Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP4510 - przebicie grzałki

25 Lis 2008 23:53 3479 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Zaczęło się od pęknięcia przewodu gumowego między pompą a aparatem myjącym (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Wylała się woda i wyskoczyła różnicówka. Odłączyłem zmywarkę od prądu i ponieważ nie da się kupić samego przewodu (bo jest jakby stopiony z pompą), wyrzeźbiłem połączenie używając części kupionej w sklepie motoryzacyjnym :) Niestety po skręceniu wszystkiego znów zadziałała różnicówka! Po odłączeniu grzałki efekt ustąpił, więc jestem prawie pewien że grzałka dostała przebicia na obudowę. Wysuszyłem ją suszarką, ale nic nie dało.
    Trochę mi szkoda 130 zł, tym bardziej że nie wiem czy w końcu nie wywalę tej zmywarki, mam wrażenie że psuje się w niej wszystko po kolei)
    Mam pytanie, czy da się to jakoś naprawić nie kupując nowej grzałki?
    Wiem że to jest rzeźbiarstwo, ale proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Wacław
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 12  
    Grzałki raczej nie wyrzeżbisz, więc zdecyduj -albo nowa grzałka albo zmywarka.Pozdro.
  • Poziom 36  
    Witam, spróbuj zamienić miejscami przewody na grzałce.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    A jaki sens ma zamiana przewodów?
    Moja grzałka ma trochę rdzy na stykach i nalot na izolacji, może przebicie jest przez rdzę? (zanieczyszczenia). Sprawdziłem omomierzem (cyfrowym) rezystancję styk - obudowa, zachowuje się to jak kondensator - z początku prawie zwarcie, potem rośnie do dziesiątków megaomów. Po odwróceniu polaryzacji jeszcze raz to samo. Nie znam właściwości dielektrycznych grzałek, może ktoś sprawdzał kiedyś? Czy jest środek penetrujący do oczyszczenia styków i izolacji z rdzy?
  • Poziom 18  
    Zamiana przewodow miejscami na grzalce ma sens taki,ze jak jest uplywnosc na fazie to po zamienieniu przewodow miejscami moze zniknac
  • Poziom 9  
    No dobrze, spróbuję. A czy można utządzenie skutecznie oczyścić z rdzy?
  • Poziom 36  
    Środki do usuwania rdzy zawierają kwasy więc sytuacja w tym wypadku może się jeszcze pogorszyć, grzałka prawdopodobnie i tak w niedługim czasie będzie do wymiany więc na razie zapuść ją np. WD-40 lub czymś podobnym.
  • Poziom 9  
    WD ci u mnie dostatek :) Dzięki
  • Poziom 18  
    Najlepsza metoda toszczotka druciana ido roboty
  • Poziom 12  
    Rdzę może usuniesz ale grzałka jeżeli ma przebicie w środku tzn.(element grzejny np.spirala dotyka do zewnętrznej obudowy grzałki)nic z tego , zwarcie będzie dalej.Rozglądnij się na allegro ,może ktoś ma podobną z rozbiórki która ci spasuje.Pozdr.
  • Poziom 9  
    Problem został rozwiązany przez porządne osuszenie grzałki. Na pozór już wcześniej była sucha, ale widać w zakamarkach coś zostało. Tymczasem dałem zmywarkę koledze (niechaj mu służy) i kupiłem Siemensa :):):)