Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę kupić???

26 Lis 2008 10:21 6372 27
  • Poziom 20  
    Witam kupiłem tuner CYFROWY SKYMASTER DX 22 FTA wiem że to nic specjalnego ale ja praktycznie potrzebuje go tylko do odtwarzania Tvp1,tvp2, tvn, polsat. Jaką antenę muszę kupić bo szukałem na allegro ale nawet nie wiem czym się kierować, czy oprócz talerza jeszcze coś trzeba kupić???

I jeszcze jedno małe pytanko czy dało by się na nim wogule oglądać Np. polsat 2???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    to znaczy że jak podłącze ten tuner z anteną to nie będę odbierał żadnych kanałów?? nawet tych zwykłych z tv naziemnej???? ja potrzebuje tylko tych podstawowych i nie chce za nie płacić:D
  • Poziom 34  
    Naziemne chyba też odbierzesz ale potrzebujesz do tego zwykłej siatkowej (jeśli tuner ma wejście anteny naziemnej)

http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Polskie
    Te odbierzesz tylko potrzebujesz jeszcze zeza.
    Kupujesz dużą czasze pow 90cm do tego 2 konwertery single , disqc 2.1 (zwykły do zeza) , uchwyt na zeza.

Nie wiem czy na twoim tunerze pójdzie tnk.
    Przy drobnej (jednorazowej)opłacie będziesz miał dostęp do
    TVN,TVN7,TVP1,TVP2, Religia.
    Sprawdź
    http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html
  • Poziom 9  
    po co ci Antena satelitarna do zwyklych programow?Kup w sklepie zwykla antene do tv i bedo ci szły darmowe programy tj tvp, tvp2 tvn, polsat
  • Poziom 21  
    Z tego zestawu,jeśli kupisz konwerter monobloka,i antenę 60 cm nie odbierzesz tvp1,2 polsatu,tvn i tv4,ale będziesz miał okoiło 14 polskojęzycznych kanałów z hotbirda i astry,ale jeśli kupisz tnk za 49 zł to masz 1,2 tvn,tvn7 nawet jeśli nie doładujesz konta i musisz sprawdzić czy twój tuner ma obsługę systemu CONAX lub czytnik wielosystemowy.

Dodano po 3 [minuty]:

ferguson6600 napisał:
    Z tego zestawu,jeśli kupisz konwerter monobloka,i antenę 60 cm nie odbierzesz tvp1,2 polsatu,tvn i tv4,ale będziesz miał okoiło 14 polskojęzycznych kanałów z hotbirda i astry,ale jeśli kupisz tnk za 49 zł to masz 1,2 tvn,tvn7 nawet jeśli nie doładujesz konta i musisz sprawdzić czy twój tuner ma obsługę systemu CONAX lub czytnik wielosystemowy.
    POPRAWKA ten tuner to fta bez czytnika nie spojrzałem dobrze,to 1,2tvn,tvn nie będzie nigdy.
  • Poziom 20  
    Panowie kompletnie się na tym nie znam....

Kupiłem ten tuner na aukcji za 46zł to chyba się opłacało????
    w opisie aukcji było to:

Cytat:
    Przedmiotem aukcji jest tuner cyfrowy SKYMASTER model DX 22 FTA.
    Tuner praktycznie nie używany wygląda jak nowy w zestawie posiada tylko pilot i kabel sieciowy (brak kabla TV - tuner). Załączone poniżej zdjęcia przedstawiają oferowany przedmiot. Tuner ma wgraną listę kanałów HOT-BIRD około 1250 kanałów TV w tym wiele FTA oraz radiowe. Sprzęt sprawny naprawdę mało używany jak nowy. Pilot w dobrym stanie lecz bez klapki na baterie

więc po co robiony jest taki tuner jak nic na nim nie można oglądać???

Ja obojętnie jak chciał bym go podłączyc pod mój monitor i oglądać na nim tv. może być tylko te 7 podstawowych kanałów ale czy da się tak??

Czy te 46 zł to wyrzucone w błoto bo na nim nic nie pójdzie??
  • Poziom 24  
    O podstawowych kanałach (TVP, TVN , Polsat ) to możesz zapomnieć .

Tak raczej to nie jest udany zakup.
  • Poziom 21  
    Kupiłeś go za 26zł,powtarzam o podstawowych kanałach nie ma mowy,sprawdź czy można pod niego podłączyć pod port rs-232 czytnik kart to wtedy po zakupie czytnika phenix i karty TNK będzie możliwość odbioru tych kanałów.
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Kupiłeś go za 26zł

Sugerujesz że kłamię???
    nie kłamię kupiłem za 46 bo 26-tuner i 20-przesyłka = 46zł

No dobra więc, ja go jeszcze nie mam został już wysłany napisałem już ponieważ chciałem się przygotować. Tak aby wiedzieć co muszę zrobic jak już go będę miał.
    Cytat:
    sprawdź czy można pod niego podłączyć pod port rs-232 czytnik kart to wtedy po zakupie czytnika phenix i karty TNK będzie możliwość odbioru tych kanałów.

ok. sprawdzę jak przyjdzie i napiszę.

Cytat:
    Tuner ma wgraną listę kanałów HOT-BIRD około 1250 kanałów TV w tym wiele FTA oraz radiowe

a co z tym???

to co to są te 1250 kanałów???
    a wiele FTA to znaczy jakie???

czyli rozumiem że jak go dostanę to mam go od razu sprzedawać??

Bo ile bym musiał teraz dołożyć do niego żeby coś oglądać?? Polskiego.

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI.
    sam to nie mam o tym pojecia
  • Poziom 20  
    no dobra a co będę w takim razie musiał kupić i jak byście mogli to tak w miarę możliwości jakie ceny, aby móc oglądać te kanały??
  • Poziom 21  
    Kup sobie FERGUSONA FK6900 jakieś 220zł i do tego TNK za 49 i oczywiście antenę,i będziesz miał wsio nawet jak nie zapłacisz po 3 miesiącach (nie doładujesz konta).
  • Poziom 23  
    Podstawowe za free to tylko z naziemnych nadajników, ewentualnie część programów mozesz oglądać za pomocą : http://tels.pl/telewizjanakartetunerkartastartowa-p-135.html ,
    Ten tuner który posiadasz umożliwia oglądanie programów np. takich :
    TV Polonia, Viva Polska , 4funTV , TV Biznes , Polonia 1 ...

pozdrawiam Marcin
  • Poziom 26  
    KOl.PAWEŁ 1924 to jak ty to sobie wyobrażasz myślisz że za 20 zeta będziesz do końca ŚWIATA oglądał wsjo i to za free. Jak jesteś nowicjuszem to zapytaj wprost co chciałbyś oglądać i ile chcesz wydać na to oglądanie TV kasy , tylko nie mów że nic lub jak najmniej, określ się ile.Wtedy poradzimy i doradzimy, a jak już bez konsultacji zrobiłeś życiowy zakup za 20 zeta to tak jak kol. ANSAT podaruj babci.Jak już kupujesz to wsjo powinieneś wiedzieć co kupujesz za ile i co z tego będziesz miał i nawet to czy to jest jakąś przyszłością.Pozdro
  • Poziom 20  
    ok. rozumiem. po prostu myślałem ze to dobry zakup za taką cenę:D
    Ale tak ogólnie to nie miałem zamiaru nawet kupować tunera sat tylko tuner tv aby oglądać te podstawowe kanały tv.
    Po prostu zobaczyłem że aukcja się kończy dałem 26zł i wygrałem.
    Jutro pewnie będę go miał.

Ale patrząc na wasze wypowiedzi to pewnie sprzedam go komuś i wrócę do tego tunera tv.

I tu moje ostatnie pytanie polećcie mi jakiś tuner Tv najlepiej zewnętrzny (nie będę nic nagrywał) chce po prostu mieć zwykłe kanały.
    Mam monitor 24cale i pod niego chce to podłączyć i używać zamiast telewizora.
    Mogę wydać na taki tuner do 150zł da rade kupić coś za te pieniądze.
    Ważne żeby to w miarę miało dobry obraz.

Jeszcze przejrzałem allegro i znalazłem to
    http://allegro.pl/item491235756_tuner_cyfrowy_skymaster_dx_22_fta_pilot.html

rozumiem że opis tej aukcji to pic na wodę?????????????
  • Poziom 34  
    Ten monitor ma wejście euro lub inne dla TV?
    Jeśli nie to trzeba kupić tuner zewnętrzny do monitora do niego dopiero tuner sat podpiąć. Jednak zakup TNK jest dosyć ciekawą opcją chyba ze z naziemnej odbierzesz więcej kanałów o przyzwoitej jakości ; zamiast ich dekodera lepiej by było kupić coś na czym może pójść C+ lub polsat (tak na przyszłość jakbyś chciał więcej kanałów)
  • Poziom 26  
    Kol. ale zapewne musisz troszkę pomyśleć o przyszłości i tu się troszkę trzeba zastanowić co można?i na czym?.A jest tych tunerów troszkę i warto troszkę zainwestować, ale wybór należy do ciebie, za free nic nie ma niestety.Polecam stronkę www.hollex.pl i jeszcze wiele innych , poczytaj zastanów się i podejmij słuszną dla ciebie decyzję.Pozdro
  • Poziom 20  
    Witam ponownie
    Dostałem ten tuner. Ma on takie wejścia:
    Jaką antenę kupić???
    Jaką antenę kupić???

rozumiem ze na nim można będzie oglądać tylko kanały nie kodowane z satelity.
    czy jest jakaś możliwość użycia tego tunera do oglądania tv naziemnej???
    czy po prostu nie ma co kombinować???
  • Poziom 26  
    Kol . nie znam tego tunka , ale nie wszystkie mają wyświetlacze, skoro kupowałeś to ty dokonywałeś wyboru.Pozdro
  • Poziom 26  
    Niezłe to jest.TO nie AMERYKA , ja nie spotkałem tunka aby miał możliwośc odbierania TV naziemnej i chyba się nie doczekam na takowy. Pozdro
  • Poziom 13  
    chodzi o antenę więc odpowiedź jest IMO jedna: antena firmy Corab...
  • Poziom 20  
    tzn??? co ma da ta antena??