Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MATIZ-nierówne odroty, pisk w aparacie zapłonowym

pinowak96 24 Nov 2008 21:39 2133 1
    pinowak96
    Level 1  
    witam.
    jestem użytkownikiem matizka od roku i jakiś czas temu gdy autem jade dłuższy czas, auto solidnie się rozgrzeje zaczyna coś dziwnie piszczeć, ale gdy zwolnie(puszcze noge z gazu)przestaje,napewno nie jest to pasek klinowy. Dzwięk ten jest tak jak by przerywany, tak jab by sie coś obcierało i wydaje mi się że ten odgłos dobiega gdzieś z okolic aparatu zapłonowego. Druga sprawa to krutki pisk przy dodaniu gazu jak jest zimny.
    Kolejną rzeczą która się pojawiło to gdy jade na 2 biegu i puszcze noge z gazu to strasznie szarpie, tak jak bym nagle nacisnął na hamulec. Szarpnie tak dwa razy i już normalnie jedzie bez gazu.
    Kolejną rzeczą jest to dziwny odgłos który dobiega z aparaty zapłonowego, tzn. zdaje sie jak by coś za ciasno tam było i coś się trze, gdy złape za kopułke i ją troche tak jak by przestawił-cichnie ten odgłos,
    nie wiem czy to też ma coś do rzeczy ale auto zaczeło tak dziwnie pierdzieć, tak jak by się zalewał czasami, zauwarzyłem to stojąc z tyłu i z ruły wydychowej było słychać tak jak by czasami przerywał.

czy ktoś mógłby może pomóc i powiedzieć co to może być??czy to aparat zapłonowy zawodzi??
    z góry dzięki za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    grzeko1
    Level 21  
    Witam.
    Może być problem z aparatem zapłonowym.
    Na początek trzebaby odczytać kody błędów jesli występują. Możesz również zdjąć kopułkę z aparatu
    może coś będzie widać.

Pozdrawiam.