Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KLV1000 - odpadła płytka podczas wysyłki.

Mikej 27 Lis 2008 17:00 2471 9
  • #1 27 Lis 2008 17:00
    Mikej
    Poziom 2  

Witam, zakupiłem poprzez wysyłkę pocztą polską paczka nie ubezpieczona bez opcji uwaga ostrożnie i przyszła w takim stanie (zdjęcie) jak sprawdzić sprawność lamp? pod płytką sa dwie cewki jakby przykręcone do płytki jedna się wyrwała ze śrubki druga jest ok, do czego to słuzy i czy da to radę naprawić.
    z góry dzięki za porady.

0 9
  • #2 27 Lis 2008 21:39
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Myślę, że ta płytka się nie urwała w transporcie. Myślę, sądząc na podstawie widocznych śladów ognia na płytce drukowanej, że ktoś lekko przesadził i nastąpiło "upalenie" wyprowadzenia dławika zasilającego anody lamp.

GM

0
  • #3 27 Lis 2008 22:38
    ekobrawo01
    Poziom 15  

Witaj lampy sprawdzić miernikiem uniwersalnym się nie da, możesz sprawdzić jedynie omomierzem żarnik, są specjalistyczne mierniki do pomiaru parametrów lamp. Lecz te mierniki posiadają nieliczni. Zamiast EL 519 możesz wstawić PL 519, PL509, EL509, 6P45S. Osobiście polecam 6P45S (żarzenie 300mA) można kupić na giełdzie elektronicznej ceny wahają się w granicach 10zł za sztukę lub poszukać w telewizorze marki rubin produkcja naszych sąsiadów ze wschodu.

0
  • #4 27 Lis 2008 23:47
    Mikej
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi.
    Nie znam się na tym, ale faktycznie każdym by to zauważył. W miejscu wypalenia przychodzi od dołu ta cewka i po wypaleniu nastąpiło urwanie, tyle, że ktoś tego nie naprawił tylko sprzedał dalej (mi) za 1200zł... przy jednej lampie brak kapturka, wiec do wyrzucenia... chociaż nie do końca jestem pewien czy poczta polska w pewnym sensie się nie przczyniła... Osoba od której kupiłem, powiedziała, że byl kiedyś naprawiany ten wzmacniacz. Może było delikatne i lekki wstrząs i pękło? Sam nie wiem co o tym myśleć.

0
  • #5 28 Lis 2008 00:48
    green33

Poziom 31  

Mikej napisał:
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Nie znam się na tym, ale faktycznie każdym by to zauważył. W miejscu wypalenia przychodzi od dołu ta cewka i po wypaleniu nastąpiło urwanie, tyle, że ktoś tego nie naprawił tylko sprzedał dalej (mi) za 1200zł...

Nie pomyliłeś się o jedno zero ? Bo to warte ze 200 - 250 zl jak sprawne ...

marcin

0
  • #6 28 Lis 2008 06:00
    SP5ANJ

Witam.

mikej

Cytat:
    Osoba od której kupiłem, powiedziała, że byl kiedyś naprawiany ten wzmacniacz

Być to był , ale nie został naprawiony.

Czasami myślę , że warto by wprowadzić zasadę wypisywania na czarnej liście , ludzi nie sumiennych i partaczy , celem piętnowania ich "wyrobów" i samego podejścia do naprawianych urządzeń. Spowodowałoby to , iż może Ci (źli warsztatowcy) pomyśleliby o zmianie zawodu.

green nie kopmy leżącego , ale faktycznie za tą cenę to można kupić na przykład wzmacniacz 1kW na ceramicznej GU74.

Pozdrawiam.

0
  • #7 29 Lis 2008 14:45
    dipol
    Poziom 33  

Wygląda na wzmacniacz na pasmo CB byle jak wykonany,brak cewek,przełączników, trafo małe czyli moc może ze 250 w doprowadzona ,kolega dał się brzydko oskubać,może reklamacja służy. Przy 4 lampach trafo powinno być przykładowo jak w rubinie 707,714 może to tylko na tych zdjęciach tak widać . Mam wykonany wzmacniacz na 2x 6p45 C trafo od Rubina 714 zasilacz ,pifiltr kondensatory do strojenia i trochę sie w pudełku uzbierało a tu jest pusto . A i tak wzmacniacz stoi na półce a używam samego trx-a tranzystorowego hm ponad 100W-wcz. W naszym gronie jest parę osób które po to zrobiły znaki żeby na kolegach zarobić hi.
    73!

0
  • #8 29 Lis 2008 16:13
    Mikej
    Poziom 2  

Już mi nie chodzi o kase tylko o fakt, rozmawiam z gościem, będe mówił, że chcę zwrotu, gość zapewnia, że wysłał sprawny wzmacniacz. Choć bardzo mi się nie chce w to wierzyć, ponoć był w "remoncie" być może podczas transportu odpadł ten dławik "być może". Pytanie do fachowców: oczywiście dało by radę to naprawić? Zapewne konieczna jest nowa płytka, i lampy muszą być jednakowe albo 6P45S albo EL-519 nie mogą być mieszane,,, czytałem specyfikacje i jest w niej, że lampa 6P45S moc maksymalna to 35W więc jeśli będzie 5 takowych lamp to z jakiej racji ma być 700W AM/1400W SSB, wychodzi 175W...
    Kto by się zajął naprawą tego sprzętu?jest ktoś chętny? najlepiej Poznań i okolice.

0
  • #9 30 Lis 2008 12:38
    dipol
    Poziom 33  

Ta ulotka to myślę ze od innego wzmacniacza,polecam literaturę poświęconą wzmacniaczom bo kolega pewnych rzeczy nie "kuma" a tu trzeba by nieco tematu rozwinąć ,Lampy elektronowe " Henela na początek się kłaniają.
    Powtarzam zostałeś perfidnie oszukany,To wzmacniacz na pasmo obywatelskie. 27-30Mhz.Robiłem próby w zawodach na lampach 6P45C 1kW mocy doprowadzonej wytrzymały 24godz i upalały się wyprowadzenia między anodą i kapturkiem.i tu jest slaby pkt tych lamp. Ten co mam aktualnie do 500Wmocy doprowadzonej można wysterować, średnio steruję ok 350W, moc sterowana w katodzie dodaje sie do mocy wyjściowej, Liniowy wzmacniacz klasy C sterowany w katodzie ok 200W w antenie.Przy 4 lampach kłania się problem pojemności wyjściowych tych lamp ok 20 pF na lampę itd..
    Nachylenie jednej lampy to ponad 40ma/v,przy sterowaniu w S1 napięcie na S2 nie może przekraczać 150v po przekroczeniu tych napięcia lampy zachowują sie b/niestabilnie
    Powodzenia!

0
  • #10 30 Lis 2008 22:49
    yes2mike

Trochę OT.

Przy takiej kwocie dodatkowe np. 60zł nie robi praktycznie żadnej różnicy. Ubezpieczony kurier i nie nie ma niespodzianek...
    W/g mnie ta płytka była by jedną z ostatnich zniszczonych rzeczy, które zdemolowałaby poczta. Przecież jest lekka i przy upuszczeniu urządzenia z wys. 4 metrów nic jej nie powinno się stać.

Czyżby pojawili się naśladowcy naszych "wspaniałych" legendarnych naciągaczy ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo