Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybor anteny satelitarnej - standart czy plaska

25 Lis 2008 11:11 13066 4
  • Poziom 15  
    Witam,

Zastanawiam sie nad wyborem anteny satelitarnej. czy ktoś mógłby przybliżyć mi, które sa lepsze: standardowe czy płaskie. Jest to chyba swego rodzaju nowość. Konwertery sa wbudowane, a rozmiarami sa dużo mniejsze.

Chodzi o to, żeby łapać sygnał z Astry i HB. Możliwość podłączenia 2 dekoderów. do wyboru mam takie:

Kathrein BAS 60
    Kathrein BAS 62
    SelfSat H10D2
    SelfSat H10D
    Kathrein BAS 65
    Clarke-Tech Flat 200
    Schwaiger SES 602 Twin-SAT Cube
    Diverse ÖAS Flat 440
    Megasat Flachantenne
    Diverse ÖAS Flat AT-4500
    Neovia NEO-VH200
    Maximum Flat-1
    Strong SlimSat
    Strong SRT DFlat1 60

Która z nich będzie najlepsza - jeśli oczywiście sa one tak samo dobre lub lepsze niż standardowe.

Proszę o przybliżenie całego zagadnienia odnośnie płaskich anten.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Weź standardową 90-100 cm , firma właściwie nie ma znaczenia.
    Konwerter twin firmy Globo sprawują się ok.
  • Poziom 21  
    Siemanko .Standardowa antena ,układ ,,zeza '' , przełącznik , równa się bezproblemowy odbiór.Może ,,trochę'' więcej roboty'' .Co do firmy to lepiej dołożyć aby antena nie rdzewiała po zimie . Nie polecam konwertera typu monoblok [ dwa na w jednym] , ponieważ praktycznie są zaprojektowane do anten o określonych rozmiarach i typach . Dodatkowo przestrzegam o kupowaniu różnych ,,wynalazków '' na Zachodzie . To ,że sprawnie tam działają nie znaczy , że tak będzie na naszym terenie .
  • Poziom 15  
    Kwestia jest taka, że ja nie mieszkam w Polsce.

Chciałbym jednak usłyszec opinie jakiś fachowców, którzy wiedzą coś na temat tych płaskich anten.

Pozdro
  • Poziom 11  
    Polecem antene firmy TRIAX są bardzo trwałe, prosty montaż do anteny są specjalne zezy do drugiego konwertera tzn. nie trzeba regulować! Są w 2 kolorach ciemna i biała.