Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder cyfrowej telewizji kablowej

andrzejlisek 24 Nov 2008 22:12 14558 5
 • #1
  andrzejlisek
  Level 28  
  Nie wiem, gdzie ten temat wrzucić, więc proszę o ewentualne przeniesienie.

  Posiadam telewizję kablową i dekoder Digit MF4-K. Dekoder posiada czytnik kart chipowych, wielkości karty kredytowej, a sam chip wygląda podobnie jak w karcie SIM, umożliwiający oglądanie kodowanej telewizji.  Byłem w biurze obsługi abonenta i dowiedziałem się, że jakbym kupił na Allegro drugi, taki sam dekoder (pojawia się co jakiś czas na Allegro) i przełożyłbym do niego kartę, to i tak nie będzie działać, bo każdy dekoder ponoć posiada jakiś unikatowy numer i ten numer jest w bazie klientów, czy jakoś tak.

  Natomiast, jakbym kupił dekoder innego producenta, ale obsługujący karty chipowe, np. dekoder montowany w komputerze, który umożliwia bezpośrednie nagrywanie strumienia MPEG-2, to nie wiedzieli w ogóle, czy taki dekoder będzie działać (działać będzie, ale czy będę mógł na nim oglądać).

  Czy to, co powiedzieli w BOA, że inny dekoder niż udostępniony przez INEA (nawet identyczny) nie będzie odbierać, to prawda, czy bzdura?
 • #2
  xentro
  Level 15  
  Tunery parowane są z kartą !!! Rozumiem, że jesteś abonentem Vectry lub TKP. Proponuje zadzwonić do BOA i zapytać: czy jeśli posiadasz już własny tuner, podasz im model i markę, to czy są w stanie sparować ci go z kartą ?
  Jeśli nie to jesteś zmuszony na ich sprzęt, jeśli tak to masz pole do popisu.
 • #4
  xentro
  Level 15  
  Rozwiałeś wątpliwości :D Inea prowadzi tą samą politykę co reszta kablówek, na pewno parują tunery z kartą i posiadają sprzęt dedykowany.
  Serwisuje ich tunery i reklamacyjnie przychodzi do nas tylko sprzęt firmy Technisat. Mimo wszystko nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać. Jeśli jest możliwość sparowania u nich karty z własnym tunerem daj info w temacie bo sam jestem ciekaw. Pozdrawiam
 • #5
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Nie wszystkie kablówki parują kartę z tunerem - bynajmniej nie moja.

  Szkoda, że temat teraz zauważyłem, do południa widziałem się z kolegą pracującym w Komie - jeżeli firma zmieniła nazwę lub właściciela to mówimy o tej samej kablówce.

  Moim zdaniem warto tam jeszcze raz zadzwonić i próbować przedstawić swoje racje - mam na myśli, przede wszystkim walory estetyczne. Próbować wytłumaczyć, że celowo zakupiło się tv z DVB-C, żeby pozbyć się zbędnych innych "pudełek" - a w końcu abonament i tak będzie opłacany.

  Pzdr
 • #6
  fotobzyku
  Level 25  
  Witam.
  A czy orientuje się ktoś jak to jest w Słupsku?
  Mam klienta ze słupska który chce kupić u mnie technisata mf4-k którego chce podłączyć w drugim pomieszczeniu i przenosić kartę gdy zmienia pokój.
  Nie wiem do jakiej sieci kablowej jest podpięty, spróbuję się tego dowiedzieć, ale jest może ktoś z tamtych okolic i wie czy to ma prawo zadziałać, tak jak sobie klient wymarzył.