Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat: moduł komfortu rozładowuje akumulator - co robić?

tadekz73 25 Lis 2008 21:20 33422 26
  • #1 25 Lis 2008 21:20
    tadekz73
    Poziom 8  

Witam,w VW Passacie B5 1997r sterownik komfortu (moduł komfortu) pobiera mi prąd ok.04A nawet przy wyjętym kluczyku ze stacyjki, co prowadzi do rozładowania akumulatora. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i wie ci należy zrobić?

6 26
  • #2 25 Lis 2008 21:50
    autoas
    Poziom 41  

"modół komrortu" - no no?!
    Masz na myśli 0,4A, czyli 400mA bo piszesz..........
    A wypinałeś go i spada pobór?
    Bo moduł zasila inne elementy, trzeba sprawdzić (może "pływa")

0
  • #3 26 Lis 2008 17:15
    tadekz73
    Poziom 8  

Mam na myśli 400mA.Wypiąłem bezpiecznik od modułu i prąd ( przy wyjetym kluczyku) zmniejszył sie z 600 do 200mA. Wydaje mi sie że w stanie spoczynkowym moduł nie powinien zasilać żadnego urządzenia. Jeżeli się mylę to proszę o podpowiedź.
    Z góry Dzięki.

1
  • #4 26 Lis 2008 17:17
    autoas
    Poziom 41  

Lampka w bagażniku ?!

0
  • #5 26 Lis 2008 20:17
    tadekz73
    Poziom 8  

sprawdzałem, gaśnie

1
  • #6 26 Lis 2008 21:21
    dragon2004
    Poziom 13  

Sprawdź czy nie jest zalany wodą , Może być wilgotny i ma upływność.

2
  • #7 22 Lut 2009 10:51
    gutek83.
    Poziom 9  

95 % usterek centralnych zamków leży w module komfortu niby pomysłowo zabudowane w skrzynecce plastikowej a jednak wilgość sie dostaje , pytałem gościa w aso co na ten tamat wie , mówi że robi sie to od mycja samochodu często myjką ale różnie to bywa niby hermetycznie zamknięte takie niedopatrzenie trudno , podobnie jest ze światełkami dzwi i niedomykaniem któryś z dzwi , 3mka

3
  • #8 22 Lut 2009 12:07
    domex32
    Moderator Samochody

tadekz73 napisał:
    Mam na myśli 400mA.Wypiąłem bezpiecznik od modułu i prąd ( przy wyjetym kluczyku) zmniejszył sie z 600 do 200mA. Wydaje mi sie że w stanie spoczynkowym moduł nie powinien zasilać żadnego urządzenia. Jeżeli się mylę to proszę o podpowiedź.
    Z góry Dzięki.

Witam. 200 to i tak za dużo, powinno być 20mA max 50mA.

0
  • #9 22 Lut 2009 19:48
    fil2006
    Poziom 26  

musisz pozamykac autko maske otworzyc i zamknac sam zamek i sprawdzic pobor pradu po okolo 15 minutach wtedy modol usypia

Dodano po 26 [sekundy]:

moze co innego pobierac prad

1
  • #10 31 Gru 2009 09:49
    dziadek 276
    Poziom 9  

witam wszystkich
    mam taki sam problem z paskiem wymieniłem moduł komfortu ale dalej to samo kiedy wypinałem po kolei drzwi pobór spadał jak wypiąłem wszystkie drzwi spadł do 0,03 A jeszcze dodam że po wyciągnięciu bezpiecznika nr 14 wszystko jest ok zauważyłem jeszcze że w tylnych drzwiach w przelotce były połamane przewody masowy i i plusowy i teraz moje pytanie czy jest taka możliwość że poleciały w każdych drzwiach te sterowniki przy silniczkach od szyb, czy może jest jeszcze jakieś urządzenie powiązane z tymi dwoma elementami które doprowadza do takiego poboru, może ktoś ma schemat tej instalacji proszę o pomoc podaje e-mail artekjawor(malpa)wp.pl z góry dziękuję

4
  • #11 23 Kwi 2010 21:15
    mk-tronic
    Poziom 17  

witam,panowie mam ten sam problem, u mnie ewidentnie komfort zabiera 1,2A i zastanawiam sie czy to on czy może cos innego, dodam ze u mnie jest jeszcze problem ze sterowaniem lusterek i szyby od kierowcy, tpo znaczy jak chce regulowac lewe lusterko to jest ok a jak prawe to regulują sie oba mimo ze w vagu w parametrach krecąc przelącznikiem od lusterek jest ok, i jeszcze jak chce opuscic szybe kierowcy to jak lekko nacisne w dół to idzie do góry, dopiero drugi stopień opuszcza szybe w dół a pozostałe do góry,, czy to może być wina modułu dzwi kierowcy.?

