode, w oby dwoch suwakach i swieci mniej wiecej tak jak narysowalem, jak sie sciemni to podzuce ci foto, a w miejscu gdzie jest niebieska od drugiej strony jest srobka, ja ja wylamalem i nie mam pojecia jak ja odkrecic, a poza tym sa tylko zatrzaski po bokach

• #193 04 Mar 2009 13:10
    peter82
    Poziom 14  

No bo jak tego nie mam suwaka to musze sobie radzić tak że pod schowkiem znalazłem taką wajhe że jak nią przesuwam to i sobie reguluje tan nawiew...coś sobie przypomniałem może zainteresuje to ciebie sprawdź ten link:
    http://fotoporadnik.prv.pl/
    No zobacz temat na tej stronie "demontaż regulacji nawiewu" ciekawe to jest.Ja na jakiś czas musze zniknąć.Pozdrawiam.

• #194 04 Mar 2009 20:23
    peter82
    Poziom 14  

już jestem więc tak parownik ustawiony udało mi się można jedźić już.Sprawdzałeś ten link i temat fajnie wygląda to co nie?

• #195 05 Mar 2009 20:14
    imtheone86
    Poziom 14  

nie jest to juz temat dziwnych obrotow, ale co tam, z tego co widze to i tak zostalismy we dwojke, nie wiem, bo nie zakladalem jeszcze tematu, dasz rade zmienic opis tematu? zeby nie mylil nie potrzebnie, chodz wstawke "dziwne obroty zostaw" bo ten caly poemat chyba wszystko wyjasni.

• #196 05 Mar 2009 20:46
    peter82
    Poziom 14  

No nie wiem czy moge zmienić popróbuje.No a jeżeli się nie uda to niech tak zostanie może ktoś kiedyś będzie potrzebował pomocy w sprawie dziwnych obrotów to poczyta i może znajdzie rozwiązanie tu w tym temacie a teraz to będzie można pisać np. na temat"honda civic 92-95 porady,opinie użytkowników,tuning,eksploatacja".Bo tak myśle że trzeba by było nowy temat zakładać.A co tam u kolegi słychać?

• #197 05 Mar 2009 21:02
    imtheone86
    Poziom 14  

temat dobry, ale jak widzisz sam na to wpadlem wczesniej, o diodach w przyciskach tez myslalem, ale stwierdzilem ze za duzo pracy, a znikomy efekt, no ale jak widzialbym ten temat wczesniej to tej srubeczki, o ktorej pisalem wyzej, bym nie wylamal, ale co tam, ona chyba tylko za zabezpieczenie robila, na samych zatrzaskach trzyma sie identycznie jak ze srobka. te podswietlane suwaki to fajny bayer, zrobilem je bo nie bylo w nocy widac polozenia suwaka, a przy okazji fajnie wyglada, musze jeszcze ten czerwony kabelek zmienic na czarny i ciekszy, tylko probowalem jak to bedzie wygladac, spodobalo sie i zostalo juz.

tak wyglada to w dzien:
    a tak w nocy:
    honda civic 93 1.3 16v dziwne obroty honda civic 93 1.3 16v dziwne obroty
    zeby nie bylo widac tego kabelka do suwaka to trzeba wymienic go na wystarczajaca cienki zeby przeszedl przez widelki suwaka tak jak czerwona pseldo kreska na rysunku, teraz mam tak jak ta niebieska i w dodatku czerwony... OMG...
    leci, powolutku i caly czas do przodu, no chociaz na tym L4 to w miejscu stoje... jutro o 12 bede mial sonde lambda :D:D:D:D:D:D

• #198 05 Mar 2009 21:28
    peter82
    Poziom 14  

No no kolego imtheone musze przyznać że super to wygląda i efektownie ja juto może rozbiore nawiew i zrobie ten suwak.Koniecznie też napisz jak po wymianie lambdy hania się zachowuje.A i troche zmieniłem mój ostatni post.A ja dziś zauważyłem że plastikowa osłona silnika mi się odkręciła to temu mi coś stukało na wybojach i szurało na zakrętach.A wiesz tak zastanawiam się jakie felgi maks wejdą w nadkola hani?

