Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie można zaryglować zamka centralnego - Peugeot 307

rpal 27 Lis 2008 00:10 5756 0
    rpal
    Poziom 27  
    Witam klubowiczów, w moim pojeździe Peugeot 307 HDI 110 km po 3 dniowym postoju okazało się że nie można zamknąć drzwi za pomocą zamka centralnego. Ryglowanie drzwi nie działa ani z kluczyka, ani z pilota ani z przycisku na konsoli. Wprawdzie jak zaobserwowałem do drzwi jest wysyłany sygnał (przygasanie świateł, i delikatny stuk chyba przekażnika w BSI) ale nie odnosi to żadnego efektu. Otwieranie także nie ma miejsca podobnie jak zamykanie. Kłopot jest w tym ze samochód w zasadzie stoi otwarty na ulicy (na razie na parkingu) bo brak możliwości ryglowania powoduje że ani prawe ani lewe ani klapa bagażnika nie może się w żaden sposób zaryglować. Na móg gust wygląda to tak że podczas zamykania drzwi (bez względu z jakiego żródla pochodzi sygnał) zamek otrzymuje sygnał z BSI i próbuje się zamknąć jednak porównuje go z jakimś sygnałem (nie wiem jaki może jest jakiś wyłacznik krancowy w zamku drzwi) który swoim poziomem sygnalizuje stałe otwarcie drzwi. Po trzech takich próbach w ogóle przestaje próbować ich zamknięcia.
    Sprawdzałem alarm (TEXTON czyli firmowy), nie ma związku ze sprawą, resetowałem błędy bez skutku, bezpieczniki nie są popalone, dziś byłem w serwisie to kompletny obłęd. Panowie serwisanci podpinają się ze wszystkim pod przyżąd diagnostyczny jako żrodło wiedzy. Ponieważ nie wykazał żadnych błędów zaczeły się domysły. Stanęło na tym, że skasowali 150 PLN i wyszli z propozycją wybebeszenia całej tapicerki łacznie z siedzeniami aby ustalić przyczynę . Propozycja cenowa 500 PLN bez gwarancji ustalenia przyczyny nie zamykania się drzwi. Ponieważ widzę że to beczka bez dna i gotowi są skubac klienta w nieskończoność nie gwarantując pozytywnego rezultatu, proszę zatem forumowiczów o pomoc. Czy jest w zamku jakiś czujnik krańcowy który może blokować proces zamykania drzwi i ich otwierania ? Czy można z zewnątrz (poza BSI) zablokować np. prawe drzwi pasażęra, przynajmniej w ten sposob zamknę ten samochód ? Na szczęście to wersja 3-drzwiowa. Gdzie szukać przyczyny i w ogóle co mogło być powodem tego typu zachowania ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.