Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie wzmacniacza/amplitunera do kolumn.

vati 28 Lis 2008 13:15 924 2
  • #1 28 Lis 2008 13:15
    vati
    Poziom 9  

Witam.
    Pewnie zaraz dostane milion odpowiedzi że temat już był. I choć po trochu się z Wami zgodzę to moja "konfiguracja" sprzętowa jest zapewne nietypowa.. (chociaż?).
    No więc tak, posiadam dwie kolumienki altus 110, i prawie jak space 86 (inne soprany i gwizdki, gdm 12/60 i gdw 9/15/6). Pokój 4x3, przód altusy tył space. Od kilku długich miesięcy wierzyłem w swoją teorie ze wzmacniacze kina domowego WCALE nie są takie tragiczne przy stereo. Niestety moja teoria nie przetrwała i nastał czas na powrót do stereo. To czego oczekuje od nowego wzmacniacza (może lepiej amplitunera ? ale chyba nie w tej cenie), to stereo z dobrą sceną, czystym sopranem (wiem wiem, altusy sopranem zniszczą wszystko, nadejdzie zmiana na jakieś kopułki) i dobrze schodzącym bassem (nie wiem jak to nazwać, mocnym brzmieniem?), nie podnieca duża ilość wattów, może być nawet 2x 35, jeżeli tylko uda się wysterować cały mój zestawik (lubię czasem głośno posłuchać). Moja historia rozpoczęła się od kilku porządnych Uniterek, poprzez yamahe która brzmieniowo może mnie nie zaskakiwała ale miło było jej posłuchać (niestety nie znam modelu, ale jakiś stary amplituner), poprzez całkowity niewypał sony-ego de400 czy jakoś tak (5.1) i kończąc na yamasze v361. Na ogół słucham czarnego rapu, muzyki filmowej, a także trance-u i hip hopu. Chociaż i tak wolał bym troszkę niższe zejście kosztem dynamiki. Na wzmacniacz/amplituner mam do 400zł. Moje typy to coś z NAD-a 304? 302?, Pioneer serii A? A co Wy możecie zaproponować? Może jakiś Denon? Marantz?
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

0 2
  • #2 28 Lis 2008 20:03
    vati
    Poziom 9  

Czy nikt naprawdę nie mógłby mi czegokolwiek sensownego podpowiedzieć w moim problemie? Może jakiś pioneer serii A, np A-450? Mogę go dostać w naprawdę nieskazitelnym stanie. Czy to byłby sensowny wybór?

0
  • #3 30 Lis 2008 13:56
    vati
    Poziom 9  

"Dziękuje" wszystkim za "pomoc" kupiłem Denona pma-560, dość ciepły, miękki, i wg. mnie ma namiastkę potęgi. Trochę zbyt jasny jak do altusów, ale sądzę że po zmianie gwizdków na jakieś kopułki zagra o niebo lepiej z całym zestawem. Pozdrawiam. (za denona dałem 350zł jest w stanie, jak nowy.)

0