• #199 05 Mar 2009 21:39
    imtheone86
    Poziom 14  

kolega mial wlozone 17 cali, nie oslabilo go zbytnio, ale chamulce siadaly, tarcze chamulcowe trzeba zmienic na wieksze, ale 15 to idealny rozmiar do tej mocy silnika i chamulce tego nie odczuwaja, ja na wiosne zakladam 15 cali. aha, wtyczka pod fotelem o ktorej pisales wczesniej to wydaje mi sie ze jest od podgrzewania foteli, wychodzily wersje hani z takim wyposazeniem, masz taka wtyczke tez pod fotelem kierowcy? jak sprawa z instrukcjami? to maly screen z jednej z instrukcji, mowi o podgrzewanych fotelach

• #200 06 Mar 2009 09:16
    peter82
    Poziom 14  

Witam mam tam wtyczke pod siedzeniem ale pasażera a pod kierowcy to chyba nie ma... nie nie ma bo kiedyś sprawdzałem przy sprzątaniu także nie wiem do czego to jest a w twojej hani jest pod siedzeniem?A co z instrukcjami noudało mi się coś otworzyć w akrobacie tylko że to wyglądało jak japońska inststrukcja obsługi pomieszanie z poplątaniem literk znaków i cyferek :-) to powiedz jaki program użyć to zaopatrze się w odpowiedni.Aha jeszcze sprawa diod do podświetlenia jakich użyć?No kolor to według upodobania ale reszta,rodzaj itp?

• #201 06 Mar 2009 10:39
    imtheone86
    Poziom 14  

ja uzywam Adobe Reader 7.0. a diody kupisz gotowe wyglada jak zarowka tyle ze to diode, nie wiem jak sie dokladnie nazywa, ale wez jedna zarowke i idz z nia do elektronika, ja pod sklepem zegary wyciaglem i z nimi wszedlem do sklepu, to masz 10 min wyciagnac zegary, mnie chyba 35 zl kosztowaly te diody do samych zegarow, ale zero roboty tylko zamieniasz zarowke dioda pilnujac biegunow (oczywiste) w hani fajnie zmienia sie podswietlenie bo nie ma jak w innych autach kolorowych plastikow tylko przezroczysty, wiec kazda barwa dobrze wyjdzie

• #202 06 Mar 2009 11:41
    peter82
    Poziom 14  

Ja mam wersje 8 akrobaty zaraz coś będę robić a diody to ile mają mieć "W"czy "V"?Aha ile tych diod tam idzie?

• #203 06 Mar 2009 12:21
    imtheone86
    Poziom 14  

12V a moc to taka jak ci dadza, nie kupuj zwyklych diud tylko przystosowane to samochodu, maja taki kolniez co go wkrecach w dziue na lampke, razem ze stykami i rezystorem w srodku, poprostu wyciagasz stare i zakladasz te, banal, sa drozsze ale pewne, latwe i wygodne, chyba 3,50 jedna taka dioda, cos kolo 10 ich jest, ale nie bierz tego pod uwage bo nie jestem pewien, sciag zegary w domu, policz je wluz spowrotem, ale nie przykrecaj, nic im sie nie stanie jak tak dojedziesz do sklepu, wyciagniesz zegary i z nimi naj lepiej do sklepu, bedziesz pewien ze pasuja, zwruc uwage ktore diody sa od kontrolek, ich nie wymieniaj, albo wymien na niebieskie, sprzedawcy powiedz zeby byly to diody rozpraszajace swiatlo, one sa tak nawiercone z gory, cos ala pryzmat, inaczej bedziesz mial punkty swietlne, a nie ladnie podswietlone
    http://dagg3r.republika.pl/zegary_rozbieranie.htm
    to ci ulatwi prace

• #204 06 Mar 2009 12:38
    peter82
    Poziom 14  

Dzięki poczytam o tym sobie zaraz.A potem ide zobacze jak to u mnie pójdzie z tym.Także później się odezwe pozdrawiam.

