Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu (części wobrazu ) w magnetowidzie Sony SLV 715

26 Paź 2002 21:35 2295 8
  • Poziom 17  
    Właściwie chciałem się upewnić czy moja diagnoza jest prawidłowa.
    Otóż wszystko działa oprócz tego że obraz jest carnoa biały a w dodatku brak dolnej części obrazu tzn jest tam "śnieg". Wydaje mi się żę to głowica jest uszkodzona ponieważ czyszczenie nic nie dało.
    Jakie jest wasze zdanie czy na pewno to jest to ? (głowica jest trochę droga - acha jeśli ktoś zna cenę to mógłby mi ją podać) A może ktoś miał do czynienia z tym magnetowidem. Byłbym wdzięczny za pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 24  
    Mogą byc takie przyczyny:
    1-dalej brudna głowica
    2-uszkodzona głowica
    3-przerwy między głowicą a pre-amp
    4.słaba filtracja napięć zasilających (mało prawdopodobne w tym przypadku)
    Przeczyściłbym jeszcze raz głowicę ,jeżeli nic nie da to najlepiej zdemontuj dysk i dokładnie go obejrzyj ,czy listek wizyjny nie jest pęknięty ,sprawdz przejście uzwojenia omomierzem.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 17  
    Dzii za szybką odpowiedź. Oglądałem każdą głwicę i niestety widać że nie wszystkie wygłądają identycznie ( wiem są jescze do foni ) włąściwie dalej jestem pewny że uszkodzony są glowice. Nie wiesz przypadkiem ile kosztuje dysk do tego magnetowidu? ( 4głowice HiFi stereo)
  • Poziom 24  
    Nie znalazłem nigdzie tej głowicy.Zadzwoń do VIDEO HEAD SERVICE z Krakowa (0-12 4110370),sprzedają nowe głowice i regenerują stare -dobrze to robią i napewno będzie taniej.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    189PLN w NORTH Koszalin.
    Nr wg KONIG:2755, wg ASWO:334124.
  • Poziom 29  
    Jeśli brakuje części obrazu to przyczepił bym się przełanczania głowic, często przesówał się na ośce bęben druma wzglendem bębna z głowicami , lub elektrolity w układzie synchronizacji przełanczania głowic idącym z druma (był tam, jak pamiętam, 0,47uF), najlepiej podłączyć oscyloskop dwukanałowy i na jeden kanał podać sygnał przełanczania głowic a na drugi wyjściowy sygnał wizji , i zobaczyć czy przełanczanie następuje 7-9 lini H przed impulsem pionu - jeśli tak to elektrolity są w pożądku, wtedy podpiąć się do sygnału luminancji z wyjścia wzmacniacza głowic i obejżeć czy sygnał PB z obu głowic jest w całości i ustawić przesunięcie bębnów druma
    PS
    :arrow: harkonen
    po co kilkakrotnie dałeś ten temat
    nadwyżki wykasowałem :?
  • Poziom 22  
    Zgadzam sie z Dwaserwis miałem coś takiego np w Orionie.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Upewnił bym się jeszcze, czy aby prawy kołek jest na odpowiedniej wysokości i czy dobrze doszedł do trapezu pozycjonującego.
    pzdr
  • Poziom 2  
    każdy magnetowid ma łącze do ustawień fabrycznych.
    włącz kasetę testową, i sprawdź oscyloskopem sygnały na tym łączu
    1: HD SW (przełącznik głowic) powinien być prostokąt 25Hz
    brak oznacza
    a:przerwane połączenie pomiędzy syscomem a wzmacholkiem sprawdzić scieżki(lub lutowanie na nóżkach układu)
    b:uszkodzony syscom
    2: PB ENV (Playback Envelope) dokładnie zobaczysz sygnały z obydwu głowic , brak jednego oznacza :
    a: uszkodzenie głowicy
    b: brak połączenie pomiędzy bębnem a wzmacholem
    c:uszkodzony wzmacniacz
    charakterystyka obydwu głowic musi być płaska , jeżeli amplituda ulega załamaniu świadczy to o silnym zabrudzeniu ( lub uszkodzeniu , lub rozstrojeniu mechanizmu)
    strojenie należy przeprowadzić na taśmie testowej nagranej w pal-u
    pasy ( ale muszą być czarno - białe )
    z dźwiękiem 6 kHz symbol fabryczny DTP-2