Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder cyfrowej telewizji kablowej

andrzejlisek 24 Lis 2008 22:12 13949 5
  • #1 24 Lis 2008 22:12
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Nie wiem, gdzie ten temat wrzucić, więc proszę o ewentualne przeniesienie.

Posiadam telewizję kablową i dekoder Digit MF4-K. Dekoder posiada czytnik kart chipowych, wielkości karty kredytowej, a sam chip wygląda podobnie jak w karcie SIM, umożliwiający oglądanie kodowanej telewizji.

Byłem w biurze obsługi abonenta i dowiedziałem się, że jakbym kupił na Allegro drugi, taki sam dekoder (pojawia się co jakiś czas na Allegro) i przełożyłbym do niego kartę, to i tak nie będzie działać, bo każdy dekoder ponoć posiada jakiś unikatowy numer i ten numer jest w bazie klientów, czy jakoś tak.

Natomiast, jakbym kupił dekoder innego producenta, ale obsługujący karty chipowe, np. dekoder montowany w komputerze, który umożliwia bezpośrednie nagrywanie strumienia MPEG-2, to nie wiedzieli w ogóle, czy taki dekoder będzie działać (działać będzie, ale czy będę mógł na nim oglądać).

Czy to, co powiedzieli w BOA, że inny dekoder niż udostępniony przez INEA (nawet identyczny) nie będzie odbierać, to prawda, czy bzdura?

0 5
  • #2 25 Lis 2008 07:16
    xentro
    Poziom 15  

Tunery parowane są z kartą !!! Rozumiem, że jesteś abonentem Vectry lub TKP. Proponuje zadzwonić do BOA i zapytać: czy jeśli posiadasz już własny tuner, podasz im model i markę, to czy są w stanie sparować ci go z kartą ?
    Jeśli nie to jesteś zmuszony na ich sprzęt, jeśli tak to masz pole do popisu.

0
  • #4 25 Lis 2008 17:57
    xentro
    Poziom 15  

Rozwiałeś wątpliwości :D Inea prowadzi tą samą politykę co reszta kablówek, na pewno parują tunery z kartą i posiadają sprzęt dedykowany.
    Serwisuje ich tunery i reklamacyjnie przychodzi do nas tylko sprzęt firmy Technisat. Mimo wszystko nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać. Jeśli jest możliwość sparowania u nich karty z własnym tunerem daj info w temacie bo sam jestem ciekaw. Pozdrawiam

0
  • #5 25 Lis 2008 21:25
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Nie wszystkie kablówki parują kartę z tunerem - bynajmniej nie moja.

Szkoda, że temat teraz zauważyłem, do południa widziałem się z kolegą pracującym w Komie - jeżeli firma zmieniła nazwę lub właściciela to mówimy o tej samej kablówce.

Moim zdaniem warto tam jeszcze raz zadzwonić i próbować przedstawić swoje racje - mam na myśli, przede wszystkim walory estetyczne. Próbować wytłumaczyć, że celowo zakupiło się tv z DVB-C, żeby pozbyć się zbędnych innych "pudełek" - a w końcu abonament i tak będzie opłacany.

Pzdr

0
  • #6 22 Sty 2009 16:04
    fotobzyku
    Poziom 25  

Witam.
    A czy orientuje się ktoś jak to jest w Słupsku?
    Mam klienta ze słupska który chce kupić u mnie technisata mf4-k którego chce podłączyć w drugim pomieszczeniu i przenosić kartę gdy zmienia pokój.
    Nie wiem do jakiej sieci kablowej jest podpięty, spróbuję się tego dowiedzieć, ale jest może ktoś z tamtych okolic i wie czy to ma prawo zadziałać, tak jak sobie klient wymarzył.

0