Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomarańczowa kontrolka Opel Astra 1,6 96'

27 Lis 2008 11:59 6616 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Najpierw opisze jak doszło do zapalenia tej kontrolki pomarańczowej z symbolem silnika. Mianowicie na skrzyżowaniu gwałtownie ruszyłem jako lewoskręt (przeskoczyłem tzw.) no i po tym manewrze zapaliła mi się ta kontrolka. Auto szczególnie nie zawyło ani nic z tych rzeczy (wszystko w granicy normy można by powiedzieć). po zgaszeniu auta i krótkiej chwili odczekania a potem po ponownym odpaleniu kontrolka się nie pali do czasu ruszenia i przejechania paru - parunastu metrów. Odcztalem kod błyskowy i jakoś nienaturalnie mi sie coś nie zgadza bo cyfry jakie odczytalem to 1, 4, 10, 5. Rozumiem że 14 oznacza Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zbyt niskie napięcie (i możliwe że coś może być z tym czujnikiem bo przy upałach autko w korkach się grzeje) jednak co oznaczają 10 i 5 jeśli nie ma ich w tabeli ?? Może to do zlekceważenia a może i też nie - prosiłbym o wypowiedź kogoś kto się na tym zna.

Mogę dodać że po kilkunastu odpaleniach auta ta kontrolka już się nie zapala. Nie wiem czy zignorować problem czy faktycznie może coś być nie tak...

α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω α & Ω
  • Poziom 24  
    Raczej masz czterocyfrowe kody i u Ciebie wystąpił błąd 1405 - DPFE Sensor Upstream Hose Off Or Plugged
  • Poziom 10  
    A co to dokładniej oznacza ??