• #205 06 Mar 2009 16:02
    imtheone86
    Poziom 14  

moja sonda juz czeka na mnie, jade ja odebrac i biore sie do wymiany, bede pisal o efekcie

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

wymienilem sonde, dioda juz nie pokazuje bledu, a autko chodzi jak ma chodzic, super :D

• #206 06 Mar 2009 16:19
    peter82
    Poziom 14  

no to fajnie i wszysko ok obroty itp?

• #207 06 Mar 2009 18:15
    imtheone86
    Poziom 14  

jak zalozylem sonde, zrobilem reset kompa, pochodzil sobie az wlaczyl sie wiatrak i pojezdzilem troche na benzynie i ma jakies dziwne dziury, jak wciskam gaz w podloge tak jakby przerywalo paliwo, musze zobaczyc filter paliwa, na gazie obroty z nowa sonda nie schodzily z 2 tys, ale to dlatego ze byl podkrecony prawie na maxa zeby jakos jezdzil z ta zepsuta sonda, skrecilem gaz i obroty nie opadaja ponizej 1 tys, slychac co chwile zalaczajacy sie silniczek krokowy, ktory wczesniej milczal. spaliny teraz sa takie suche, wczesniej wydawaly sie byc wilgotne, ogulnie jest dobrze, musze tylko zobaczyc czemu tak przerywa na bezynie, przy w miare spokojnej jezdzie tego nie ma, tylko przy takim konkretnym butowaniu i kreceniu silnika do prawie 8 tys

Dodano po 14 [minuty]:

jest jeden mankament tej sondy, wyslalem po nia ojca bo akurat jechal po legurator napiecia to alternatora i kupil mi sonde uniwersalna za 90 zl jakiejs dziwnej firmy, gold cos tam, a ja chcialem sonde NGK za 150 zl, bo NKG sa lepsze do japonskich samochodow nawet od drozszego Bosha, sonda Bosha 220 zl, moze z tad te dziury przy wkrecaniu silnika, wiesz cos o tym? na LPG jeszcze tak go nie krecile to nie wiem czy sa tez takie dziury, wogule jak chce poszalec to na bezynie, gaz sie nie nadaje

• #208 06 Mar 2009 20:09
    peter82
    Poziom 14  

Masz na myśli przerywanie tzn takie szarpanie?Ja miałem tak na benzynie gdy chciałem gwałtownie przyśpieszyć lub przy puszczeniu gazu powyżej tak 90km/h lub więcej...no więc świece wymieniłem bo stare to jak wyjąłem to aż na tej ceramicznej części był ślady spalania a ostatnio jak po resecie kompa jeżdziłem to nic zero szarpania tylko czasem mi jeden gar nie pracuje przy odpaleniu z rana ale po chwili załancza się musze chyba przewody zmienić przy pierwszej lepszej okazji aha świece NGK 14 zł za sztukę a przewody ponad 200 aż za portfel ściska.

• #209 06 Mar 2009 22:04
    imtheone86
    Poziom 14  

nie szarpie, tylko jak by odcinlo na chwilke benzyne, to pewnie filter paliwa, to typowe. przy stopniowym przyspieszaniu tego nie ma, ale przy wcisnietym gazie w deche od poczatku. zalamac sie mozna przy tym aucie, jak wymienilem sonde i silnik krokowy dostaje prad to ten sie wiesza na 2 tys, bede musial go wyjac i wyczyscic,
    ja kupowalem przewody gora 3 tyg temu i za bosha zaplacilem 153 zl, a kagera 130

• #210 07 Mar 2009 11:54
    imtheone86
    Poziom 14  

kolego peter82, zajzalbys do filtra powietrza i powiedzialbys mi gdzie masz podpiede powietrze ktore idzie do regilatora wolnych obrotow? u mni wygalda to tak:
    wyglada to tak ze regulator jak sie otwiera ciagnie powietrze z gazem. bez LPG nie ma tej rurki w czerwonym kolku co idzie do miksera.