Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor i pamięci z laptopa Fujitsu Siemens Amilo do PC?

25 Lis 2008 19:08 1597 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Rozebrałem laptopa Fujitsu Siemens Amilo i wyciągnąłem z niego procesor i ramy, mam pytanie czy podejdą pod stacjonarnego komputera.
    Dodam iż na podstawce pod procesor w laptopie jest Socket 462 napisane, a ramy wyglądają jak DDR400.
    Niestety nie mam jak sprawdzić tego, pytałem już jednego gościa, ale nie widział tych pamięci i powiedział, że w laptopach są krótsze, ale te są długości jak zwykłe DDR.
    Procesor to Athlon XP 2400+ chodzi na 2000MHz, laptopa rozebrałem bo matryca się oderwała, a osoba która to lutowała (próbowała) poniszczyła styki.
    Procesor na pewno działa i pamięci też, została mi też matryca...

Procesor i pamięci z laptopa Fujitsu Siemens Amilo do PC?Procesor i pamięci z laptopa Fujitsu Siemens Amilo do PC?
    Poprawiłem TONI_2003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Podstawka w laptopie pod procesor musi być taka sama jak w stacjonarnym i zostaje kwestia napięcia (procesory do notków mają niższe napięcie) skoro ddr są takie same jak w desktopie to powinny działać bez problemu.
    Ważne aby parametry posprawdzać.
    Szkoda, że nie podałeś modelu tego notka to wtedy może by coś więcej można było powiedziec.
  • Poziom 32  
    Prcesory XP-M od XP nie różnie sie zbytnio notami specyfikacyjnymi :> wiec nie ma racej przeciwskazań. Pamięci też nie trudno rozszyfrować.
  • Poziom 10  
    Model notebooka to: Fujitsu Siemens Amilo 7620
    Dzięki za podpowiedzi :) sprawdzilem z fotkami pamieci na necie i sa taki same jak w stacjonarnych, teraz tylko plyte z socket 462 dorwe i bede wszystko wiedzial. THX