Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iphone, yessim i sieć play

kunta 25 Lis 2008 10:11 2034 6
  • #1 25 Lis 2008 10:11
    kunta
    Poziom 9  

Witam,
    wczoraj chciałem kupić uzywanego iphona z ery (ja mam play) i gość z saloniku gsm, w którym chciałem go kupić próbował przez 2h ominąć simlocka za pomoca nakładki (nazywała się podobno yessim czy cos takiego) po czym stwierdził ze się nie da i powinienem iść do Play i wymienić kartę sim - z tym ze nie mam gwarancji ze wymieniona karta będzie działać... Prawda to czy fałsz? Może gostek jest po prostu niedoinformowany. Co mam zrobić, może lepiej poszukać telefonu ze zdjętym simlockiem...? Czytałem że kupione w erze można odblokowywać... jaki jest koszt takiej operacji? Dziekuję za odpowiedi.

• #2 25 Lis 2008 10:42
    Apollo-SERWIS
    Poziom 22  

Dziala na pewno. Koles poprostu nie ma pojecia o tym co robi. Aby YESSIM dzialal prawidlowo, trzeba wrzucic soft 2.1, zaprogramowac nakladke na yessim firmware z patchem 1, wylaczyc w iphonie obsluge 3G i musi dzialac. Zrobilem tak ponad 30 sztuk z kartami nie tylko polskich sieci.

• #3 25 Lis 2008 10:49
    kunta
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedź

czyli iphone w play bedzie działał ale nie po umts?

poszukałem po necie i znalazłem coś takiego

"okazało się, że tylko karty ośmiostykowe z kropką (takie małe kółeczko nad kodem kreskowym) nie działają z iPhonem, inne karty działają, nawet te ośmiostykowe. Wystarczy wymienić na kartę ośmiostykową bez kropki i już wszystko śmiga. Niestety nie wszystkie punkty mają te karty"

znalazłem też informację, że po updejcie firmware iphona do 2.2 wszystkie turbokarty itd przestają działać..

• #4 25 Lis 2008 11:02
    Apollo-SERWIS
    Poziom 22  

Hmm.. albo mialem takie szczescie ze nigdy na te dziwne karty nie trafilem, albo to jakies glupoty.

Co do softu 2.2 tak, chyba ze wgrasz specjalnie spreparowany soft.

• #5 26 Lis 2008 00:12
    bartekjef
    Poziom 1  

co to znaczy specjalnie spreparowany soft??

• #6 26 Lis 2008 14:02
    Apollo-SERWIS
    Poziom 22  

Niestety nie moge dac linka do konkurencyjnego serwisu na P...., w ktorym znalazl bys odpowiedz.

Ale jest to soft, w ktorym zostaje stara wersja basebandu, czyli nakladki dalaj beda dzialac

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME