Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatora w centrali DSC

27 Lis 2008 16:26 4350 8
  • Poziom 9  
    Wystarczy tylko zamienić stary na nowy i będzie ok , czy może są jakieś kruczki o których powinienem pamiętać przy wymianie ?
  • Poziom 32  
    wystarczy ,oprócz tego przy otwieraniu może sie właczyć alarm ale to wyłaczysz kodem,lub wprowadź w stan serwisowy a po zamianie wyprowadź ,pamietaj o ochronie jeśli podłaczona .
  • Poziom 27  
    Myślę, że nie muszę wyjaśniać, ale dla przypomnienia.
    Najpierw „zdejmujemy” napięcie podstawowe 230V, potem odłączamy akumulator. Przy włączaniu kolejność odwrotna.

• Poziom 25  
    irkor napisał:
    Myślę, że nie muszę wyjaśniać, ale dla przypomnienia.
    Najpierw „zdejmujemy” napięcie podstawowe 230V, potem odłączamy akumulator. Przy włączaniu kolejność odwrotna.

...i ustawiamy zegar w centrali.

Po zmianie akumulatora centrala może przez jakiś czas sygnalizować jego uszkodzenie. To normalne jeżeli nie trwa dłużej niż godzinę.
  • Poziom 24  
    momores napisał:
    Wystarczy tylko zamienić stary na nowy i będzie ok , czy może są jakieś kruczki o których powinienem pamiętać przy wymianie ?

Otworzyc obudowe ? :)

ROTFL :D
  • Poziom 32  
    nie wyłaczaj 230 bo nie ma potrzeby
  • Poziom 13  
    Podepnę się, czy mogę zastosować aku 12V 7 ah, zamiast 12V 7,2 ah?

• Poziom 25  
    Tak, możesz. Taka zmiana pojemności nie ma znaczącego wpływu na stan zasilania centrali. Jedynie minimalnie może się skrócić czas podtrzymania zasilania po zaniku 230V.
  • Poziom 20  
    Nowsze centrale skasują usterkę praktycznie od ręki, stare modele niekiedy trzeba uzbroić i rozbroić, a niekiedy wyłączyć centrale, podpiąć aku (w starych powinna ruszyć bez 230V) a dopiero po aku włączyć 230V i ustawić zegareczek.