Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc! - drugi konwerter

20 Mar 2004 11:25 6986 18
  • Poziom 10  
    Kupiłem tuner firmy ferguson i wszystko jest oki ale chcę podłączyc drugi konwenter i nie mogę złapać obrazu.
    :( pierwszy konwenter ustawiony jest na Hot Birda i jakośc sygnału jest extra bo polsaty odbieram z jakością 80% a reszta nadaje jescze lepszy sygnał pomiędzy 90-99% zakładam zeza podłanczam drugi konwenter i ustawiam go za pomocą Sat Findera. udaje mi sie ustawić taki sygnał że tuner wyświetla moc sygnału na 70-90% ale nie mam obrazu.
    nie weim czy trzeba podłączyć diseq i dopiero szukać?
    ale bez diseqa też powinien ten kon. w zezie przy bezpośrednim podłączeniu odbierać kanały z astry.
  • Poziom 18  
    Rozumowanie jest jak najbardziej prawidlowe drogi lnb podlaczony do tunka jako pojedynczy powinien odbierac programy z Astry. skoro nie odbiera to wniosek jest jeden - zlapales satelite ale to nie jest Astra. Tuner pokazuje poziom i jakosc sygnalu nie rozrozniajac z jakiego jest satelity. Szukaj dalej lnb ma astre w zezie powinien byc z lewej strony od glownego (patrzac na antene od strony satelity) odleglosc miedzy nimi to 3 stopnie katowe lub okolo 2cm przy antenie o srednicy 80cm pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ok zakładam kon. na Astrę z lewej strony patrząc w stronę satelity.
    mniejsza wiem gdzie założyć zeza bo przekręcałem całą antene na astrę i wiem dokładnie gdzie ten satelita jest.
    Ale mam wątpliwości bo antena ma 60 cm średnicy i wydaje mi się że to za mało, sklepie mówili że dla cyfrowej 60 dla dwóch konw to wystarczająco!?
    :?: Jeśli na 60 powinno być dobrze to kon będą w odległości mniejszej niż 2 cm?! więc musze przerobić zeza bo nie można tym ustawić mniej niż 2 cm (zeza mam uniwersalnego _ plastikowego) więc przerobię i bede próbował dalej. :)
  • Poziom 22  
    Wydaje mi się jednak że antena 60-ka to troszeczkę za mało jak na zeza,aczkolwiek przy dokładnym ustawieniu niektóre programy powinny chodzić bez zastrzeżeń.Naprościej jest ustawić antenę i zeza podłączając tuner analogowy(wtedy widzisz co robisz),a na cyfrówce to albo jest albo nie(poza tym niewiadomo co)Ustaw na analogu a wtedy podłączj cyfrówkę.Tak będzie łatwiej i dokładniej.Pzdr.Grzesiek
  • Poziom 10  
    Ok Wymieniłem czaszę na 80 cm. nie mam dostępu do tunera analogowego bo na wsi nie chca mi takiego pożyczyć.
    mam pyt jeszcze o DiSEqC: które wejście jest pod którego satelitę A czy B jest pod Astrę? czy to bez różnicy?
    Tuner mam firmy FERGUSON typ AF 2018 SE. jesli uda mi sie złapać astrę na bezpośrednim połączeniu tunera z konw. w zezie to czy po podłączeniu DiSEqC będe musiał zmieniać w tunerze takie ustawienia jak: w ustawieniach anteny: 1 pozycja, 2 tryb dokładnego pozycjonowania 3 wielkość skoku, nastawy ograniczeń, przesuwanie i obracanie ant. do czego takie ustawienia służą?
    Wiem że po podłączeniu musze ustawić weście na DiSEqC 2.0 port do odpowiedniego satelity w ustawieniach tunera, a do czego reszta jest potrzebna?
  • Poziom 14  
    Witaj-widzę że masz problem i nikt nie pomaga ja też nie jestem mocny i podobny problem wczoraj mnie wykończył nerwowo.
    Robiłem już zeza u siebie 2 lata chodzi, teraz szwagierka niepełnosprawna prosiła- to trzeba pomóc.Wszystko chodzi ale tak jak u Ciebie na bezpośrednim połączeniu jak podłącze diseqc to tylko HB jest.
    Sprawdzałem przełącznik (HFelektronika diseqc 1.0 2/1) u siebie (Sagem)dobry-sprawdzałem tuner Opentel ODS 3500F na swoim diseqc (Vector 2.0 2/1) nie pracuje,czasem przełączył przeważnie z ostatniego pr. na pierwszy i odwrotnie co to może być?
    Ktokolwiek Wie proszę czekam na pomoc -szwagierka wraca ze szpitala w środę i ma obiecaną TV TRWAM.
  • Poziom 16  
    Witam ! montowałem ostanio taki tunerek razem z zezem i cały problem jest po stronie ustawienia w menu tunera. To znaczy musicie przypisac konkretnie satelite do do danego sygnału diseqc to znaczy np. astra- diseqc A a hotbird diseqc B lub odrwrotnie i po problemie! Trzeba tylko poszukać w menu tunera i to ustawić. Ja wam nie podpowiem bo niestety nie mam tego fergusona przed sobą
  • Poziom 16  
    Dunkan napisał "Ok zakładam kon. na Astrę z lewej strony patrząc w stronę satelity". Myśle że konwenter powinien być z drugiej strony. Proste prawo fizyki kąt padania jest równy kątowi odbicia w tym samym srodowisku.
  • Poziom 14  
    A ja w Opentelu wpisałem Diseqc-toneburst A -Hot Bird -toneburst B -ASTRA i nic tylko HB świeci.
    Nie wiem czy trzeba 22 kHz włączyć? można tylko wtedy jak wpiszę Lnb standart,ja wpisałem uniwersal ,chyba dobrze bo takie są, wiecej grzechów nie pamiętam -prosze o...
  • Poziom 22  
    jeśli chodzi o założenia drugiego konwertera to musi on być z prawej strony konwertera głównego(stojąc za anteną)Podłączenie do przełącznika nie ma żadnego znaczenia co gdzie.Ważne jest tylko wyjście do tunera.Ustawień diseqa dokonujemy w menu tunera.i to wszystko .Nie pamiętam dokładnie gdzie to jest akurat w tym tunerze.Sprawdź jeszcze tylko czy ten tuner obsługuje ten tup przełącznika,bo się tylko nakombinujesz a efekt będzie mizerny
  • Poziom 10  
    OK Ustawiłem Astrę podłączyłem DiSEqC i wszystko działa, jest obraz.
    zakładałem to po ciemku o 21.30 więc muszę tylko trochę dostroić i będzie ok. :D
    Mam jeszcze jedno malutkie pytanko: czy ma ktoś oprogramowanie do tunera AF-2018SE pozwalające na odbieranie polsatu :?: (bo bezszczelni TVN TURBO mi zakodowali) nie wystarczył im TVN 24 :!:
  • Poziom 27  
    orginalna miska po cyfrze , 3 konwertery spokojnie! daja rade , mozna nawet cztery..
    Przy tak malej czaszy gdy HB jest glowny , ASTRA19.2 doslownie dotykaja sie "leb w leb".
  • Poziom 18  
    Wszystko pieknie jesli jest dobra pogoda. Gdy zacznie troche sypac sniegiem czy spadnie wiekszy deszcz zaczynaja sie schody z satelitami ze skrajnych LNB. Do anteny z C+ z zezem powinno sie stosowac LNB z feedem dielektrycznym a nie stozkowym. poza tym wiekszosc przelacznikow bez wzgledu czym jest sterowana posiada duze tlumienie dla Bwcz i jest to dodatkowym utrudnieniem. W skrajnych przypadkach lepiej oplaca sie zejsc oddzielnymi kablami do tunera i tu przelaczac konwertery. Poza tym nalezy pamietac tez o kablu i na tym nie powinno sie oszczedzac powinien miec najmniejsze tlumienie dla 2Ghz i jego dlugosc tez nie moze byc nieskonczona czym mniej tym lepiej, lecz tez nie zawsze bo przy dlugosciach ponizej 6m w gre wchodzi dopasowanie falowe i jak ktos ma pecha i zle utnie to przy najlepiej ustawionej antenie moze miec tylko menu na ekranie. tak wiec najlepiej miedzy 6 a 30m . pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Rozwiązałem problem z zezem na Opentelu.
    Sam sobie pomogłem, jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy -podpowiem.
  • Poziom 37  
    Inne wymwgania są co do wielkości "talerza" w Szczecinie i Zielonej Górze a inne w Lublinie. Jeśli natomiast chodzi o warunki atmosferyczne to czytałem kiedyś takie wyjaśnienie, antena 60 cm - 92% czasu odbiór bez zastrzeżeń, antena 125 cm - 98% czasu odbiór dobry. Nigdy jednak nie ma tak, żeby 100% czasu, niezależnie od wielkości anteny, odbiór był bez zakłóceń.
  • Poziom 27  
    oczywiscie , jak jest mocna burza to nawet kumpel co ma 90' ma brak sygnalu.
  • Poziom 2  
    I ja prosze o pomoc! Mam podobny dylemat tylko w moim przypadku chodzi o Cyfrowy dekoder polsatu. standardowo ustawiony jest on na HB. Aby odbierac poprzez niego wiecej kanałów trzeba dołożyc 2 konwerter i oczywiscie diseq. Mam tylko mały zgryz. Gość w sklepie w którym kupiłem dekoder, stwierdził że sam kombinował w ten sposób i po sprawdzeni około 4 różnych przełączników różnych firm żaden nie działał z dekoderami. Dlatego prosze o pomoc. I informacje czy jest to prawdą. Wolałbym to wiedzieć zanim wyłoże pieniądze na cały ten złom. I zanim bede ryzykował moim zyciem włażąc na dach domu żeby dostać sie do anteny.. Z góry dziekuje i jeszcze raz prosze o rade.
  • Poziom 24  
    dj_malek napisał:
    ...chodzi o Cyfrowy dekoder polsatu...

Niestety prawda jest taka, że nie wszystko ze wszystkim prawidłowo współpracuje.
    Zależy to od tunera, przełącznika a także konwerterów, a nawet od długości i jakości kabla.
    Zakładając naturalnie że dokonało sie prawidlowych ustawień w menu tunera. A te ustawienia nieraz nie są precyzyjnie opisane w instrukcjach.
    Żeby uzyskać jakieś porady, musisz przede wszystkim podać markę i model tunera.
    W linku poniżej masz jeden z przykładów
    http://www.dipol.com.pl/bib24.htm
  • Poziom 2  
    Jeżeli znamy markę dekodera i posiadamy dobry markowy diseqc zazwyczaj nie ma problemu z poprawnym ustawieniem diseqc na astre przy cyf. polsacie Oczywiście na antenie orginalnej z polsatu możemy odebrać sygnał ale na granicy min. czyli przy złych warunkach atmosf. niech was nie zdziwią zaniki sygnału lub piksel na obrazie W takich sytuacjach nawet przy antenie 90 cm może zachodzić takie zjawisko zależy to od nasilenia np. opadów deszcu lub śniegu Zapraszam na www.multiplex-tv.ovh.org "ŚWIAT W ZASIEGU PILOTA":idea: