Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje układu sterowania ładowania kondensatorów.

26 Lis 2008 21:49 947 2
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich chciałbym zrobić coilguna zdalnie sterowanego ponieważ chce go umieścić na moim czołgu który niedawno wykonałem i poszukuje układu który sterował by ładowaniem kondensatorów tzn po włączeniu zasilania kondensatory są ładowane do napięcia ok 350V jeżeli jest 350V to układ przestanie pracować aż napięcie spadnie do ok 340V po czym znowu zacznie ładować do granicy 350V. Czy jest możliwe wykonanie takiego układu?? Zależy mi aby układ nie był wykonany na mikroprocesorze.
  PS jeżeli to zły dział proszę o przeniesienie postu.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 28  
  Kurcze, z większymi napięciami ciężko będzie. W małych są scalaki sterujące ładowaniem w telefonach, palmptopach itp. takie jak MAX1508, MAX1567, MAX1578, ISL6294 itp.

  A może spróbować wykonać coś na jakimś zwykłym komparatorze? Ciężko będzie poradzić sobie z komparatorem, który będzie "badał" 350V, ale z wysokim napięciem można poradzić sobie przez dzielnik rezystorowy, dobrany tak, aby do komparatora (np. LM393) dochodziła tylko część tego napięcia. Gdy całe (czyli to 350V) spadnie, to i ta część odkładająca się na którymś z rezystorów też spadnie, w związku z czym na wyjściu komparatora pojawi się sygnał inny niż był (jak wiadomo komparator porównuje napięcia przyłożone do wejść, a na wyjściu podaje sygnał zależny od tego, który z sygnałów wejściowych jest większy/mniejszy).
  Wyjście to można wykorzystać, poprzez tranzystor, do sterowania dopływem prądu do kondensatorów (albo zastosować obwód z przekaźnikiem sterowanym tranzystorem).
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 11  
  A czy mógłbyś podać schemat to spróbował bym coś takiego zrobić.

  Regulamin punkt 11
  Proszę poprawić tytuł.
  /Faces/