Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje kogoś, lub materiałów, jak konfigurować system LA?

ciasteczkowypotwor 28 Lis 2008 11:55 1987 14
  • #1 28 Lis 2008 11:55
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Jak w tytule, poszukuję kogoś kto potrafi konfigurować liniówkę, umie posługiwać się procesorem i mógłby mnie tego nauczyć, lub ma materiały szkoleniowe na ten temat, bądź wie skąd je wziąć. Wiem że temat rzeka, ale tak czy inaczej, zawsze chodzi o to samo.

0 14
  • #2 28 Lis 2008 21:41
    adambyw
    Moderator Akustyka

Pytanie jaką liniówkę. Przykładowo RCF ma do seri TT program Shape Designer, zadajesz mu parametry, czyli wymiary miejsca gdzie ma grać, jak wysoko podwieszasz, ile masz paczek, a program ci mówi jakie masz ustawić kąty, jak ustawić procesor każdej paczki (jak wcisnąć chyba 8 guzików), pokazuje wykres spl wieszasz i grasz.

0
  • #3 29 Lis 2008 00:14
    stageman
    Poziom 17  

Taaa, jasne.
    Jakby tak bylo to wszystkie koncerty i generalnie wszystkie eventy sluchaloby sie z przyjemnoscia. Tak jednak nie jest. Liniowka to jedno a realizator to drugie. A zdarza sie i gluchy...
    A takie bzdety jak programy do symulowania sa dla amatorow. Jest wiele firm z kredytem czy leasingiem na karku, riderowym sprzetem i kladziona impreza jedna po drugiej. Mysla, ze jak maja "program" to zawsze sound bedzie git. Goowno prawda. Sprzet trzeba ustawiac za kazdym razem (nawet w znanym miejscu) zaleznie od wielu czynnikow. Wyobrazcie sobie taka sytuacje. Szef firmy dostaje zdjecia z obiektu. Wie jak bedzie ustawiona scena i jak stoi publika. Symuluje sobie to i owo w "programie" a pozniej daje wytyczne ekipie i programy do procesora z 'odpowiednim' programem do liniowki. W tej sytuacji wystarczy, ze pojada sami technicy i malo doswiadczony akustyk... Wspolpraca z tym klientem dobiegla konca.

A po doswiadczenie kolego (tworco tematu)idz do firmy naglosnieniowej. Zaproponuj pomoc przy sprzecie za krotka nauke obslugi procesora.

pzdr.

0
  • #4 29 Lis 2008 02:41
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Wiem że można iść do firmy nagłośnieniowej, pracuje w takowej, jednakże poszukuje materiałów na ten temat. Programy do symulacji odłóżmy dla tych co słuchają nagłośnienia, a nie mają za zadanie postawić je zestroić i zagrać na nim dobrym soundem. a L-acoustics ma soundvision, a D&B ma arraycalc. I co z tego? Mi nie chodzi o to czy ktoś ma program czy nie.

0
  • #5 29 Lis 2008 13:13
    adambyw
    Moderator Akustyka

Chyba mnie nie zrozumieliście dobrze. Rozkładając liniówkę RCF'a trzeba przeprowadzić symulację, którą robi się 2-3 minuty, żeby wiedzieć jak ustawić procesory i kąty. To jest program dla ludzi ustawiających i strojących sprzęt. Generalnie rozstawić rcf'a jest łatwo, bo nie ma tam zbędnych kombinacji. kilka kątów, 5 guzików procesora i ma grać jak trzeba.

Poniżej raport symulacji plenerku i hali sportowej z trybunami.

Poszukuje kogoś, lub materiałów, jak konfigurować system LA?Poszukuje kogoś, lub materiałów, jak konfigurować system LA?

Chodzi mi mniej więcej o to że bez obliczeń ciężko zestroić system na oko i ucho.

0
  • #6 29 Lis 2008 13:48
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Mistrzu, dobrze wiem ze jest program, ale co mam zrobić kiedy jadę z liniówką Meyera końcówkami Lab Gruppen i procesorem DBX-a? Program jest użyteczny tylko gdy gram na gotowym zestawie, a tak w większości przypadków nie obliczy on wszystkiego tak jak powinno być. A już zupełnie nie zadziała gdy powieszę np. KUDO na front a outfill Melodie A suby wezmę 700hp.
    Programy sa tak naprawdę mało użyteczne.

0
  • #7 30 Lis 2008 09:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 30 Lis 2008 15:35
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

No właśnie Poppinie, jakoś nie wystarcza mi wiedzieć jak podłączyć paczki i powiesić je potem, chciałbym jeszcze wiedzieć jak to wszystko się zestraja. Powiem Ci że ostatnio mój kumpel akustyk zestroił liniówkę - małą 6 paczek wiszących do tego fabrycznie 6 subów na 12" na stronę i dołożył do tego zwykłe paczki jako frontfill i zwykłe Suby na 18" w 2 klastrach. Po odpaleniu masakra, po zestrojeniu chłopaki z firmy która to przywiozła powiedzieli że nie wiedzieli ze to może "tak" zagrać. No i o tę kwestię mi chodzi, jak to robić by było dobrze. Kiedy nie da sie wykorzystać programu bokorzysta się z innych procesorów niż dedykowane do paczek, jak i paczki mieszane.

0
  • #9 30 Lis 2008 21:45
    filioman
    Poziom 27  

Hmmm, ale po co mieszać paczki??? Mam L-Acoustics, i nie zamierzam tego mieszać (i nie mam potrzeby) z inną firmą... Wiem że nie gwarantuje to efektu, dlatego nie biorę się za takie imprezy.

0
  • #10 30 Lis 2008 22:12
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Powiem Ci właśnie że da się zestroić verteka z milo. Dlatego pytam o takowe materiały, aby dowiedzieć się jak to uczynić

0
  • #11 01 Gru 2008 10:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 01 Gru 2008 10:44
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

No praktyka najlepsza, ale są do tego książki słyszałem....

0
  • #13 05 Lip 2012 20:05
    Leniuuszek
    Poziom 2  

kolego adambyw chciałbym sie zapytać co to za program jest który jest w Twoim poście??

0
  • #14 05 Lip 2012 21:58
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Leniuuszek, polecam easefocus.

0
  Szukaj w 5mln produktów