Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-8000C problem z wydrukiem

lary-100 26 Lis 2008 16:22 1413 9
  • #1 26 Lis 2008 16:22
    lary-100
    Poziom 10  

witam
    mam taką zagadkę
    drukarka drukuje 1-kartkę idealnie 2 idealnie 3 idealnie tylko lekko szara 4 brak czarnego szara , ale kolor jest ? może ktoś miał taki problem
    pozdrowienia

0 9
  • #2 27 Lis 2008 08:50
    Dialta
    Poziom 19  

Sprecyzuj o co chodzi bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli z tym kolorem?
    Skan napewno by pomógł rozwiązać problem.

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Lis 2008 10:37
    lary-100
    Poziom 10  

witam
    drukuje stronę testową z komputera
    1 ,2 - dobrze
    3 lekko szara ale wszystko jest
    4 jest tylko logo Windowsa kolorki
    ale tekstu czarnego niema

co ciekawe po wyłączeniu drukarki na kilka godzin i ponownym jej włączeniu testuje z menu
    drukuje białe kartki
    następnie próba z kompa idealnie po 5 kopiach lekko szara
    i ponownie próba wydruku z menu status page
    i wyszła idealnie .
    20 stron czarno-białych idealnie
    5 stron test Windowsa
    2 dobrze a pozostałe z lewej strony kartki dość intensywne napylenie i blaknie do prawej ale czarny jest na miejscu

nie wiem od czego to zależy może brak jakieś masy albo nie w odpowiednim momencie idzie kartka papieru
    szare kartki to na pewno transfer się kończy
    drukarka ma 100800 wydrukowanych stron
    albo developer coś nie domaga

nie wiem brak mi doświadczenia z tymi maszynami

0
  • #4 27 Lis 2008 19:36
    tomek1970
    Poziom 21  

Głowna bolączka tych maszyn to system transportu czarnego tonera. Można to sprawdzić sprawdzając czy Moduł czarnego developera zasypany jest tonerem. Odkręć śruby zabezpiecające wysuń szufladę transportu kartek i wózek z developerami i bębenem czarny jest na dole ostroznie wysuń osadzony na spręzynujących zatrzaskach pod pokrywą wsypu (5 wkrętów) zobacz czy jest toner jeśli jest go mało zatkany jest transport tonera czarnego. Musisz to sprawdzić wyciąg wszystko co można wysuń szufladę transportu , bęben transferowy, moduły deeloperów i bęben. na tylnej ścianie głeboko jest transport tonera czarnego. Ale wcześniej wymontuj zsyp zużytego tonera (3 wkręty uwaga na metalową kulke we wsypie łatwo zapodziać). Wyciąg czarny toner. Następnie demontujemy wąż transportowy przy wsypie do wywoływaczki 2 wkrety i na górze jeszce cos trzyma. Udroznij wszystko włacznie z wsypem (kulka niezgubić). Zmontuj i uruchom kilka razy powinien uzupełnić się poziom tonera - radze jeszcze raz wymontować moduł developera i zobaczyć czy się uzupełnił jeśli tak to OK sprawdź działanie drukarki , długi okres pracy bez tonera skutkuje utratą developera z modułu developera i w konsekwencji niepełne pokrycie tonerem powierzchni strony. Jeśli problem będzie nadal występował to odpowiedzialne są sprzęgła sterujące pracą developeraów ale to w dalszej kolejności na nastepnym poście. Zrób co napisałem i odpisz jaki skutek.
    Jeśli Cię to przeraża bo maszyna jest trudna to polecam kontakt z serwisem Kyocery 5 godzin roboty i po sprawie no chyba że niepomoże.

Powodzenia ... :D

1
  • #5 02 Gru 2008 15:55
    lary-100
    Poziom 10  

witam

wyczyściłem cały transport tonera
    kulka w ciekawym miejscu
    developer jest
    po oczyszczeniu tonera z developera maszyna go doładowała
    tak więc ta strona jest ok

no to chyba sprzęgło
    pozdrowienia

0
  • #6 02 Gru 2008 22:07
    tomek1970
    Poziom 21  

OK z tymi sprzęgłami to makabryczna sprawa. Trzeba wysunąć lekko transport papieru i kosz z developerami i bębnem , odkręcić obudowe z tyłu + zdjąć ramkę obudowy z tacy face up (transport papieru ku górze) jest tam 1 śruba która trzyma obudowe elektroniki. Nastepnie zdejmujesz obudowe panela przycisków pod nim wkręty i zdejmujesz górną obudowe drukarki. Następnie trzeba zdemontować puche z elektroniką na tyłach drukarki, pod metalowa obudową która mocuje płyty elektroniki jest zespół napędowy z dwoma silnikami trzyma się na kilku wkrętach. We wnetrzu tego zintegrowanego modułu napędowego są sprzęgła spręzynowe powinny być białe trzeba je rozebrać i wyczyścić lub wymienić ale drogie ok 40 Euro netto sztuka są 4. Nowe sprzęgła są ciemnego koloru i nie powinny się zacierać wykonane są z innego materiału. Tylko uwaga przy demontażu nie zamień osi sprzęgieł mają ścięcia pod innym kątem ja wymieniałem bez demontowania osi ale kolega pomieszał osie i developery pozostawały uchylone (tło na wydrukach). Sprzęgła te sterują sprzęgłami magnetyczymi w modułach developerów i powodują że szczotka nośnika z tonerem pojawia się na wałku developera lub nie. Sądze że to ostatnia potencjalna przyczyna takiego zachowania drukarki. Na temat tych sprzęgieł ukazał się biuletyn serwisowy Kyocery ale aktualnie niemam go pod ręką opisany tam problem badziej związany był z oppóźnionym zamykaniem sprzęgieł co objawiało się smużeniem w jakimś kolorze w twoim przypadku czasami czarny wogóle się nie pojawia z racji że czarne sprzęgło jest najczęściej używane padło jako pierwsze.
    Jak znajde ten biuletyn to wyśle.

Pozdrawiam powodzenia

Dodano po 2 [minuty]:

Wspominasz o szarych kartkach a czy słyszalny jest pisk efekt tarcia wtrakcie wydruku ?

0
  • #7 19 Gru 2008 10:01
    lary-100
    Poziom 10  

witam dziękuje za pomoc
    drukarka już prawie chodzi
    ale uszkodziłem bęben
    chyba oddam ją na złom
    pozdrowienia

0
  • #8 19 Gru 2008 20:05
    jac1980
    Poziom 16  

to nieciekawie bo nowy kosztuje majątek a i ciężko dostać jako sam OPC bo najczęściej występuje z zestawie MK "z czymś innym" napisz co uszkodziłeś dokładnie może poratuje inf na prv

0
  • #9 20 Gru 2008 12:48
    lary-100
    Poziom 10  

witam
    zrobiłem 3 kropeczki na bębnie ceramiczny i robi 3 czarne kropeczki.
    pozdrowienia

0
  • #10 21 Gru 2008 15:36
    tomek1970
    Poziom 21  

Jeśli to małe kropeczki to spóbój je czymś wypełnić np lakir do paznokci. Pozostaną białe plamki na wydrukach (nipokryte miejsca) ale wyeliminujesz czarne kropki. Może codruga strona będzie OK powierzchnia bębna zapewnia pokrycie 2 kartek A4 lub 1 A3. Powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów