Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przy wyższych obrotach przełącza się na benzynę

24 Nov 2008 21:09 3947 4
 • Level 12  
  W instalacji gazowej w samochodzie Lanos, na kontrolerze sondy lambda STAG50, przy podwyższeniu obrotów powyżej 3500 przełącza się na benzynę. Po podłączeniu do komputera diagnosta nie stwierdził żadnych błędów. Co może być przyczyną.
 • TespolTespol
 • Helpful post
  Level 42  
  A sterownik dobrze widzi obroty, może źle wybrany typ cewek
 • TespolTespol
 • Level 39  
  Nie znam tej instalacji, ale czy przypadkiem nie zachodzi ta sytuacja pod obciążeniem, reduktor nie nadąża z podawaniem gazu i wtedy przerzuca na benzynę. Ja spotkałem się dwa razy z sytuacją, że przy nierozgrzanym dobrze silniku, pod obciążeniem, gwałtownie wcisnąłem gaz do dechy, na chwilę silnik przeszedł na benzynę i jak zmalało obciążenie (silnik nabrał obrotów) ponownie sam przeszedł na gaz. Ta sytuacja przytrafiła mi się na sekwencji.
 • Level 12  
  Przy niższych obrotach pracuje prawidłowo, nie ma znaczenia czy pracuje na gazie czy na benzynie (nie mam obecnie interfejsu do komputera). Instalacja pracuje już ponad 4 lata, i do tej pory nie było problemu, i nic nie było zmieniane.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Diagnosta sugeruje że winę za to ponosi STAG50, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
 • Level 12  
  Rzeczywiście, serwisant z warsztatu instalującego gaz (na ul.Szpaczej we Wrocławiu - radzę omijać zakład), przełączył mi typ cewki i skasował mnie za przegląd.
  Już wszystko działa, zrobiłem interfejs i ustawiłem prawidłowo, zamykam temat.