Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełącznik elektroniczny diody 12V

27 Lis 2008 00:19 1293 3
  • Poziom 2  
    witam
    Poszukuję schematu i to jakiegoś prostego, który pracowałby na zasadzie przełącznika. Konkretnie chcę wysterować diodę dwukolorową w samochodzie. W przypadku impulsu powinna świecić np. na czerwono a w przypadku jego braku na zielono. Myślę że dla wielu taki układ jest wręcz trywialny, mnie natomiast jako całkowicie początkującemu sprawia problem. serdecznie dziękuję za wszelką okazaną pomoc. Było by wspaniale gdyby ktoś mógł zaproponować rozmieszczenie elementów na płytce drukowanej. Oczywiście każda wskazówka dla żółtodzioba jest mile widziana

Pozdrawiam
    Tofik1
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Witam
    Serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedz
    Przekaźnik nie jest tym czego szukam, ponieważ ma jedną zasadniczą wadę. Posiada efekt uboczny w postaci wydawanych dźwięków w momencie przełączania. A ja chciałbym tego uniknąć. Dlatego też w temacie wpisałem elektroniczny mając na myśli urządzenie bezstykowe.
    Gdyby ktoś miał schemat z użyciem tranzystorów lub jakiś innych elementów przełączających bezstykowych i mógł się nim podzielić ze mną będę wdzięczny.
  • Poziom 27  
    Witam. Teraz są przekaźniki bardzo ciche. Poszukaj na elektrodzie na temat "przekaźnik elektroniczny" jest tam cosik do poczytania.