Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW952S przecieka

24 Lis 2008 22:41 2168 3
  • Specjalista Sieci, Internet
    Witam,
    Czy zbiornik EW952S może przerdzewieć? Po 6 latach. Wygląda na taki z nierdzewki, ale wydaje mi się, że skorodował. Wycieka woda w spodniej części, spływa po silniku i powoduje zwarcie. Ta spodnia część jest osłonięta tworzywem i samego zbiornika nie widać. Jak położyłem pralkę na boku, spod tego plastiku wypłynęła woda. Trzeba by to rozbierać chyba. A jak to zbiornik, to chyba nie warto naprawiać?
    Jednocześnie przy wszystkich rurach gumowych wycieku nie widać. Toby zresztą chyba ciekło po tych rurach, a nie po silniku.
    Liczę na jakieś sugestie, bo ja jestem elektronikiem, ale pralek nie naprawiam. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Poszycie zbiornika jest z nierdzewki i raczej nie jest możliwe , aby skorodował ( ja nigdy nie spotkałem ) . Zdarza się jednak nie tak rzadko , że ta cienka blacha zostanie uszkodzona mechanicznie np. od gwożdzia , który wpadł pod bęben , czasem puści na zgrzewie ( ale to raczej we wczesnym okresie eksploatacji ).Sprawdż jeszcze , czy nie jest lużny wąż odpowietrzenia ( na górze zbiornika połączony z zasobnikiem proszku ), spod tego węża cieknie bardzo często.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dzięki! Wygląda to na wyciek przy tym odpowietrzeniu. Woda pojawia się przy wirowaniu (wyrzucana na zewnątrz bębna wydostaje się na zewnątrz zbiornika) i to potwierdza, dlaczego bezpieczniki lecą dopiero pod koniec prania, podczas wirowania. Zostało mi trochę uszczelniacza dekarskiego, to go użyłem i zobaczę, jaki będzie efekt. Pozdrawiam!
  • Użytkownik usunął konto