3
  • #12 23 Kwi 2010 22:17
    fizyk1984
    Poziom 2  

odpowiedz pewna z modułu komfortu wychadza dwie linie can które ok 30cm od kostek rozgałęziaja sie albo tam sól albo dalej i w ten sposób sterowniki drzwi nie przechodza w standby. po naprawie pobór 10sek po zamknieciu auta spada do0.03A dodam dla jasnosci ze po rozgałezieniu karzda para do kolejnych drzwi.

0
  • #13 24 Kwi 2010 08:17
    mk-tronic
    Poziom 17  

jest dokładnie tak jak piszesz, z tym że naprawiałem te uszkodzenia miesiąc temu i bez zmian,acz kolwiek przydał by sie schemat w celu wyeliminowania pomyłki przy naprawie gdyż wszytkie te złączki były pognite, dziś jeszcze raz przejrze instalacje.

1
  • #15 24 Kwi 2010 09:06
    mk-tronic
    Poziom 17  

wczoraj sprawdzałem i ok. to coś z komfortem bo jak wtyczke wyjme to spada do 0.03a A. sprawdze dzis instalacje jeszcze raz.

0
  • #16 24 Kwi 2010 14:17
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

syrena jest oryginalna?

a co z ultra dzwiekami? powypinaj je

2
  • #17 24 Kwi 2010 18:24
    mk-tronic
    Poziom 17  

syrena orginalna, ultra dzwięki reagóją wiec chyba ok, nie miałem dziś czasu żeby powypinac ich i zobaczyć co wtedy ale zrobię to w poniedziałek .

1
  • #18 22 Wrz 2010 14:33
    jarekxxx
    Poziom 1  

Witam mam problem z vw passatem b5 1.8 a mianowicie nie wiem co się dzieje i od czego zacząć .Rozładowuje mi akomulator po 2 dniach postoju.Przy wyłączonym samochodzie pobiera mi prąd 200mA.Przy włączonym silniku nie gaśnie mi kątrolka od poduszek powietrznych podłączyłem pod vag komp.i nie moze sie połączyć z centralnym zamkiem i poduszkami.Czy to moze być moduł komfortu????Czy jakaś inna przyczyna .Może sie ktoś z tym spotkał??Proszę o pomoc!!!

0
  • #19 30 Wrz 2010 21:43
    tadekz73
    Poziom 8  

Witam

U mnie okazało się że wina rozładowywania akumulatora leż po stronie zamka w drzwiach. Rozebrałem zamek i okazało się że "łopatka" łącząca wkładkę zamka z zamkiem jest uszkodzona i krańcóweczka w zamku była ciągle wciśnięta. Modół komfortu odczytywał to że w zamku jest ciągle przekręcony kluczyk i nie przechodził w stan" uśpienia". Z tąd pobór prądu ok. 400mA

3
  • #20 01 Paź 2010 00:02
    domex32
    Moderator Samochody

tadekz73 napisał:
    Witam

U mnie okazało się że wina rozładowywania akumulatora leż po stronie zamka w drzwiach. Rozebrałem zamek i okazało się że "łopatka" łącząca wkładkę zamka z zamkiem jest uszkodzona i krańcóweczka w zamku była ciągle wciśnięta. Modół komfortu odczytywał to że w zamku jest ciągle przekręcony kluczyk i nie przechodził w stan" uśpienia". Z tąd pobór prądu ok. 400mA

Jeszcze dodatkowo moduł próbował domykać szyby, stąd pobór.

