Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie pulpitu zdalnego

Grekiu 27 Lis 2008 11:52 1275 2
  • #1 27 Lis 2008 11:52
    Grekiu
    Poziom 12  

Witam. Mam pytanie odnośnie podłączania się do innego komputera poprzez pulpit zdalny. Chodzi mi o to czy po podłączeniu do komputera który jest hostem zalogowany użytkownik na nim zawsze jest odłączany czy istnieje możliwość żebym był podłączony przez pulpit zdalny oraz żeby osoba wczesniej zalogowana nie została odłączona?? Oczywiście wszystko mam skonfigurowane tak jak powinno byc. Prosze o odpowiedź... Słyszałem też o jakimś programie VPN. Wie ktoś coś na jego temat? Pozdrawiam i z góry dzięki

0 2
  • Servizza
  • Servizza
  • #3 27 Lis 2008 21:11
    smietniczek
    Poziom 9  

Rozwiązanie twojego problemu (o ile używasz Windows XP):

http://sig9.com/articles/concurrent-remote-desktop

Możesz też użyć (jak radzi DriverMSG) zewnetrznych programów, np: VNC, UltraVNC, Remote Admin (płatny) i wielu innych, choć do prostego zarządzania Pulpit Zdalny powinien wystarczyć.

VPN nie jest rozwiązaniem twojego problemu, natomiast może posłużyć do stworzenia wirtualnej sieci LAN (szyfrowanej) za pośrednictwem Internetu, tak, aby komputery w różnych lokalizacjach mogły 'widzieć' sie tak jakby były w tej samej sieci lokalnej. Można wtedy używać udostępniania plików, drukarek, itp.

0