Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak wolnych obrotów stihl 025

robertwojciak 26 Nov 2008 16:30 25734 5
 • #1
  robertwojciak
  Level 13  
  Witam
  Temat nie należy do tego forum, ale chyba tu najbardziej pasuje.
  pilarka stihl 025. Nie chcę jej rozbierać na części bo może to coś prostego. Nie da sie wyregulować wolnych obrotów. Jak sie trzyma gaz to pracuje oki tzn na wysokich obrotach ma sie rozumieć, ale zaraz po puszczeniu gaśnie. wydaje mi sie, że podciąganie obrotów srubą od obrotów ma całkiem przeciwne działanie. Pierwszy raz spotkałem sie z takim rozbudowanym gaźnikiem w pilarce. Może by mi ktoś podpowiedział od razu do czego jest tam mała membrana w tym gaźniku?
  wiem, że mogą być to simeringi ale chciałbym zostawić tą ewentualność na koniec.
  Serdecznie dziękuje za pomoc.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  robertwojciak
  Level 13  
  Z obrotami sobie poradziłem. (Zanieczyszczony przelot wolnych obrotów). Regulacji sie trochę słucha. Teraz sie dla odmiany czasem zalewa na niskich obrotach. Poza tym gaśnie jak sie ją przekręca. Wydaje mi sie, że jeszcze coś zostało w gaźniku śmieci. Co do stanu silnika to nic nadzwyczajnego. Wszystko w całości niby. Powiem tak - ja ją sie powiesi na sznurku od rozruchu to ucieka pod swoim ciężarem powoli w dół.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Adamo1984
  Level 1  
  Obroty najlepiej ustawią Ci w serwisie.
  Co prawda na obudowie masz napisane że śruby regulacyjne powinny być odkręcone o 1 obrót, ale jak się pofatygujesz na stronę producenta gaźnika a zakładam że masz gaźnik firmy Wellbro to tam piesze że trzeba je odkręcić o 1,5 obrotu. Ale nie polecam grzebania przy obrotach niech robi to specjalista. Co mogę Ci poradzić to zakup sobie zestaw naprawczy do gaźnika (membrany) koszt jakieś 35pln, poza tym może być pęknięty wężyk od zbiornika paliwa do gaźnika ( mój Stihl tak miał ale i w serwisie tego nie zauważyli :/ ) polecam też zmianę filtra paliwa. Poza tym jak ktoś tu już wspomniał może też chodzić o wymianę simeringów i pierścieni.
  Jak zamierzasz rozkręcać piłę radzę zakupić sobie coś takiego: http://www.allegro.pl/item489857809_blokada_tloka_z_aluminium.html
  A obroty jak pisałem wcześniej zostaw temu kto ma tachometr zbliżeniowy czyli serwisowi.
 • #6
  User removed account
  User removed account