Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 - sterownik gas system - czy można naprawić?

26 Lis 2008 20:19 1200 5
 • Poziom 9  
  Posiadam ten sterownik w 406. Problem z tym sterownikiem polega na tym, iż silnik nie chodzi na benzynie na wszystkie cylindry - po odłączeniu instlacji gazowej silnik pracuje na benzynie prawidłowo. Czy jest możliwość naprawy tegoż sterownika?
 • Poziom 18  
  To "odłączenie" na czym polega? Bo jeżeli demontujesz całą instalację i przywracasz wszystkie połączenia elektryczne do stanu jak bez instalacji gazowej to sprawdź emulator wtryskiwaczy. Może być problem polegajacy na nie podawaniu sygnału sterującego na któryś wtryskiwacz. Oczywiście jeżeli silnik ma wielopunktowy wtrysk.
 • Poziom 9  
  samochod ma wielopunktowy wtrysk a odpiecie instalacji polega na odłączeniu przewodów instalacji gazowej od wtryskiwaczy benzyny a podłączeniu bezpośrednio do wtryskiwaczy benzyny przewodów oryginalnych. Możliwość wadliwego emulatora odpada - przynajmniej zdaniem mechanika ktory mmowił ze nie mam emulatora
 • Poziom 18  
  To po co odpina instalację od wtrysków? Jeżeli ingeruje w tę instalację to znaczy że podłącza emulator wtrysków - chyba że masz instalację sekwencyjną ale to zupełnie inaczej działa. Jeśli podłącza się pod przewody zasilajace wtryskiwacze to znaczy, że tam jest jakiś błąd. W mojej instalacji 2 generacji (na wielopunktowym wtrysku z emulatorem bo inaczej by nie działało) miałem kiedyś problem z emulatorem. Nie podawał mi przy pracy na benzynie sterowania na jeden wtryskiwacz. Wymiana emulatora rozwiazała problem.
 • Poziom 9  
  Problem został rozwiązany poprzez podłączenie zewnętrzengo emulatora do centralki. Teraz jeszcze musze zdobyć interfejs do małej regulacji i powinno byc wszystko ok:)