Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter osa zoom-50 gaśnie

krystian66 28 Lis 2008 17:37 3509 9
  • #1 28 Lis 2008 17:37
    krystian66
    Poziom 14  

Mam skuter osa zoom (przejechałem tym skuterem parę tysięcy km.) w którym nastąpił problem taki że po przejechaniu około 8 km gaśnie silnik wyłączają sie wszystkie kontrolki gasną światła i nie można go odpalić trzeba poczekać z 15 min (wydaje mi się żeby ostygł) i można dalej śmigać około 8 km i tak w kółko co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ??

0 9
  • #2 02 Gru 2008 12:10
    Arski1
    Poziom 10  

Przyczyną gasnięcia skutera może być w tym przypadku nawet uszkodzenie cylindra.nie wyklucza to jednak innych przyczyn jak przegrzanie się cewki WN lub kondensatora.Przed zakupem części radziłbym sprawdzenie cylindra i tłoka oraz przeczyszczenie kranika podającego paliwo do komory gaźnika.

0
  • #3 02 Gru 2008 12:16
    MakroSerwis
    Moderator Samochody

Sądzę, że przyczyny należy szukać w wadliwej instalacji ładowania akumulatora, lub uszkodzeniu styków stacyjki.

0
  • #4 02 Gru 2008 13:29
    bruns
    Poziom 30  

krystian66 napisał:
    po przejechaniu około 8 km gaśnie silnik wyłączają sie wszystkie kontrolki gasną światła i nie można go odpalić trzeba poczekać z 15 min (wydaje mi się żeby ostygł)
    No właśnie z opisu nie wynika dokładnie czy silnik gaśnie w wyniku przegrzania czy najpierw jest zanik prądów i w wyniku tego silnik gaśnie . Napisz coś więcej bo to może być usterka związana z chłodzeniem , smarowaniem lub instalacją elektryczną .

0
  • #5 03 Gru 2008 16:19
    krystian66
    Poziom 14  

No właśnie nie wiem do końca czy to jet z powodu przegrzania czy z innego tylko przypuszczam. Będe musiał popsprawdzać podejrzewam także, że cos z łądowaniem może być ponieważ akumulator nie trzyma prądu i musze odpalać starterem nożnym ręczny po przejechaniu paru km starcza tylko na 1 odpalanie. Jeszcze pytanie ile trzeba przejechac km żeby całkowicie sie naładował akumulator ?? i czy można łądowac taki akumulator 3 Ah zasilaczem 12v prąd około 600 mA ??

0
  • #6 03 Gru 2008 19:21
    bruns
    Poziom 30  

krystian66 napisał:
    No właśnie nie wiem do końca czy to jet z powodu przegrzania czy z innego
    No to jak Ty nie wiesz jadąc skuterem to my tym bardziej .
    Jak silnik się przegrzewa to zaczyna stopniowo tracić moc i ciężko pracować ,tak jakbyś jechał pod górę a w końcu gaśnie .

0
  • #7 03 Gru 2008 19:31
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

bruns napisał:
    Jak silnik się przegrzewa to zaczyna stopniowo tracić moc i ciężko pracować ,tak jakbyś jechał pod górę a w końcu gaśnie .

Nie zawsze, czasami stanie w jednej chwili

0
  • #8 03 Gru 2008 20:08
    bruns
    Poziom 30  

goldwinger napisał:

Nie zawsze, czasami stanie w jednej chwili
    Tak ale to jest całkowity "zacier" tłoka w cylindrze . Często spotykany w silnikach dwusuwowych dużej mocy gdzie chwilowy spadek mocy spowodowany przegrzaniem poprzedzającym zatarcie tłoka jest mało zauważalny .
    W silniczkach małej mocy przegrzanie i "puchnięcie" tłoka powoduje często jego zgaśnięcie bez pełnego zatarcia tłoka . Po ostygnięciu wszystko wraca pozornie do normy , ale tylko pozornie bo układ tłok-cylinder jest i tak uszkodzony .

0
  • #9 03 Gru 2008 20:14
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

No toć o tym mówię :)

0
  • #10 03 Gru 2008 22:40
    krystian66
    Poziom 14  

W moim przypadku jest tak że skuter nie traci mocy pracuje normalnie i w pewnym momencie wyłancza się gaśnie i staje następnie mogę go odrazu odpalić starterem ręcznym ale w ciągu 30 sek znowu gaśnie dlatego trzeba odczekać z 15 min. Po tych operacjach akumulator jest totalnie wyczerpany (mowie tu o 1 odpaleniu przy pomocy rozrusznika) i trzeba starterem nożnym odpalać (po tych 15 min) i mozna śmigać znowu z 8 km i tak wkółko.

0