Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C2 1.4 HDI problem z odpaleniem

27 Lis 2008 02:24 12823 13
  • Poziom 11  
    Witam, bardzo prosze o pomoc,

Zostalem wlascicielem Citroena C2 silnik 1.4 hdi, auto bylo uszkodzone, a problem pojawil sie gdy zaczelem go odpalac.., otoz nie moze zapalic.
    sprawdzalem instalacje...(wiazki) komputer simens jest Fizycznie OK! (chyba ze sie jakos spalil) bezpieczniki sa ok.

Na początku dodam ze na wyświetlaczu po srodku deski pisalo " Mode ECO" Tryb ekonomiczny, wiele funkcji nie dzialalo...
    Myslalem ze silnik jest zapowietrzony ( bo nie bylo paliwa) wiec zalalem autko i na starterze go odpalilismy, ale gdy tylko koncze dawac dawke auto gasnie.. wiec na pewno nie bedzie to zapowietrzenie bo z kilka sekund chodzil na starterze.

zastanawia mnie tez czy to auto ma gdzies wlasnei czujnik wypadkowy?
    Jest to Diesel, przewaznei Diesle czegos takiego nie maja... no ale moze ktos spodkal sie z takim problem..
    bardzo prosze o jakies sugestie i rady

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Nikt nie grzebał przy bsi ??
    Zajedź na tester i sprawdź błędy. Wyłącznika wstrząsowego tam pewnie nie ma, tę funkcję pełni sterownik airbag blokując sterownik silnika.
  • Poziom 11  
    Przy Bsi nikt tam nie grzebal, Fakt obudowa Bsi byla peknieta, wiec rozebralem kable.. i sciaglem pokrywke bsi i sprawdzilem optycznie uklad i nie widac uszkodzen mechanicznych....
    Chyba ze masz racje z tym sterownikiem Airbag, ze dziala na zasadzie czujnika wstrzasowego. Podjade dzis i skasuje sterownik i tymczasowo zaloze rezystory.

Ale gdyby ktos mial jakies sugestie to bardzo prosze jescze o jakies rady....

Dodam tez ze podpinalem go pod kompa.
    Typy usterek to bylo
    -czujnik temperatury
    -czujnik powietrza (ale to dla tego ze momentami odpinalem te czujniki )
    -i bylo wlasnei cos z czujnikiem dawki paliwa czy cos takiego...- tutaj tego raczejni nigdzie nie dotykalem

Po probie skasowania bledu.. ( apisal pomyslnie) ale bledy nadal widzial.. ( czyli tak jak by nie kasowal) gosc mi mowil ze to moze byc tez sterownik Silnika spalony...( nie wiem nie znam sie, dla tego wszytsko dla mnie jest mozliwe w tym aucie), albo ze gdzies masy nie ma...Sprawdzialem kilka razy wszytskie kable i sa raczej ok. te co byly przeciete zostaly zlutowane dobrze.
  • Poziom 33  
    Czym diagnozowałeś? Zwykły tester obd nie załatwi sprawy pokaże błędy obd a sterownik dalej będzie zablokowany pamięcią o crash.
  • Poziom 11  
    autko jest z 2004 roku 1.4 HDI
    Co do Diagnostyki to przywiozlem gosica co zajmuje sie diagnostykami samochodowymi, i z tego co widzialem to nie byl zwykly Obd tester czy cos w tym stylu..

z tym paliwem cos bedzie nie tak, ma zablowane wtryski. co do rozrusznika to nie pomoze bo chwile krecilem rozladowalem 3 razy akumulator, a do tego odpalem go na Plaku wiec palil przez kilka sekund.... wiec musial pociagnac( jak sprawdzalem sam w pompa ktora jest w silniku od paliwa podaje paliwo do rozdzielacza)
    tu cos bedzie z elektronika....

Za wszystkie sugestie i czas bardzo wam Dziekuje.
  • Poziom 17  
    Kolego sam odczyt zapamiętanych defektów to stanowczo za mało. Trzeba odczytać parametry pracy silnika w chwili rozruchu. Sprawdź czy sterownik silnika nie jest zablokowany i jakie jest ciśnienie paliwa w magistrali.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam, skad wiem ze wtryskiwacze sa zablokowane?
    z tego wzgledu ze sciaglem tlumnik z przodu ktory znajduje sie przy Silniku(to nie jest katalizator!) i krecilem silnikiem wogule nawet dymek nie idzie, nawet nie czuć paliwa, po trysnieciu plaka w sprezarke odrazu auto zapala..., druga sprawa jak pisalem okdrecalem rurke ktora idzie do rozdzielacza od pompy, pompa daje paliwo bo troche krecilem zeby sprawdzic czy troszke to paliwo idzie czy caly czas. Wiec na pewno Paliwo wychodzi z Pompy! ktra jest w silniku, dodam ze Diesel hdi nei posiada pompki w zbiorniku!

tak ze tutaj bedzie problem ze albo sterownnik cos nie daje dawki paliwa albo cos padlo.
  • Poziom 26  
    kolekkk napisał:
    VF7JM8HXB97141477
    autko jest z 2004 roku 1.4 HDI
    Co do Diagnostyki to przywiozlem gosica co zajmuje sie diagnostykami samochodowymi, i z tego co widzialem to nie byl zwykly Obd tester czy cos w tym stylu..
    Czy ten "fachowiec" sprawdzał parametry w czasie rozruchu? Jeśli nie sprawdzał, to nie chciał, nie umiał, czy ty nie chciałeś? Ze starterem nie próbuj bo zniszczysz silnik. Nie zapala bo komputer mu nie pozwala. Np. za niskie ciśnienie paliwa. To że paliwo cieknie z wężyka to za mało musi mieć odpowiednie ciśnienie.
  • Poziom 11  
    Ten Niby Fachowiec, mial sprawdzic usterke pokazal mi co jest nie tak, wykazalo mu kilka bledow typu czujnik temp, wentylatora itd, bo bylo wszytsko odlaczone ok, jeden blad byl co mnei Ciekawil wlasnie z Paliwem nie pamietam, dokladnie jak sie nazywal co typu " czujnik dawki paliwa"
    i mowie mu ok, niech skasuje blad i zakrecimu silnikiem... w tedy bedziemy wiedziec na bierzaco co sie dzieje, probowal skasowac, niby wszytsko szlo pozytywnie, lecz bledy nadal byly. On stwierdzil ze albo gdzies masy nie ma, albo moze to byc sterownik zepsyty , spalony... ale bajek nie bedzie mi mowil bo musial by siedziec nad autem.

Pytanie moje juz nie chodzi o sam fakty ze auto nie pali, czy Ten Citroen C2, C3 z silnikiem hdi1.4 ma jakies zabezpieczenie powypadkowe? jesli tak to gdzie to mozna w Tym dziadostwie szukac?
  • Poziom 11  
    a w jaki sposob mozna sprawdzic Cisnienie w Magistrali?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Koniec Tematu, Auto odpalilem
    kupilem Interfejsik na allegrio, skasowalem bledy i auto odpalilo!
    pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!