Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter osa zoom-50 gaśnie

28 Nov 2008 17:37 3620 9
  • Level 14  
    Mam skuter osa zoom (przejechałem tym skuterem parę tysięcy km.) w którym nastąpił problem taki że po przejechaniu około 8 km gaśnie silnik wyłączają sie wszystkie kontrolki gasną światła i nie można go odpalić trzeba poczekać z 15 min (wydaje mi się żeby ostygł) i można dalej śmigać około 8 km i tak w kółko co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ??
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Przyczyną gasnięcia skutera może być w tym przypadku nawet uszkodzenie cylindra.nie wyklucza to jednak innych przyczyn jak przegrzanie się cewki WN lub kondensatora.Przed zakupem części radziłbym sprawdzenie cylindra i tłoka oraz przeczyszczenie kranika podającego paliwo do komory gaźnika.
  • Moderator of Cars
    Sądzę, że przyczyny należy szukać w wadliwej instalacji ładowania akumulatora, lub uszkodzeniu styków stacyjki.
  • Level 30  
    krystian66 wrote:
    po przejechaniu około 8 km gaśnie silnik wyłączają sie wszystkie kontrolki gasną światła i nie można go odpalić trzeba poczekać z 15 min (wydaje mi się żeby ostygł)
    No właśnie z opisu nie wynika dokładnie czy silnik gaśnie w wyniku przegrzania czy najpierw jest zanik prądów i w wyniku tego silnik gaśnie . Napisz coś więcej bo to może być usterka związana z chłodzeniem , smarowaniem lub instalacją elektryczną .
  • Level 14  
    No właśnie nie wiem do końca czy to jet z powodu przegrzania czy z innego tylko przypuszczam. Będe musiał popsprawdzać podejrzewam także, że cos z łądowaniem może być ponieważ akumulator nie trzyma prądu i musze odpalać starterem nożnym ręczny po przejechaniu paru km starcza tylko na 1 odpalanie. Jeszcze pytanie ile trzeba przejechac km żeby całkowicie sie naładował akumulator ?? i czy można łądowac taki akumulator 3 Ah zasilaczem 12v prąd około 600 mA ??
  • Level 30  
    krystian66 wrote:
    No właśnie nie wiem do końca czy to jet z powodu przegrzania czy z innego
    No to jak Ty nie wiesz jadąc skuterem to my tym bardziej .
    Jak silnik się przegrzewa to zaczyna stopniowo tracić moc i ciężko pracować ,tak jakbyś jechał pod górę a w końcu gaśnie .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    bruns wrote:
    Jak silnik się przegrzewa to zaczyna stopniowo tracić moc i ciężko pracować ,tak jakbyś jechał pod górę a w końcu gaśnie .

Nie zawsze, czasami stanie w jednej chwili
  • Level 30  
    goldwinger wrote:

Nie zawsze, czasami stanie w jednej chwili
    Tak ale to jest całkowity "zacier" tłoka w cylindrze . Często spotykany w silnikach dwusuwowych dużej mocy gdzie chwilowy spadek mocy spowodowany przegrzaniem poprzedzającym zatarcie tłoka jest mało zauważalny .
    W silniczkach małej mocy przegrzanie i "puchnięcie" tłoka powoduje często jego zgaśnięcie bez pełnego zatarcia tłoka . Po ostygnięciu wszystko wraca pozornie do normy , ale tylko pozornie bo układ tłok-cylinder jest i tak uszkodzony .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    No toć o tym mówię :)
  • Level 14  
    W moim przypadku jest tak że skuter nie traci mocy pracuje normalnie i w pewnym momencie wyłancza się gaśnie i staje następnie mogę go odrazu odpalić starterem ręcznym ale w ciągu 30 sek znowu gaśnie dlatego trzeba odczekać z 15 min. Po tych operacjach akumulator jest totalnie wyczerpany (mowie tu o 1 odpaleniu przy pomocy rozrusznika) i trzeba starterem nożnym odpalać (po tych 15 min) i mozna śmigać znowu z 8 km i tak wkółko.