Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak instalujemy nową Panasonic DP8016P ?

turkinz 25 Lis 2008 04:00 2948 3
  • #1 25 Lis 2008 04:00
    turkinz
    Poziom 11  

Witam Szanownych Ekspertów,

Jestem informatykiem i nigdy jeszcze nie instalowałem cyfrowej kopiarki. Mam do niej toner i ten drugi proszek (tzw. developer?).
    Czy ktoś mógłby w miarę dokładnie opisać krok po kroku procedurę instalacji ww. sprzętu?

Czy możliwe jest zniszczenie sprzętu jeśli coś pójdzie nie tak?

Czy można w ogóle to zrobic samemu, czy może lepiej oddać jednak to w ręce serwisu?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 25 Lis 2008 07:52
    cezar80
    Poziom 27  

W opakowaniu maszyny masz zazwyczaj kartę jak po kolei zainstalować maszynę, a więc jak poskładać , zasypać, zainicjować. Proste ale jak tego nie robiłeś lepiej zadzwoń po serwis. Przecież chyba w firmie gdzie to kupiłeś jest jakiś serwisant. A czy możliwe jest zniszczenie. Jeśli źle złożysz możesz załatwić np: bęben itp.

0
  • #3 25 Lis 2008 08:56
    princo
    Poziom 16  

witam
    Lepiej wezwij serwis i daj im trochę zarobić bo może cię to więcej kosztowąć.
    Powodzenia

0
  • #4 29 Kwi 2009 22:09
    turkinz
    Poziom 11  

Dziękuję za dobre rady. Ksero uruchomiłem samodzielnie. Nie było to dla mnie żadnym problemem gdyż prodeucent dołączył dokładną i wyczerpującą instrukcję w formie papierowej (w j. angielskim).

Nie wolno włączać nowego ksera do sieci elektrycznej przed jego odblokowaniem! Przed uruchomieniem należy więc z takiej kserokopiarki zdjąć blokady, usuwając śruby i wkręty zabezpieczające. Zazwyczaj oznaczone są one na niebiesko (dokłady opis jest w instrukcji), wkręty te zabezpieczamy umieszczając je w specjalnym miejscu w szufladzie dolnego podajnika.

Następnie należy do mechanizmu z bębnem ostrożnie i z dala od źródeł światła przesypać cały developer do środka, na biały wałek o wyglądzie łożyska ślimakowego. Nie zasypać nim brzegów kasety z bębnem, a jeśli już to należy je oczyścić. Potem zamknąć i zabezpieczyć szczelnie, tak jak był, cały ten mechanizm. Ponownie dołączyć wiązkę kabli i sprężynkę z lewej strony. Wszystko naprawdę jest napisane w tej instrukcji uruchomienia (j. ang. ale ze słownikiem przeciez umiecie się obchodzić). Zamontować bęben w kserokopiarce i przystąpić do kalibracji wybierając odpowiedni kod czyli opcję z menu funkcji.

Ponadto, za pomocą wartości liczbowych ustawiamy jaskrawość, kontrast i gęstość tonera na wydruchach z ksero. Odpowiednie menu i opcje znajdziecie w instrukcji, potem z klawiatury kserokopiarki wystarczy tylko zwiększać lub zmniejszać liczbę odpowiadającą poziomowi kontrastu.

Warto także wskazać z których podajników kserokopiarka powinna pobierać sobie papier w odpowiednim formacie. Warto ustawić podajnik dolny na A4, a ręczny na A3 (domyślnie). Bo mozna też kartke A4 podawac ręcznie.

Po uruchomieniu ksero, natrafiłem na problem z konfiguracją numeru IP pod jakim miała pracować drukarka sieciowa w LAN (drukarka sieciowa z portem TCP/IP (GDI, PCL za dopłatą) jest wbudowana w to ksero). Dopiero w instrukcji elektronicznej udało mi się odnaleźć sposób wejścia do odpowiedniego menu tego Panasonica i odnaleźć odpowiednie opcje. W Windowsie nie napotkałem problemów z instalacją.

Cały proces jest jednak czasochłonny. Niestety nie pamiętam już dokładnie całego jego przebiegu, ze szczegółami, ale dla osoby z wykształceniem min. technicznym, średnio biegłej w j. angielskim, i potrafiącej np. zainstalować sterownik drukarki w systemie Windows sprawa nie powinna być trudna.

W pudełku z nową DP8016P znajdziecie: Urządzenie, kabel zasilający, mechanizm z bębnem (w czarnej folii), płyty CD se sterownikami i instrukcją użytkownika, papierowa instrukcja uruchomienia w formacie A4, opisy i regulaminy gwaranyjne.

Dokupić należy: Developer do DP8016P (czarny, żelazopodobny proszek w białej butelce), toner do DP8016P (czarna tuba z zieloną końcówką), papier kserograficzny (zwykły A4 lub A3 o gramaturze ok 80g/m)

Powodzenia.

0