Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder cyfrowej telewizji kablowej

24 Lis 2008 22:12 14177 5
 • Poziom 28  
  Nie wiem, gdzie ten temat wrzucić, więc proszę o ewentualne przeniesienie.

  Posiadam telewizję kablową i dekoder Digit MF4-K. Dekoder posiada czytnik kart chipowych, wielkości karty kredytowej, a sam chip wygląda podobnie jak w karcie SIM, umożliwiający oglądanie kodowanej telewizji.

  Byłem w biurze obsługi abonenta i dowiedziałem się, że jakbym kupił na Allegro drugi, taki sam dekoder (pojawia się co jakiś czas na Allegro) i przełożyłbym do niego kartę, to i tak nie będzie działać, bo każdy dekoder ponoć posiada jakiś unikatowy numer i ten numer jest w bazie klientów, czy jakoś tak.

  Natomiast, jakbym kupił dekoder innego producenta, ale obsługujący karty chipowe, np. dekoder montowany w komputerze, który umożliwia bezpośrednie nagrywanie strumienia MPEG-2, to nie wiedzieli w ogóle, czy taki dekoder będzie działać (działać będzie, ale czy będę mógł na nim oglądać).

  Czy to, co powiedzieli w BOA, że inny dekoder niż udostępniony przez INEA (nawet identyczny) nie będzie odbierać, to prawda, czy bzdura?
 • Poziom 15  
  Tunery parowane są z kartą !!! Rozumiem, że jesteś abonentem Vectry lub TKP. Proponuje zadzwonić do BOA i zapytać: czy jeśli posiadasz już własny tuner, podasz im model i markę, to czy są w stanie sparować ci go z kartą ?
  Jeśli nie to jesteś zmuszony na ich sprzęt, jeśli tak to masz pole do popisu.
 • Poziom 15  
  Rozwiałeś wątpliwości :D Inea prowadzi tą samą politykę co reszta kablówek, na pewno parują tunery z kartą i posiadają sprzęt dedykowany.
  Serwisuje ich tunery i reklamacyjnie przychodzi do nas tylko sprzęt firmy Technisat. Mimo wszystko nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać. Jeśli jest możliwość sparowania u nich karty z własnym tunerem daj info w temacie bo sam jestem ciekaw. Pozdrawiam
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Nie wszystkie kablówki parują kartę z tunerem - bynajmniej nie moja.

  Szkoda, że temat teraz zauważyłem, do południa widziałem się z kolegą pracującym w Komie - jeżeli firma zmieniła nazwę lub właściciela to mówimy o tej samej kablówce.

  Moim zdaniem warto tam jeszcze raz zadzwonić i próbować przedstawić swoje racje - mam na myśli, przede wszystkim walory estetyczne. Próbować wytłumaczyć, że celowo zakupiło się tv z DVB-C, żeby pozbyć się zbędnych innych "pudełek" - a w końcu abonament i tak będzie opłacany.

  Pzdr
 • Poziom 25  
  Witam.
  A czy orientuje się ktoś jak to jest w Słupsku?
  Mam klienta ze słupska który chce kupić u mnie technisata mf4-k którego chce podłączyć w drugim pomieszczeniu i przenosić kartę gdy zmienia pokój.
  Nie wiem do jakiej sieci kablowej jest podpięty, spróbuję się tego dowiedzieć, ale jest może ktoś z tamtych okolic i wie czy to ma prawo zadziałać, tak jak sobie klient wymarzył.