Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki termostat do podgrzewanych lusterek

mattii85 26 Lis 2008 21:02 5286 15
  • #1 26 Lis 2008 21:02
    mattii85
    Poziom 9  

Witam.Mam zle działający termostat w lewym lusterku (audi a4) co można innego zastosować lub jaki termostat w podgrzewanych lusterkach samochodowych?

0 15
  • #2 26 Lis 2008 22:46
    autoas
    Poziom 42  

O jakim termostacie piszesz?

0
  • #3 27 Lis 2008 17:18
    mattii85
    Poziom 9  

Takim który znajduje sie w lusterku i przy niskich temperaturach załącza i rozłącza prąd kiedy mata grzejna ma odpowiednia temperaturę. ńie wiem czy można sie tym kierowac ale na tym termostacie jest takie oznaczenie T177 10A

0
  • #4 27 Lis 2008 17:52
    jarecki04
    Poziom 25  

Jakie A4 masz ? normalnie włączasz szybę tylną i grzeją lusterka i zobacz czy napięcie dochodzi

0
  • #5 27 Lis 2008 21:09
    mattii85
    Poziom 9  

a4 jest z 99r. u mnie prad do lusterek dochodzi cały czas nie załączaja sie razem z tylnią szyba, dlatego ogrzewaniem lusterka steruje termostat, a dokladniej dwa termostaty w prawym i lewym lusterku. interesuje mnie czym można zastąpić orginał badz jakim innym termostatem o podobnych własćiwośćiach. dodam ze prawe lusterko działa bez zarzutu a lewe nagrzeje sie na moment i koniec rozłacza go ten termostat. A to przeszkadza bo np. krople deszczu nie chca odparowac z lewego lusterka

Dodano po 5 [minuty]:

Czym różni sie termistor od termostatu? Czy można zastąpić termistorem o podobnych własćiwosćiach?

0
  • #6 28 Lis 2008 18:53
    wer1207
    Poziom 13  

termistor to rezystor, który zmienia opór w zależności od temperatury.

termostat wg mnie załącza i wyłącza obwód w zależności od temp.

0
  • #7 28 Lis 2008 20:46
    2Ya
    Poziom 12  

mattii85 napisał:
    a4 jest z 99r. u mnie prad do lusterek dochodzi cały czas nie załączaja sie razem z tylnią szyba, dlatego ogrzewaniem lusterka steruje termostat, a dokladniej dwa termostaty w prawym i lewym lusterku. interesuje mnie czym można zastąpić orginał badz jakim innym termostatem o podobnych własćiwośćiach. dodam ze prawe lusterko działa bez zarzutu a lewe nagrzeje sie na moment i koniec rozłacza go ten termostat. A to przeszkadza bo np. krople deszczu nie chca odparowac z lewego lusterka

Dodano po 5 [minuty]:

Czym różni sie termistor od termostatu? Czy można zastąpić termistorem o podobnych własćiwosćiach?

A termostat nie powinien odłaczać ogrzewanego lusterka gdy osiągnie właśćiwą temp. pracy :?:

Chyba,że to czujniki,które przy określonej temp. zwieraja i rozwierają obwód..

Pozdr.

0
  • #8 28 Lis 2008 21:19
    mattii85
    Poziom 9  

Własnie termostat powinien utrzymywac stała temperaturę, a w moim lewym lusterku załączy tylko na chwilę podgrzewanie i koniec ( prąd na końcach styków jest cały czas)aż do kolejnego dłuższego postoju, natomiast prawe lustro przy niższych temperaturach otoczenia utrzymuje stała temperaturą. Czy wie ktoś gdzie można kupic taki mały termostacik?

0
  • #9 28 Lis 2008 22:51
    2Ya
    Poziom 12  

No to tylko ci zostaje szukac tego elementu po sklepach elektronicznych itd.,lub kupić taką całą kompletna wkładkę nową lub używaną.
    Takie termostaty stosowano w różnych modelach lusterek i aut,więc ewentualnie nawet z jakiegoś uszkodzonego lusterka możesz wyciągnąć itd.

P.S. Gdyby to by ło troche lat wcześniej to miałem takie elementy,bo składałem takie rzeczy ;) .

Pozdr.

0
  • #10 29 Lis 2008 13:46
    mattii85
    Poziom 9  

Dzięki kolego. Pewnie ciężko bedzie taki znalezc...

Pozdr.

0
  • #11 29 Lis 2008 15:07
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 30 Lis 2008 07:30
    mattii85
    Poziom 9  

Niestety nie mam takiego schematu. Nie pierwszy raz obiło mi sie o uszy że w lusterku znajduje sie termostat ale temporyzator, pierwszy raz słysze.

0
  • #13 30 Lis 2008 12:35
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 01 Gru 2008 17:02
    mattii85
    Poziom 9  

Dziękuje za uświadomienie... tak więc nie pozostaje mi nic innego jak szukanie termostatu...:|

0
  • #15 08 Sty 2009 21:26
    maveric-falcon
    Poziom 9  

Witam, mam taki problem, posiadam audi a4 avant, mam podgrzewaną szybę tylną i powinny razem z nią podgrzewać się lusterka i boczne szybki w bagażniku, niestety coś nie działa!!! Czy ktoś może powiedzieć co mogło się stać?

0
  • #16 12 Lut 2016 00:17
    mej_dej
    Poziom 1  

maveric-falcon napisał:
    Witam, mam taki problem, posiadam audi a4 avant, mam podgrzewaną szybę tylną i powinny razem z nią podgrzewać się lusterka i boczne szybki w bagażniku, niestety coś nie działa!!! Czy ktoś może powiedzieć co mogło się stać?

Wiem, że odgrzewam kotleta ale napiszę- "ścieżki" na bocznych szybkach w bagażniku nie służą do podgrzewania/odparowywania tych szybek, są to ścieżki od czujników wybicia szyb współdziałające z fabrycznym alarmem.

1