Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podpięcie głośników do karty dźwiękowej E-Mu 1212

myslaw92 28 Nov 2008 17:53 3997 13
    myslaw92
    Level 11  
    Witam.
    Chciałbym podpiąć kolumny (lewa prawa) bezpośrednio do mojej karty dźwiękowej, którą mam w komputerze. Karta posiada wejścia na lewy i prawy kanał. Jednak nie wiem o jakiej mocy głośniki podpiąć i czy w ogóle można to zrobić. Jeżeli nie-kupię mikser (ale po co wyrzucać pieniądze skoro można podłączyć ?). Jeżeli-tak chciałbym wiedzieć o jakiej mocy mogłyby to być głośniki, żeby nie "przedobrzyć"
    PS
    Ewentualnie jakby się znalazł jakiś tani mikser to prosiłbym o link na PW. I czy taki mikser podpinałbym pod kartę czy pod kompa ? Bo karta z dobrze skonfigurowanymi opcjami daję wiele na jakości.
    Pozdrawiam.
    Krzychu7
    Level 40  
    Nie możesz podłączyć bezpośrednio żadnych głośników do wyjścia karty dźwiękowej.
    myslaw92
    Level 11  
    Czyli muszę kupić mikser ? Posiadam przed wzmacniacz "Tube Ultragain Mic 200" i z karty idą do niego kable a dalej do mikrofonu. Mikrofon MXL 990 wymaga zasilania Phanthom +48. Czyli musiałbym sprzedać przedwzmacniacz, i kupić mikser ? Skoro tak to prosiłbym o pomoc przy wybraniu. Tak do 200-300 zł może na początek :)
    Pozdrawiam!

PS
    Ja znalazłem takie coś na allegro
    "TAPCO MIX 60 MIX60 MIX-60 - KOMPAKTOWY MIKSER"
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    ech. jeśli kolumny są aktywne to możesz wyjść bezpośrednio z karty do kolumn. Jeśli pasywne to musisz mieć jeszcze końcówkę mocy

Dodano po 1 [minuty]:

Rozumiem, że kolumn jeszcze nie masz i pwenie chcesz kupić monitorki do odsłuchu??
    myslaw92
    Level 11  
    ta, mam zamiar kupić, ale nie wiem czy kupić same kolumny czy mikser i o to mi się rozchodzi. Jakie głośniki żeby chodziły ?
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    po pierwsze do czego Ci one potrzebne??
    do odsłuchu miksowanych utworów??

Jaki jest twój budżet??
    myslaw92
    Level 11  
    A więc zrobiłem sobie studio w piwnicy i nagrywając kawałki będę miał słuchawki. Następnie po nagraniu i zmixowania kawałka chciałbym odsłuchać to na głośnikach a nie przepalać na płytę i lecieć do domu :).
    Mój budżet na głośniki powiedzmy do 200 zł max. A jeżeli w grę wchodzi jeszcze mikser to do 100 zł.

Posiadam jeszcze głośniki od wieży Aiwa i powiem że mi wystarczą na ten czas. Musiałbym tylko dokupić przełączkę aby podpiąć to pod wejscie karty. Tylko nie jestem pewien czy będą one chodzić. I dlatego pytam czy tak można w stosunku do mojej karty.
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    cienko z budżetem ale mam dla Ciebie propozycję, moim zdaniem bardzo dobrych monitorków (spotkałem się z opiniami, że gadają jak monitorki studyjne :D)

tylko nie pamiętam dokładnie który z tych dwóch modeli brzmi lepiej bo oba słuchałem :
    GENIUS SP-HF 3000A około 220zł
    GENIUS SP-HF2.0 2000X okolo 160zł

Będą na bank lepsze od twojej aiwy i wychodzisz z twojej karty kablem RCA i wchodzisz RCA :D

Dodano po 10 [minuty]:

sorry u Ciebie są minijacki wyjścia więc kabel będą dwa kable minijack na rca

Moderated By Artur k.:

EMU1212 ma wyjścia minijack?
    Kolega chyba w życiu nie widział tej karty nawet na zdjęciu.

Artur k.
    Admin of Audio group
    myslaw92 wrote:
    Posiadam jeszcze głośniki od wieży Aiwa i powiem że mi wystarczą na ten czas.

Do tych kolumn potrzebujesz mieć wzmacniacz, a nie żaden mikser.
    Bezpośrednio do karty można podłączać jedynie kolumny głośnikowe aktywne.
    myslaw92
    Level 11  
    Dziś rozwiązałem problem :) Wziąłem starą wieżę podpiąłem do niej głośniki a potem podłączyłem wieżę pod kompa i chodzi elegancko. A czy można podłączyć pod wieże więcej niż 2 głośniki ? Bo mam jeszcze 2 słabsze ale nie mam już wejść na nie. Głośniki mają zakończenie "drucików" które wkłada się do otworu i zaciska.
    Pozdrawiam!
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    można kombinować ale raczej zepsujesz Sobie tylko jakość. Słuchaj w tej karcie twojej dźwiękowej to są wyjścia minijack czy jack??
    myslaw92
    Level 11  
    Jack. A oto zdjęcie (właśnie takie wejścia mam)
    Podpięcie głośników do karty dźwiękowej E-Mu 1212
    No a skoro ma się coś psuć to poczekam, może sobie jakiś mikser kupie w przyszłości. A gdzie najlepiej ustawić te głośniki (pomieszczenie wyłożone pianką akustyczną ze stożkami o wysokości 3 cm, o wymiarach 3,5 metra na 2,5 metra) myślę że w rogu będzie najlepiej.
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    powinieneś po obu stronach monitora delikatnie pod kątem w stronę miejsca w którym siedzisz i na wysokości głowy. co do odległości od siebie kolumn to próbuj jak będzie najlepiej