0
  • #21 04 Gru 2010 15:00
    kubis adi
    Poziom 2  

Witam mam taki problem nie wiem już co sprawdzać. Mianowicie od czasu do czasu dzieje się coś takiego, że coś rozładowuje akumulator czasem do takiego stopnia ze nie można alarmem otworzyć wszystko znika , a czasem otworzy się.Akumulator nowy 1 rok .pobór prądu po wyłączeniu wszystkiego sprawdzany jest dobrze ładowanie również ok pobór jaki ma rozrusznik również ok. wymienione kable koło modułu bo były przeżarte.Nie wiem już w czym szukać czynność się powtarza czasem raz na miesiąc czasem raz dwa razy w tygodniu, bez względu czy deszcz czy nie ma deszczu.A był taki okres że przez parę miesięcy nic się nie działo koledzy nie wiem już co robić może ktoś coś doradzi.Komputer wyświetla błąd zamka lewego ale zamka się normalnie tylko lampki podświetlające nie działają lewa strona.Lampka w bagażniku gaśnie ze schowka lampkę w ogóle wyjąłem.A teraz jeszcze mi się coś zaczęło dziać z wycieraczkami przód na czasowych chodzą ok a jak che wyłączyć
    to jakoś nie zaskakują po chwili się wyłączą w połowie szyby np. a po chwili się naprawią.to podejrzewam ze przekaźnik jest, ale najważniejsza jest tamta sprawa.pomocy dzięki.w razie co to mój e-mail kubiss16(malpa)wp.pl.lub proszę o odpowiedz na forum

0
  • #22 05 Wrz 2011 20:52
    greg54
    Poziom 8  

Proponuję sprawdzić dzwignię hamulca ręcznego :) otwórz szybę, podłącz miernik, zamknij auto i sprawdz pobór prądu, jak jest zawysoki to zaciąg hamulec ręczny sprawdz co się dzieje.

1
  • #23 23 Paź 2011 23:13
    Autorol
    Poziom 16  

Ciekawe, dzisiaj badałem A-miarką Paska z 98r, pobierał 20mA ale po zamknieciu dzwi juz 2,5A!!!, przynajmniej przez 1min po rozłączeniu obwodu znowu 20mA , jak będę go miał mozliwosc dorwania do ponownych pomiarów, to napisze więcej co się dzieje po zadanu ręcznego(pomiary robiłem grzcznosciwo na parkingu)

0
  • #24 27 Paź 2011 20:16
    greg54
    Poziom 8  

i jak wypadł test z ręcznym ?

0
  • #25 14 Gru 2011 22:09
    kubis adi
    Poziom 2  

Witam kolego długo się nie odzywałem ale cały czas walczę z tym swoim paskiem jakiś dramat wszystko sprawdziłem i elektryk tez sprawdzał i nic.Ostatnio stał 2 tyg u elektryka i nic odebrałem go i na drugi dzień to samo ani nie mogłem go otworzyć ani nic tradycyjnie odpalenie od kabli.Nie wiem co już robić w czym szukać elektryk posprawdzał wszystkie kable modół przekźniki mówi ze ok jest. ja sam wymieniłem zamki też i dalej to samo , co jakiś czas coś rozładowuje akumulator akumulator sprawny.Może ktoś ma jakiś pomysł?????? ładowanie jest w porządku alternator , rozrusznik tez ok , a dalej to się dzieje coś jakby się włączało i brało prąd a żadnych objaw nie ma kompletnie , więc już nie mam pojęcia co robić.podaję numer telefonu może by miał ktoś jakiś pomysł proszę dać sygnał oddzwonię 608525163.

0
  • #26 01 Mar 2012 19:15
    pawelbrukarz12
    Poziom 1  

Ja też jestem ciekawy czy po zaciągnięciu ręcznego spadnie lewy pobór,bo u mnie nie pomogło.W moim pasku AHU raz bierze 0,23A ,a innym razem 0,03A(podejrzewam ,że nie zawsze moduł idzie spać).Krańcówki sprawdzone,moduł podmieniany na 2 inne i dalej kicha .Nigdy nie wiadomo kiedy mu się zachce spać.Pozdrawiam!

0
  • #27 22 Maj 2013 21:26
    Junior_86
    Poziom 8  

pawelbrukarz12

Poradziłes sobie z problemem?? u mnie rowniez pobiera 0.23A...

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo