Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PING po czasie przestaje działać na łączu kablowym

oczak 26 Lis 2008 17:55 810 0
 • #1 26 Lis 2008 17:55
  oczak
  Poziom 11  

  Witam posiadam Internet telewizji kablowej Vectra z modemem Motorola SBV5120 SURFboard VoIP podłącząnym do komputera przez kabel sieciowy.

  Dodatkowe dane:
  - płyta główna Gigabyte GA-MA790X-DS4 z kartą gigabitową Realtek
  - Windows XP SP3 wersja przerobiona (MX 7 F by MalcolmX).

  Internet działał bez zarzutu PRZEZ TYDZIEŃ. Teraz po restarcie czy włączeniu komputera po kilku lub kilkunastu minutach przestaje działać Internet (pingi do bramy i jakiegokolwiek adresu przestają odpowiadać). Połączenie z DHCP i modem pracują zawsze poprawnie nawet gdy tracą się pingi. Modem i lampka karty sieciowej zawsze odpowiednio świeci.

  Pomaga wyjęcie i włożenie kabla sieciowego, restart modemu lub użycie polecenia NAPRAW w połączeniach sieciowych w Windows. Wtedy Internet działa już aż do następnego restartu systemu.

  Próbowałem wyszukać wirusy i trojany (Avast, MKS, SpyBot). Wyczyściłem wszystko CCleanerem i zrobiłem logi w HiJackThis i Combofix. Włączyłem wszystkie usługi związane z siecią i po kolei wywalałem różne programy z autostartu.

  Logi HiJackThis
  Logi ComboFix

  Na laptopie z inną kartą sieciową Realtek i Windows Vista na razie wszystko działało OK (nie miałem okazji testować długo). Wina kompatybilności sieciówki z modemem a może przerobionego Widnowsa MX 7 F by MalcolmX? Na USB nie próbowałem bo na tym przerobionym Windowsie nie chcą się zainstalować sterowniki. Proszę ogromnie o pomoc bo to dziwne, że przez tydzień działało a teraz nie.

  0 0