Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W Mój Komputer nie widzę drugiego dysku.

27 Lis 2008 12:15 2074 4
  • Poziom 9  
    Mam wielką prośbę proszę o rady.

Pojawił się problem, który wg. mojej skromniutkiej wiedzy nie mógł wogóle zaistnieć. Do rzeczy...

Zepsuł mi się komputer. Przestał działać. I tak był to staryt grzmot więc postanowiłem nie szukać przyczyny tylko wymienić wszystko na nowe.
    Zainstalowałem windows XP. Potem podłaczyłem na slave dysk z zepsutego kompa (kilka partycji, zainstalowany XPek i jakieś tam pierdoły gierki itp.). Normalnie go wykryło. Chciałem na niego wejść żeby uporządkować dane (mam zamiar zostawić to oba dyski na stałe), a tu nagle... dostępne są tylko dwie partycje z dysku na, którym teraz zainstalowałem system a tego drugiego dysku nie ma (nie widać jego partycji w Mój komputer). Wszedłem w manadżera urządzeń, dysk jest, opis: to urządzenie działa poprawnie.

Dlaczego tak jest? Co zrobić żey wejść na ten dysk?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Pierwsze co mi się nasuwa na myśl to brak SP2 w xp-ku sam mam obecnie 250bg i bez SP2 nie widzic częsci dysku (ostatnich 2-ch partycji). Za mało danych ale sprawdz z SP2
  • Poziom 21  
    Wejdź w Panel sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami

Co tam pokazuje?
  • Poziom 9  
    Nie mogę teraz sprawdzić co tam się pokazuje bo jestem w pracy (w domu nie mam teraz neta). Wczoraj wchodziłem we wszystko co się dało i pisało że działa poprawnie.

Jeżeli chodzi o te SP2 to prosiłbym o więcej informacji (co to jest i co mam zrobić dokładnie) bo ja słabo się na tym znam...

Dodano po 31 [minuty]:

Ok, te SP2 to już wiem. Servis Pack 2. Przepraszam za głupie pytanie, tak to jest jak człowiek w tym nie siedzi...

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??
  • Poziom 26  
    1) Jaki dysk: pojemność, producent mniejwiecej jak długo go uzywasz
    2) czy na innych komputerach byl sprawdzany?
    3) Jaki kolwiek soft do "prac" na dysku powinien pokazać wszystko na temat dysku; podzial partycji itp