Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk samsung SV8004H błąd wejscia /wyjscia na dysku D

28 Lis 2008 12:38 5493 11
 • Specjalista AGD
  Witam mam problem z dyskiem samsung sv8004h przy podłączeniu do kompa jako 2 dysk i sprawdzeniu paragon megic wyświetla komunikat błąd wejścia wyjścia .
  Cała historia wygląda tak dostałem do naprawy kompa z uszkodzonym zasilaczem i płytą główną przy sprawdzaniu dvd i dysku okazało się że dvd sprawne a dysk jak podłączyłem do innego kompa i chciałem odpalić system ukazało się że coś z systemem jest nie tak .więc podłączyłem go jako slave (na wspólnej płycie z dyskiem z którego odpalony był xp pokazywał mi dysk że jest to dysk E i ma ”0” bajtów ,więc podłączyłem go w domu do lepszego kompa jako master i na 2 taśmę i pokazało się że ma 3 dyski dysk E około 8GB dysk D ma około 24GB i dysk E 0 B dysk chyba razem ma 80GB ale jest przestawiony zworą na 32G i chyba dlatego dysk E ma 0B . Z racji tego że system na dysku był padnięty chciałem przegrywałem dane z dysku C na D za pomocą total commandera przegranie danych szło bardzo wolno ale przegrałem (ale popełniłem błąd bo przegrałem na zasadzie przenieś a nie kopiuj przez co usunęły się dane z dysku C) po zresetowaniu kompa przy starcie systemu system stwierdził że jest brak spójności na dysku na dysku C i przeprowadził scan disk wypadł dobrze i system się uruchomił ale nie miałem dostępu do dysku D więc uruchomiłem paragon magic i sprawdzam co jest okazuje się że dysk C ma format ntfs a dysk D fat32 dysk E niesformatowany . Do dysku C można wejść i jest dostęp do plików które zostały do dysku D nie ma dostępu i po chwili wyświetla komunikat błąd wejścia/wyjścia ale wydać że dysk ma około 24GB i dane zajmują 11GB .Co należało by zrobić aby odblokować te dane z dysku D .
  Oczywiście jak piszę że chodzi o dysk C to mam na myśli dysk z dysku uszkodzonego a nie z tego z którego działa system bo ten dysk podłączałem go jako dysk startowy tylko raz i system się nie chciał uruchomić był tylko komunikat jaki system zainstalować home czy profesional .
  Jak podłączam dysk jako slave i jako 2 to system xp widzi tylko dysk E „0” . Co zrobić żeby odzyskać dane z dysku D ?
  Aha przy uruchomianiu systemu teraz chce robić scan dysku D ale jest tylko informacja że nie może zapisać dziennika zdarzeń . Proszę o info dość prosto opisywać bo nie jestem mocny w żargonie komputerowym
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista HDD Recovery
  Ehhhh ...
  Cytat:
  Co zrobić żeby odzyskać dane z dysku D ?
  Przede wszystkim było trzeba wcześniej popatrzeć tutaj na forum a teraz to w sumie to ciężko będzie jak w ogóle się coś uda

  1) Kopia posektorowa (DMDE) lub R-Studio (wers.Demo)
  2) Jak już kopia posektorowa będzie to popracować będzie na niej można

  Podaj SMART dysku i pierwsze 0-100 lba z kopi .
 • Specjalista AGD
  Wiadomo że można zaglądać ale nie spodziewałem się problemów myślałem że przerzucę dane na d na dysku c postawię nowy system i będzie działać a tu zonk.
  Podaję smart dysku trochę przeszkodziła lampa błyskowa ale chyba da się odczytać .
  Dysk samsung SV8004H błąd wejscia /wyjscia na dysku D

  ale mam problem lba dysku nie bardzo wiem gdzie to zapisać i jak to odczytać później aby tu pokazać tu na elektrodzie
 • Specjalista HDD Recovery
  No to ligika DMDE posektorowa na początek
  Cytat:
  ale jest przestawiony zworą na 32G
  A a teraz jest w trybie 32G czy wyjołeś już ta zworkę ?
 • Specjalista AGD
  próbowałem ale chyba było to samo a nie chcę po prostu robić nie potrzebnych rzeczy aby nie narobić dalszych problemów
 • Specjalista HDD Recovery
  Jeśli dysk 1) Miał zworkę wcześniej kiedy pracował i tak zakładane były partycje i praca systemu to rozumie że od początku było ok. 2) Jeśli dysk ma widzieć więcej niż 32 G to musi mieć zdjętą blokadę wtedy należy użyć DMDE lub R-Studio do zrobienia kopi posektorowej i z obrazka odzyskiwać dane.

  Obraz dysku z R-Studio Demo https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5793833#5793833 tu przykład
 • Specjalista AGD
  Dysk był ustawiony ze zworką tak pracował .Dysk ma chyba 80GB .czyli jak dobrze rozumiem muszę znaleźć dysk co najmniej 80GB i zrobić posektorową kopię dysku i z tego odzyskać dane . a czy ten dysk da się sformatować i będzie działał czy nadaje się na złom ?
 • Specjalista HDD Recovery
  Dysk jak na razie wygląda dobrze ale o tym po kopii najpierw kopia i odzysk tego co się da a potem dysk.

  I bardzo ważne pytanie po co miałeś to ograniczenie 32G i pokaż zdjęcie zworek oraz naklejki dysku.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista AGD
  No rozumiem dane najważniejsze a z dyskiem potem można zobaczyć i chyba z tym odzyskiem też zwrócę się do kolegi co ma większe pojęcie niż ja na razie wielkie dzięki za pomoc ewentualnie później będę rozwijał temat

  Dodano po 4 [minuty]:

  dysk był zworkowany bo chyba płyta czy bios nie widział takiego dużego dysku.