Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 6000CD zakłócenia na AUX przy pracującym silniku

28 Lis 2008 19:44 5931 2
 • Poziom 1  
  Na wstępie zaznaczę, że mocno przewertowałem google.pl & elektroda.pl ale rozwiązania swojego problemu nie znalazłem.

  Samochód to Ford Mondeo, 2003 rok, radio firmowe - 6000CD (wersja AUX). Instalacja w pełni fabryczna, żadnych problemów z tunerem, CD, głośnikami. Radio posiada jednak wejście AUX (mini jack) ukryte w schowku.

  Sprzęt jaki chcę podłączyć to iPhone. Zakupiłem specjalny kabel łączący w sobie wyjście audio na mini-jack, ładowarkę oraz pilota zdalnego sterowania na kierownicę. ...

  W sytuacji gdy podłączę kabel do gniazda zapalniczki oraz do złącza AUX w schowku a silnik samochodu jest ZGASZONY wszystko jest tak jak być powinno - żadnych zakłóceń. Gdy silnik ZAPALĘ pojawia się charakterystyczny świst zależny od obrotów silnika.

  Rozwiązania które sprawdzałem, wg rozmaitych porad odnalezionych na forach:
  1. Pociągnąłem niezależny kabel + oraz - bezpośrednio od akumulatora do dodatkowego gniazda zapalniczki. Użyłem tego gniazda do podłączenia kabla. Efekt - szumy dalej występują.
  2. Podłączyłem ten sam dodatkowy kabel zaraz za kostką ISO radia - pod +12V ACC. Efekt - szumy dalej występują.
  3. Podłączyłem kabel do oryginalnie zamontowanego gniazda zapalniczki, natomiast przed gniazdem AUX na przewodzie zamontowałem filtr przeciwzakłóceniowy ... Efekt - szumy nie występują!
  4. Sprawdziłem jeszcze jeden filtr przeciwzakłóceniowy, tym razem podłączony na niezależnym kablu od akumulatora. Efekt - szumy dalej występują.

  Podsumowując:
  Filtr na przewodzie AUDIO spełnia swoją funkcję, czy jednak nie wycina niektórych częstotliwości, czy nie pogarsza jakości dźwięku ? Czy jest inna rada niż stosowanie wspomnianego filtra ?

  Zmieniłem tytuł z: "Swist w głośnikach, ale tylko dla sygnału z AUX" Reg. p. 11. Na forum nie załączamy linków do aukcji. Wystarczy sam opis. [TW]
 • Poziom 10  
  Mam podobny problem. Iphone podłączony do zestawu głośnomówiącego i do wejścia AUX daje opisane przez Ciebie efekty. Bardzo pomogło zainstalowanie filtra na zasilaniu zestawu, ale objaw nie ustąpił całkowicie.
  Myślę, że przydźwięk wchodzi z instalacji samochodu poprzez zasilanie (odłączenie samego kabla zasilającego pomaga).
  Jeśli ktoś mam dobry sposób na wytłumienie - proszę o poradę.
 • Poziom 9  
  https://www.joom.com/pl/products/1507013180263142385-136-1-709-983126929

  Cecha:
  Eliminowanie hałasu buzującego : Całkowicie eliminując szum ?spowodowane przez pętle masy, co ma miejsce, gdy źródło dźwięku i głośnik korzystają z tego samego źródła zasilania) w niektórych głośnikach samochodowych / domowych zestawach stereo podczas korzystania z odbiornika Bluetooth.
  ZASADA DZIAŁANIA : Zasadą działania tego izolatora hałasu jest uzyskanie wyraźnej mowy / muzyki poprzez wyeliminowanie obecnego hałasu w niektórych głośnikach samochodowych / domowych zestawach stereo.
  KOMPATYBILNE MODELE : Działa z każdym przenośnym urządzeniem, które ma 3.5-milimetrowe gniazda audio dla Twojego Car Audio System / Home Stereo, gdy problemy z uziemieniem będą się utrzymywać. Używany również z zestawem głośnomówiącym Bluetooth / zestawem głośnomówiącym Bluetooth w samochodowym systemie audio / zestawie stereo.
  KOMPAKTOWY I PRZENOŚNY : Będąc tak małym i lekkim (2.01 * 0.59 * 0.59 IN, 0.99 OZ), ten mały gadżet nie zajmuje dużo miejsca i można go łatwo zabrać.
  Instrukcja połączenia:
  Połącz ISOLATOR HAŁASU GROUND LOOP między głośnikiem i odbiornikiem Bluetooth z podwójnym 3.Kabel audio 5 mm lub
  3.5 mm do R C Kabel audio przedstawiony na poniższej ilustracji.
  Uwaga: Może korzystać z obu stron, bez ograniczonego kierunku, wystarczy podłączyć jeden jack jako wejście, Drugi to wyjście.
  Całkowite wyeliminowanie szumów powodowanych przez pętle uziemienia, co ma miejsce, gdy źródło dźwięku i głośnik używają źródła zasilania
  zawierać:
  1 x Izolator szumu z pętlą masy
  1 x 3.Kabel audio 5 mm

  Typ produktu: Kable, adaptery, gniazda