Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden grzejnik grzeje do polowy

25 Lis 2008 22:01 10393 14
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem z jednym grzejnikiem.Grzeje tylko w gornej czesci. Na pewno nie jest zapowietrzony.Zakrecalem grzejniki w pozostalych pomieszczeniach tylko ten jeden zostawilem odkrecony i sytuacja sie nie zmienila.Juz nie mam pomyslow co moze byc grane.
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy woda przez niego krąży może coś utkneło w dolnym odpływie i blokuje przepływ ?
  • Poziom 9  
    Sprawdzalem nic nie ma.Jak odkrecilem srubunek to woda swobodnie leci:|
  • Poziom 19  
    A czy masz zawory na tym grzejniku.Może w nim jest bańka powietrza albo on sam blokuje przepływ.
  • Poziom 9  
    Juz nie wiem co na to poradzic:|Mam zawory termostatyczne,odkrecalem srubunki i popuszczalem wode.Niby wszystko wporzadku ale jednak.Jak grzal do polowy tak nadal grzeje.Chyba pozostaje wezwac hydraulika,ale i tak nie wiem czy on cos poradzi.A moze spuscic wode z calego ukladu i napuscic na nowo??
  • Poziom 14  
    Według mnie przepływ wody przez grzejnik jest za mały i dlatego dół masz zimny. To ze woda cieknie po poluzowaniu śrubunków niczego nie oznacza. Jest jakaś przeszkoda w torze wodnym do lub od tego grzejnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Według mnie przepływ wody przez grzejnik jest za mały i dlatego dół masz zimny. To ze woda cieknie po poluzowaniu śrubunków niczego nie oznacza. Jest jakaś przeszkoda w torze wodnym do lub od tego grzejnika.
  • Poziom 19  
    marekzlotnik napisał:
    Witam.Mam problem z jednym grzejnikiem.Grzeje tylko w gornej czesci. Na pewno nie jest zapowietrzony.Zakrecalem grzejniki w pozostalych pomieszczeniach tylko ten jeden zostawilem odkrecony i sytuacja sie nie zmienila.Juz nie mam pomyslow co moze byc grane.

napisz mi jakiego typu jest ten grzejnik, jego sposob podlaczenia, typ instalacji CO (grawitacyjna, pompowa), czy to pierwszy sezon grzewczy dla tej instalacji??
  • Poziom 10  
    Ceść .Jeżeli ta instalacja ma kilka-naście lat to musi być tzn. zamulona trzeba zdemontować grzejnik i wypłukać świnstwo z niego czyli muły.
  • Poziom 2  
    Nie ma cudów,jeśli nie jest zapowietrzony ani zamulony, to jest za słaby obieg.
  • Poziom 29  
    Zawory termostatyczne mają regulację przepływu wody ustaw na max bo może być tam zatkany. Jeżeli nie pomoże to czyszczenie obydwu zaworów.
  • Poziom 9  
    witam ja mam taki sam problem z grzejnikiem grzeje tylko 8 cm od góry jak pozakrecam wszystkie grzejniki to jest cały goracy .czy to moze byc zamałe cisnienie.
  • Poziom 28  
    W tamtym wątku masz odpowiedź. Po co mącisz?
    Cytat:
    piotrr72
    Poziom 3
    Poziom 3

Skąd (miasto): slask
    punktów: 5.00
    Ofiarowanie punktów

Post 11 Gru 2008 12:08 Re: chłodne grzejniki Odpowiedz z cytatem
    witam wszystkich mam pytanie mieszkam w starym budownictwie i mam centralne zasilane z PECu ale na moje 4 pietro nie dochodzi cisnienie takie jakie powinno byc mam 4 grzejniki i sa one letnie 4 grzejnik grzeje 8 cm od góry dzwoniłem józ kilka razy do PECu a oni mówia ze jest wszystko ok . czy moge załozyc u siebie pompke obiegu wody to wszystko bedzie ok.
  • Poziom 19  
    piotr
    zadne cisnienie
    tylko predkosci przeplywu trzeba wyregulowac.
    moze kryzy powstawiac .
    moze to tez byc wina pompy glownej C.O. nie nadaza z podawaniem ciepla. wszystkie grzejniki sa na full otwarte , brak oporow to i czynnik grzewczy idzie najlatwiejsza droga. rozwiazanie: poprzymykac zawory( wystarcza powrotne) na nizszych kondygnacjach. cisnienie slupa wody swoje zrobi a i u ciebie powinno sie poprawic
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Problem rozwiazany.